O godzinie 9.00 uczniowie klas trzecich gimnazjum rozpoczęli pisanie najważniejszego egzaminu w czasie swojej trzyletniej nauki. Egzamin gimnazjalny potrwa 3 dni. Dziś część humanistyczna. Młodzież najpierw zmierzy się z historią i WOS, potem językiem polskim. Jutro będzie matematyka i przyroda, pojutrze język obcy nowożytny.

- W naszej szkole do egzaminu powinno przystąpić 180 uczniów - mówi dyrektor Gimnazjum nr 1 w Gołdapi Bożena Kalinowska. - Jedna osoba jednak nie przystąpiła, jest chora. Z dzisiejszego egzaminu jest też zwolniony inny uczeń, Michał Iwanowski, laureat konkursu.

Dzisiejsze zmagania z częścią humanistyczną ostatni gimnazjaliści zakończą o godzinie 12.45. Osoba, która nie przystąpiła do egzaminu, po przedstawieniu zwolnienia będzie mogła to uczynić w terminie poprawkowym, 4 czerwca. Przystąpienie i ukończenie egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem koniecznym, by ukończyć szkołę. Jego wyniki, które poznamy pod koniec czerwca, nie będą już miały na to wpływu.

więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO