Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Galwieciach w tym roku obchodzony był pod hasłem „Śmieci mniej - Ziemi lżej". W tym dniu została wystawiona przed całą społecznością szkolną inscenizacja pt. „Kosmici na Ziemi". Mali aktorzy, którzy wcieli się w role zwierząt zaprezentowali zebranym oraz przybyłym kosmitom różne sposoby ekologicznego stylu zachowania na naszej planecie.

Piękna sceneria oraz przepiękne stroje przygotowane przez nauczycieli we współpracy z rodzicami, pokazały jak wygląda Ziemia teraz i jak powinna wyglądać w przyszłości. Wystawiona inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem H. Górskiej we współpracy z L. Wronowskim. Na zakończenie spotkania uczniowie zaprezentowali pozostałym dzieciom hasła oraz plakaty propagujące ekologiczne zachowanie, które zredagowali i przygotowali pod kierunkiem A. Pruszyńskiej.

Lech Wronowski, SP w Galwieciach