SZWECJA. Mieszkańcy powiatu gołdapskiego: Krzysztof Ostaszewski i Mariusz Krygier wzięli udział w słynnym biegu narciarskim Vasaloppet 2020.

Bieg odbywa się w Szwecji na dystansie 90km stylem klasycznym i jest to najstarszy, najdłuższy i największy bieg narciarski na świecie. Rozgrywany jest zawsze w pierwszą niedzielę marca. Udział w nim bierze ogromna liczba biegaczy narciarskich począwszy od amatorów po zawodników nawet z pucharu świata. W tym roku na starcie tego wyczerpującego biegu stanęło ok. 15,8 tysiąca zawodników i zawodniczek niemal z całego świata. Najwięcej było oczywiście Szwedów, ponieważ dla nich to niemal obowiązek wziąć udział w tym historycznym biegu.

Metę osiągnęło ok. 10,2 tysiąca biegaczy, ponieważ organizatorów zaskoczyły opady śniegu. W nocy, na 6-7 godzin przed startem, dopadało ok. 20 cm świeżego śniegu co spowodowało zasypanie zrobionych torów. Na trasie nie pojawił się żaden ratrak i to sami biegacze musieli przecierać tory. O jakimkolwiek ściganiu czy rywalizacji nie mogło być mowy. Były zaledwie dwa tory, w tym jeden, którym jechał niemal cały kilkukilometrowy wężyk, drugi był nieco zasypany śniegiem i wyprzedzanie było bardzo trudne.

Mariuszowi Krygier owi udało mi się dobiec do mety z czasem 6 godzin 15 minut i 12 sekund. Zajął 1170 miejsce. Krzysztof Ostaszewski w wyniku kontuzji odniesionej na zjeździe na ok. 50 kilometrze musiał zejść z trasy. Obaj reprezentowali Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Gołdap, Mariusz Krygier dodatkowo Skipol Team.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!