Z jesienią nikt nie wygra. Gdy tylko po lecie się ochłodzi, z drzew zaczynają spadać liście. O ile na chodnikach służby miejskie starają się je w miarę uprzątnąć, o tyle na starym cmentarzu przy ul. Cmentarnej liście stworzyły piękny dywan, niekoniecznie jednak praktyczny. Dlatego też uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych postanowili go „zwinąć".

- Już po raz drugi przeprowadzamy akcję sprzątania starego, gołdapskiego cmentarza - mówi Anna Strecha, nauczycielka języka rosyjskiego i pomysłodawczyni działania. - Chętni do pracy są. Robimy to w czasie wolnym oraz w czasie moich lekcji.

W tym roku w sprzątaniu uczestniczą uczniowie z klas IIIthg i IIItm. Anna Strecha ma nadzieję, że uda się wspólnymi siłami uprzątnąć cmentarz do Dnia Wszystkich Świętych oraz że akcja będzie kontynuowana w kolejnych latach.