SIEMIATYCZE. W dniach 29-31 marca zawodniczki szczypiorniaka z UKS Jaćwingowie Gołdap brały udział w XXIV Podlaskim Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt w Siemiatyczach (rocznik 2006) i odniosły tam wielki sukces zajmując drugie miejsce.

Był to drugi poważny turniej naszych zawodniczek. Pięć z nich pojechało po raz pierwszy. Zawody były rozgrywane w dwóch grupach, do finału awansowały tylko zwyciężczynie grup. Na swojej drodze do medalu szczypiornistki pokonały zdecydowanie bardziej doświadczone rywalki z Siemiatycz i Siedlec oraz młode zawodniczki z Warszawy i Białegostoku (II). W niedzielnym finale po zaciętej walce musiały uznać wyższość zawodniczek z drużyny Białystok I.

Po meczu w szatni był wielki płacz, a później łzy radości i niedowierzanie. Należy nadmienić, że jest to pierwszy od wielu, wielu lat sukces gołdapskiej, klubowej piłki ręcznej dziewcząt. Zawodniczki przygotowywały się sumiennie, trenując cztery razy w tygodniu. Przed nimi kolejny turniej w dniach 17-19 maja w Olecku. Czeka je tam ciężka przeprawa, gdyż szczypiornistki z Olecka to jedne z najlepszych w województwie.

Zespół wystąpił w składzie:

  • bramkarki: Emilka Zalewska i Sylwia Zając (debiut i od razu wybrana najlepszą bramkarką turnieju)
  • obrotowe: Martyna Tylenda i Julia Nowak
  • skrzydłowe: Maja Bronakowska, Andżelika Lipńska, Natalia Rogowska. Oliwia Łaskowska (wszystkie debiutowały)
  • rozgrywające: Klaudia Iwanicka, Ania Waraksa, Klaudia Jaźwińska, Wiktoria Grażulis, Dominika Żukowska (kapitan i najskuteczniejsza zawodniczka drużyny)
  • trenerzy: Mateusz Sztuk (AWF Biała Podlaska) i Andrzej Sztuk

Uczniowski Klub Sportowy Jaćwingowie Gołdap

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!