18 października 2008 Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Gołdapi nadane zostało imię Jana Pawła II. Szkoła otrzymała tego dnia też sztandar. Aby uczcić patrona swojej szkoły i 3 rocznicę tego faktu, uczniowie klasy Ic pod kierunkiem Urszuli Wrzosek przygotowali i przedstawili dziś społeczności szkolnej program słowno-muzyczny. Był przytoczony życiorys polskiego papieża, piosenka o nim a także krótkie przedstawienie o tym, jak zwykli Polacy traktowali i rozumieli Wielkiego Polaka.

- Jan Paweł II jest wielkim człowiekiem i patronem tej szkoły. Dobrze byłoby według zasad tego patrona żyć. Hasłem czy też myślą przewodnią naszej szkoły jest „musicie od siebie wymagać choćby inni od was nie wymagali". Prawda jest taka, że to jest trudne zadanie, które stoi i przed wami, i przed nami nauczycielami - powiedziała po widowisku katechetka Grażyna Zaręba.

Dyrektor Grzegorz Klimaszewski zabierając głos zapewnił m.in. uczniów, że w tym roku szkolnym zorganizowana zostanie pielgrzymka szlakiem Jana Pawła II po Suwalszczyźnie.