SUWAŁKI. W dniach 21-24 lutego w Suwałkach rozegrany został ćwierćfinał mistrzostw Polski w piłce siatkowej juniorów. Młodzi siatkarze SUKSS Suwałki, gdzie na co dzień trenuje i gra dwóch chłopców z Gołdapi : Dawid Rusak (uczeń LO Gołdap na pozycji Libero) i Bartosz Mikielski (uczeń ZSZ Gołdap na pozycji rozegrania), uzyskali awans do ćwierćfinału zdobywając tytuł mistrza województwa podlaskiego.

SUKSS Suwałki jako gospodarz turnieju, po bardzo dobrej grze awansował do półfinału mistrzostw Polski. W tym samym czasie w całej Polsce rozegranych zostało osiem turniejów ćwierćfinałowych. W ćwierćfinale w Suwałkach udział wzięło pięć klubów wyłonionych w drodze losowania w siedzibie PZPS w Warszawie:

  • grupa A1: SUKSS Suwałki (mistrz woj. podlaskiego), Kęczanin Kęty (wicemistrz woj. małopolskiego), KPS Progres Września (brązowy medalista woj. wielkopolskiego)
  • grupa B: Trefl Gdańsk (mistrz woj. pomorskiego ), MKS Czarni Połaniec (wicemistrz woj. świętokrzyskiego).

Drużyna SUKSS Suwałki przy głośnym dopingu swoich kibiców, dobrze rozpoczęła turniej, wygrywając z Kęczaninem Kęty 3:0 (25:21, 25:23, 25:17). W drugim dniu turnieju grając solidną siatkówkę pokonała KPS Progres Września 3:0 (25:20, 25:15, 25:23). W trzecim meczu decydującym o awansie do półfinału mistrzostw Polski, SUKSS Suwałki zmierzył się z MKS Czarni Połaniec . Mecz był zdecydowanym pokazem siły zespołu SUKSS , chłopcy wygrali gładko i zdecydowanie 3:0 (25:13, 25:15, 25:19) i tym samym awans do półfinału mistrzostw Polski stał się faktem. W ostatnim meczu turnieju SUKSS Suwałki spotkał się z Treflem Gdańsk – czołową drużyną młodzieżową w Polsce (obie drużyny miały już zapewniony awans do półfinału).Stawką tego meczu było pierwsze miejsce w turnieju i możliwość organizacji turnieju półfinałowego „u siebie”. Niestety, w pierwszym secie chłopcy z drużyny SUKSS popełnili zbyt dużo błędów własnych i przegrali wysoko - 17:25. W drugiej partii podjęli walkę i byli o krok od sukcesu. Ulegli dopiero na przewagi - 25:27. Trzecia odsłona także zakończyła się niepomyślnie - 21:25.

- Szkoda tego drugiego seta - ocenia trener drużyny Bartosz Jasiński. - Gdybyśmy go wygrali, to kto wie, jak dalej potoczyłoby się to spotkanie. - Ogromnie cieszymy się jednak z faktu, że w najstarszej z młodzieżowych kategorii , jesteśmy w czołowej "16" zespołów w Polsce. Na tym etapie wystąpią już topowe młodzieżowe zespoły siatkarskie w kategorii juniorów i wszystkie mecze będą meczami o „życie”- dodaje trener suwalskiej drużyny.

27 lutego w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie odbyło się losowanie grup półfinałowych (cztery grupy po cztery zespoły). Drużyna SUKSS Suwałki walczyć o finał mistrzostw Polski uda się do Częstochowy , gdzie zmierzy się z drużyną gospodarzy AZS 2020 Częstochowa oraz KS Metro Warszawa i BKS Chemik Bydgoszcz. Turniej półfinałowy rozegrany zostanie w dniach 15-17 marca. (WR)

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!