Wczorajsze obchody Święta Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 rozpoczęły się uroczystym otwarciem nowego boiska szkolnego. Nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, a także kopnięcie piłki przez burmistrza Marka Mirosa, przewodniczącego Rady Miejskiej Wojciecha Hołdyńskiego, przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycielkę wychowania fizycznego oraz jedną z uczennic. Następnie proboszcz parafii św. Józefa Robotnika ks. Andrzej Jarząbek poświęcił obiekt, po czym wszyscy udali się na salę gimnastyczną, aby świętować ten wyjątkowy dzień w roku.

Na początku głos zabrał dyrektor SP2 Stefan Piech. Mówił o wyjątkowości owego dnia. Dyrektor podkreślał jak ważne było otwarcie boiska sportowego dla funkcjonowania szkoły. Cieszył się, że była możliwość połączenia dwóch tak ważnych okazji. Głos zabrał też burmistrz Gołdapi.

- Dzień Edukacji Narodowej to doroczne święto, które jest obchodzone w naszej ojczyźnie - twierdzi Marek Miros. - To, co państwo robicie, jako kadra nauczycielska i pracownicy oświaty, to wielkie dzieło, to dzieło przekazywania nie tylko wiedzy ale także wielu innych wartości naszym dzieciom. Brać nauczycielska to armia, która swoim poświeceniem służy naszej młodzieży, za co im serdecznie dziękuję.

Po oficjalnych przemówieniach nadszedł czas na część artystyczną spotkania. Uczniowie SP2 recytowali, śpiewali, tańczyli. Wyraźnie widać było, ile włożono w to serca i wysiłku. Nauczyciele z pewnością docenili trud swoich podopiecznych, co można było zaobserwować po uśmiechach malujących się na ich twarzach. Na koniec uroczystości odbyło się wyróżnienie nauczycieli aktami awansu na wyższe stopnie awansu zawodowego, a także nagrodami przyznanymi przez burmistrza naszego miasta.

więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO