Jak co roku drzwi Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zostały otwarte dla przedszkolaków. W marcu dzieciaki odwiedziły nas z wychowawczyniami, by wziąć udział w cyklu zajęć pod hasłem „Zwierzęta świata".

Milusińscy z Przedszkola Samorządowego nr 1 i z Przedszkola „Bajka" na początek zapoznali się z działaniem tablicy interaktywnej. Obejrzeli prezentację o zwierzętach i wysłuchali wierszy o ich tematyce. Potem kolorowali obrazki na tablicy interaktywnej. Dzieciakom bardzo podobały się zajęcia z tą „magiczną" tablicą. Uczniowie SP3 korzystają z nich podczas zajęć każdego dnia w różnych salach lekcyjnych.

Na kolejnych zajęciach przedszkolaki z uwagą wysłuchały ciekawych i wesołych, a jednocześnie pouczających bajeczek, czytanych przez uczniów klasy 6a. Słuchały z uwagą, bo potem odpowiadały na pytania z quizu dotyczącego treści czytanych utworów. Każde dziecko wygrało słodką nagrodę.

Sporo radości sprawiły maluchom zajęcia artystyczne, na których mogły wykazać się inwencją twórcza. Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem malowały farbami odlewy gipsowe zwierząt, a pomalowane przez siebie bajkowe figurki zabrały do domu na pamiątkę pobytu, nauki i zabawy w naszej szkole. Milusińscy otrzymali również pamiątkowy dyplom za udział w zajęciach, które zorganizowały nauczycielki: J. Kołodziej, M. Zadroga i K. Rzędzian.

Justyna Kołodziej

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!