23 października w Szkole Podstawowej w Grabowie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły, którego organizatorem był trener i sędzia Lech Wronowski. Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży, oraz wyłonienie mistrzów szkoły.

13 października w hali OSiR w Gołdapi odbył się Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci Turnieju „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Siatkowej „4” chłopców.

12 października w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Gołdapi odbył się Turniej Wojewódzki Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Siatkowej chłopców.

W dniach 1 i 2 października zawodnicy MUKS Piorun Gołdap pod opieką trenera Adam Kozłowskiego wzięli udział w V Mistrzostwach Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach Finswimming North CUP - Olecko Lega. Później wystartowali w XXIX Crossie Gołdapskim.

O 10:00 w Lesie Kumiecie rozpoczął się XXIX Cross Gołdapski. Zawody przyciągnęły wielu miłośników biegania. Do biegu głównego, który odbędzie się o 14:10, zapisało się prawie pięćdziesiąt osób.

Po przerwie związanej z pandemią, mali piłkarze z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap oraz ich najbliżsi ponownie wybrali się do Białegostoku na mecz piłkarskiej Ekstraklasy.

15 września w Olsztynie odbyła się Gala Sportu 2021, organizowana przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas wydarzenia wyróżnienie oraz nagrodę finansową otrzymała zawodniczka klubu Husaria Gołdap Aleksandra Kożak.

11 września w Działdowie odbyło się I Grand Prix Województwa Skrzatów i Żaków w Tenisie Stołowym. Zawodniczka UKS Gołdap Zdrój Maja Sowa w kategorii żaczka uplasowała się na 3 miejscu. 12 września w Ostródzie odbyło się I Grand Prix Województwa Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym. Mateusz Marcinkiewicz z UKS Gołdap Zdrój uplasował się na miejscu 4, Dominik Święci UKS Gołdap Zdrój na miejscu 5, zaś Julia Jankowska na miejscu 8. 

W dniach 25-28 sierpnia w Gliwicach odbył się 27 Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. W wytwornym gremium prominentów siatkówki znalazł się zespół „trójek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

W dniach 16-25 sierpnia zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyli w siatkarskim obozie stacjonarnym pod hasłem „Siatkarska kariera zamiast komputera”.

Kacper Wiśniowski i Dominik Osiński już po raz drugi zostali zaproszeni przez Kamila Kozłowskiego (trenera kadry woj. warmińsko-mazurskiego rocznik 2008) na konsultację najlepszych zawodników z całego województwa, która odbyła się w Mrągowie.

Wzorem najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce, w wakacje zorganizowaliśmy kolejny piłkarski obóz sportowy. Dzieci uczęszczające na zajęcia do Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap w tym roku wyjechały do Jastrzębiej Góry w woj. pomorskim.

Na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny Mamry Giżycko, której seniorzy występują w III lidze rozgrywkowej, w tym tygodniu dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap rozegrały sparing z drużyną z rocznika 2009-2010.

33 osoby wzięły udział w zawodach ph. Bieg Po Zdrowie I Nocna Gołdapska Dycha. Odbyły się one w sobotę w nocy w strefie uzdrowiskowej. Do pokonania było 10 kilometrów zarówno po oświetlonych jak i ciemnych dróżkach uzdrowiska Gołdap.

Bieg Po Zdrowie I Nocna Gołdapska Dycha to nazwa zawodów, jakie dziś odbędą się w strefie uzdrowiskowej w Gołdapi. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10 kilometrów po nawierzchni asfaltowo-szutrowej.

Dwóch strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi: Daniel Żamojtuk i Mateusz Dyniszuk znalazło się w reprezentacji Warmii i Mazur na Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym w Częstochowie. Strażacy z naszego regionu zajęli 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W naszej akademii nie tylko trenujemy, ale mamy też czas na wspaniałą zabawę. Nasi mali piłkarze, ich rodzeństwo, rodzice oraz przyjaciele wybrali się wraz z trenerami Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap do największego parku rozrywki w Polsce.