Czym jest zbilansowana dieta? Na to pytanie próbują udzielić odpowiedzi gimnazjaliści, którzy realizują projekt "Trzymaj Formę". 13 kwietnia w ramach realizacji tego projektu uczennice klasy 1j: Klaudia Sobolewska, Aleksandra Trzcińska oraz Marita Buraczewska przygotowały i przeprowadziły pogadankę oraz prezentację multimedialną w czterech klasach pierwszych (1j, 1c, 1f, 1e) na temat zbilansowanej diety. Uczniowie tych klas dowiedzieli się jak w życiu ważny jest sport, zrozumieli, że należy kontrolować ilość zjadanych tłuszczów a także spożywać warzywa i owoce. Gimnazjaliści poznali wzór na sprawdzenie prawidłowej wagi ciała, który określany jest skrótem BMI.

BMI (Body Mass Index) oblicza się przez podzielenie masy ciała [kg] na wysokość² [m²]. Można było porównać wynik BMI ze skalą:

Na zakończenie spotkania nauczyciele i uczniowie zostali poczęstowani przez organizatorów pysznymi, soczystymi marchewkami oraz jabłkami. Zachęcamy czytelników do sprawdzenia swojego BMI.

Wioletta Werner-Wysocka, Anna Łaguna