GOŁDAP. 23 lutego w Giżycku odbył się III Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2020. Jest to rywalizacja młodych adeptów w trzech konkurencjach: dwójek (2009 i mł.), trójek (2008 i mł.) oraz czwórek (2007 i mł.) siatkarskich. Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej w Zabrzu, która ma charakter festiwalu z udziałem gwiazd polskiej siatkówki. Natomiast bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

I właśnie takiego zaszczytu dostąpili młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. W kategorii „dwójek” chłopcy: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki i Mateusz Repow po raz trzeci zostali zwycięzcami wojewódzkiego turnieju i już awansowali do finału Polski. Zespół Łukasza Tarasiewicza na dzień dobry pokonał 2:0 (15:3, 15:4) UKS Green Volley Ełk 2. Chwile później w pięknym stylu chłopcy zdominowali 2:0 (15:6, 15:5) UKS Green Volley Ełk 1. W ćwierćfinale ograli 2:0 (15:3, 15:9) Green Volley Ełk 4. Półfinał turnieju również należał do zawodników „trójki”, w którzy pokonali AZS UWM Olsztyn 1 2:1 (15:4, 12:15, 8:3). W niedzielę finałowym przeciwnikiem był zespół Kurianvolley Olsztyn 1. Drużyna z Gołdapi grała bardzo mądrze i skutecznie, a przede wszystkim spójnie. Finał zakończył się wynikiem 2:0 (15:8, 15:8) i zdobyciem tytułu mistrza województwa warmińsko-mazurskiego.

Złote medale i marzenie młodych chłopaków ze Szkoły Podstawowej nr 3 o awansie zostało spełnione. Dekoracja najlepszy drużyn odbędzie się dopiero 31 maja na finale województwa w Ełku. W Giżycku w „dwójkach” grali jeszcze 9-latkowie (Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski), którzy zajęli dziewiąte miejsce.

Z dobrej strony pokazał się zespół „czwórek” walczący o finał województwa. Chłopcy (Piotr Dadura, Piotr Zadroda, Szymon Wysocki, Igor Luty i Grzegorz Ratuszny) zajęli piąte miejsce. Gołdapianie przegrali z UKS Lechowo i UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1 oraz pokonali IKS Atak Elbląg i Kurianvolley Olsztyn 1. Gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 15 marca w Ełku i 19 kwietnia w Szczytnie. 31 maja 2020 roku w Ełku tylko sześć najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o medale wojewódzkie. Zespół który zajmie pierwsze miejsce w finale wojewódzkim uzyska awans z drugiego miejsca do finału centralnego. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w Zabrzu w dniach 27-30 czerwca zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski. W Zabrzu młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w ośmiu ubiegłych latach chłopcy z Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski doskonałe lokaty.