Modlitwa jest konieczna w życiu każdego chrześcijanina, tak mówili uczniowie w miniony piątkowy poranek w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Inspiracją do powstania apelu był niedawno obchodzony w całej Polsce Dzień Papieski pt. "Jan Paweł II - człowiek modlitwy".

Uczniowie klas II-III i Va wraz z zespołem muzycznym pod opieką Jolanty Pańczuk przedstawili montaż słowno-muzyczny dotyczący modlitwy. Na początku dzieci przedstawiły różne rodzaje modlitw, preferowane przez Ojca Świętego. Następnie odczytali kilka wezwań papieża, które miały zachęcić wszystkich do rozmowy z Bogiem. Mali aktorzy szczególnie zwrócili uwagę na niezwykle ważną rolę rodziców w uczeniu dziecka modlitwy. "Rodzina winna być świątynią - domem modlitwy: modlitwy prostej, serdecznej, przepojonej codziennym trudem". W dalszej części przedstawienia uczennice z klas II i III zaprezentowały swoje pierwsze modlitwy, jakich nauczyli ich rodzice. Papież nie lekceważył osób, które prosiły go o modlitwę. Modlił się w każdym dniu i przez wszystkie lata. Modlił się na kolanach dając nam przykład jak mamy to czynić. W myśl słów "Kto dobrze śpiewa dwa razy się modli" uczniowie zakończyli rozważania o modlitwie piosenką "Raduje się dusza ma".

Po występie dzieci zabrał głos proboszcz Czesław Król z parafii św. Leona i Bonifacego. Zachęcał w swoim wystąpieniu wszystkie dzieci do odmawiania modlitwy różańcowej i pamięci o Janie Pawle II. Na koniec spotkania zostały zaprezentowane prace plastyczne o ojcu Maksymilianie Kolbe, które zostały wytypowane do udziału w Olimpiadzie Franciszkańskiej, organizowanej przez Ojców Franciszkanów w Siedlcach. Po występie uczniowie mogli oglądać wystawę różańcową wykonaną przez kl. I-III. Ekspozycję tą można podziwiać do końca października w kościele p.w. św. Leona i Bonifacego.