W dniu, w którym przypadać będzie kolejna rocznica napaści sowieckiej na Polskę, w Lesie Kumiecie odbędą się pierwsze w roku szkolnym 2022/2023 zawody biegowe, będące jednocześnie I rzutem Gołdapskiej Ligi Biegów Przełajowych.

Ostatniego dnia sierpnia na boiskach piłkarskich Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi rozegrany został IV Turnieju Piłki Nożnej na Trawie o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Zawody wygrali i puchar zdobyli gołdapscy strażacy, którzy w finale pokonali kolegów z Iławy 4:0.

W minioną sobotę w strefie uzdrowiskowej odbyły się nocne zawody biegowe, zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Wzięło w nich udział ponad 60 osób. Uczestnicy mieli do pokonania 5 lub 10 kilometrów.

Upały, jakie były w wakacje, dały się we znaki również dzieciom z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap. Dlatego w jedno po południe zamiast typowego treningu piłki nożnej, dzieci wraz z trenerem spędzili czas na aktywnym spacerze po centrum miasta.

W ostatnim czasie dzieci uczęszczające na zajęcia piłki nożnej do Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap rozegrały 4 mecze sparingowe z drużynami przebywającymi w Gołdapi na obozach sportowych.

W dniach 30 czerwca - 3 lipca w Gliwicach odbył się 28 Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022. W ekskluzywnym gronie tuzów siatkówki znalazły się aż trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

23 czerwca Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon. Tradycyjnie rozegraliśmy długo wyczekiwane, integracyjne mecze piłkarskie: rodzice - dzieci z akademii.

W dniach 17-19 czerwca odbył się wielki Festiwal Capoeira w Lidzbarku Warmińskim. W trakcie festiwalu uczniowie z Gołdapi otrzymali swoje pierwsze i kolejne stopnie w capoeira. Doceniony został także trener gołdapskiej sekcji.

Dzieci z najstarszej grupy Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap już po raz kolejny wzięły udział w turnieju piłki nożnej dla dzieci Frendo Cup w Dywitach koło Olsztyna.

W ramach obchodów 50-lecia klubu piłkarskiego DKS Dobre Miasto odbył się Memoriał im. B. Basa. Organizatorzy zaproponowali w tym roku "Małą Ligę Mistrzów" - turniej piłki nożnej dla dzieci. Wzięli w nim udział mali piłkarze z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap.

Świętna passa siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi trwa. 7 czerwca w Olsztynku gołdapianie zostali mistrzami województwa warmińsko-mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „Trójek” chłopców.

Aktywność fizyczna połączona ze świeżym powietrzem, leśnym aromatem i zielenią. Wędrówka przez las w myśl zasady „Żyj w zgodzie z przyrodą”. Samo zdrowie. Te elementy towarzyszyły pasjonatom biegów na orientację, którzy 28 maja wzięli udział w zawodach.

Niedzielna pogoda zachęcała raczej do siedzenia w domu przed telewizorem. Było deszczowo i zimno. Mimo to ponad 230 osób pojawiło się w Baniach Mazurskich, by wziąć udział w zawodach biegowych. Wczoraj odbył się bowiem XXXII Mazurski Bieg Uliczny.

Zwycięstwem doświadczonych siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi zakończył się Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „Czwórek” chłopców rozgrywany w Mrągowie w piątek, 13 maja.

W miniony weekend uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich brali udział w dwóch wydarzeniach sportowych: Biegu Zwycięstwa w Gołdapi oraz Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach.

22 maja w Baniach Mazurskich już po raz 32 odbędzie się Mazurski Bieg Uliczny. Uczestnicy w zależności od kategorii, będą mieli do pokonania od 100 do 3000 metrów. Każdy z biorących udział w zawodach otrzyma pamiątkowy medal. Na najlepszych czekają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności z Gołdapi oraz harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “Aves” zapraszają do udziału w zawodach na orientację.