17 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Giżycku odbyła się kolejna, szósta już edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów placówek kształcenia specjalnego. Udział wzięli w nim uczniowie z ośrodków w Giżycku, Gołdapi, Łupkach, Szczytnie, Bartoszycach, Iławie, Mrągowie oraz Olecku.

Tematem tegorocznych zmagań historycznych dla uczniów gimnazjów i zasadniczych szkół zawodowych były „Starożytne igrzyska olimpijskie". Konkurs przebiegał dwuetapowo. Uczestnicy konkursu w I etapie mieli do rozwiązania test składający się z zadań wielokrotnego wyboru jak również zadań otwartych. W II etapie na konkursowiczów czekały gry dydaktyczne: „Prawda i fałsz" oraz „Gra Bingo". To ulubiona część zmagań konkursowych przez uczniów. Zarówno w I jak i w II etapie konkursu trzeba było wykazać się solidną, usystematyzowaną wiedzą historyczną.

Gołdapski ośrodek reprezentowało troje gimnazjalistów, którzy po raz kolejny odnieśli w nim sukces zajmując czołowe miejsca. Do udziału w konkursie uczniów przygotowała Marta Konkol-Piwko, nauczyciel historii w WOSW w Gołdapi.

Laureaci VI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej:
I miejsce: Marek Jagaczewski z SOSW w Giżycku
II miejsce: Barbara Plewko z SOSW w Gołdapi