Realizując projekt "Jak przekazać wiedzę z historii przedszkolakom?" 27 kwietnia uczniowie klasy 3i Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich: Adrian Wierkiewicz, Eliza Zawadzka i Emilia Giełażys spotkali się z przedszkolakami. Przeprowadzili z nimi pogadankę na temat „Kto rządził Polską dawniej, a kto rządzi dzisiaj". Przedszkolaki poznały nowe pojęcia związane z historią naszego kraju i z czasami współczesnymi . Dowiedziały się kim była szlachta, rycerze i król. Wyjaśniono im, że w chwili obecnej głową państwa polskiego jest prezydent, natomiast władzę w naszym mieście sprawuje burmistrz. By uatrakcyjnić spotkanie jeden z gimnazjalistów przebrał się za szlachcica. Maluchy chętnie włączały się do wspólnej zabawy i przymierzały stroje szlachcica i króla. Na zakończanie pogadanki czterolatki dostały do pokolorowania władcę państwa polskiego - Mieszka I.