WĘGRÓW. W dniach 22-24 marca w Węgrowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu pointfighting i lightcontact kadetów młodszych i starszych oraz Puchar Polski pointfighting dzieci. W całej imprezie udział wzięło około 590 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Husarię Gołdap reprezentowało 5 zawodników, którzy wywalczyli bardzo wysokie miejsca w najważniejszej imprezie krajowej w kick-boxingu.

Największym sukcesem jest zdobycie przez Aleksandrę Kożak dwóch tytułów mistrzyni Polski w wadze do 46kg. To czego dokonała Ola jest czymś bardzo wyjątkowym, ponieważ często zawodnicy zdobywają największe laury w jednej formule, a Ola była najlepsza w dwóch.

Następnym wielkim sukcesem jest zajęcie drugiego miejsca i wywalczenie tytułu wicemistrza Polski lightcontact w wadze -63kg przez Gracjana Ludtke. Po ciężkich pojedynkach Gracjanowi w finale zabrakło trochę szczęścia, ale pomimo tego podobnie jak Ola ma szanse znaleźć się w reprezentacji Polski.

Kolejnym sukcesem jest wywalczenie trzeciego miejsca lightcontact w wadze 42kg przez Miłosza Osińskiego.

Niestety Filip Wierkiewicz po wygranej walce następny swój pojedynek o wejście do strefy medalowej przegrał. Należy też wspomnieć o Julii Kożak, młodszej siostrze mistrzyni, która została udekorowana na pierwszym miejscu, gdyż jej przeciwniczki nie zmieściły się w limicie wagowym i Julia była niestety sama w wadze 28kg.

Te wszystkie sukcesy są o tyle wyjątkowe, gdyż zostały wywalczone w ramach Polskiego Związku Kickboxingu. Należy o tym mówić, ponieważ jest sporo klubów, które biorą udział w jakiś dziwnych federacjach i określają swoich podopiecznych mistrzami Polski. Tylko i wyłącznie PZKB ma prawo w naszym kraju do organizacji oficjalnych mistrzostw Polski w kickboxingu, bo podlega pod Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wielkie podziękowania dla gminy Gołdap oraz dla pana Burmistrza za wsparcie finansowe, klub Husaria Gołdap jest współfinansowany bowiem ze środków gminy Gołdap. Wielkie podziękowania dla pana Macieja Ostrowskiego za wsparcie klubu w wyjeździe na mistrzostwa.

Damian Szafran, Husaria Gołdap

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!