GOŁDAP. W niedzielę w hali OSiR odbył się Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego „Pomagamy dla Bartusia”. Otworzyli go zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy oraz dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk.

W pierwszej części imprezy rywalizowali zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi z Rominty Gołdap, suwalskich Wigier oraz Kowalaka Kowale Oleckie. W drugiej części rywalizowały lokalne drużyny seniorskie.W przerwach miedzy meczami odbyły się liczne licytacje, z których dochód zostanie przekazany na leczenie Bartosza Rakowskiego. U dziecka zdiagnozowano niedosłuch zmysłowo-nerwowy obustronny głębokiego stopnia. Chłopiec został zakwalifikowany do wszczepienia implantu ślimakowego. Oprócz tego jest alergikiem i wymaga specjalnej diety - mleko oraz środki higieniczne muszą być hypoalergiczne i kupowane w aptece. Podczas turnieju udało się uzbierać na pomoc dla niego 10.192,61zł i 5,50 euro.

Niestety, nie wszyscy, którzy przyszli na turniej, uczynili to z zamiarem niesienia komuś pomocy.

- Kochani, jeśli byliście dziś na turnieju charytatywnym na hali OSIR to może zwróciliście uwagę na coś dziwnego... Mojej przyjaciółce ktoś podczas turnieju z torebki wyjął portfel z gotówka i dokumentami! Jeśli ktoś coś widział dajcie znać proszę! - napisała na swoim facebooku pani Magdalena. 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!