GOŁDAP. 14 maja minęło 450 lat od nadania Gołdapi praw miejskich. Grupa Rowerowa Gołdap już zimą zaplanowała, jak na rowerach uczci ten jubileusz. Później nieco epidemia pokrzyżowała te plany, jednak co się odwlecze to nie uciecze.

„Rowerowa Gołdap - 450km na 450 lat” to hasło wycieczki dla uczczenia 450-lecia istnienia miasta. W ciągu 4 dni grupa planuje pokonać prawie pół tysiąca kilometrów po północno-wschodniej Polsce i promować Gołdap.

Do startu pozostały jeszcze 2 dni. W drogę wyruszy łącznie ośmioro rowerzystów. Start planowany jest o 6:30 w czwartek, powrót wieczorem w niedzielę. Trasę podzielona jest 4 etapy:

  1. Gołdap - Suwałki -Augustów - Goniądz (ok. 150km)
  2. Goniądz - Łomża - Kolno (ok. 125km)
  3. Kolno - Ruciane Nida - Mikołajki - Ryn (ok. 85km)
  4. Ryn - Giżycko - Gołdap (ok. 90km)

Dla części uczestników wycieczki przejechanie pierwszego etapu będzie równoznaczne z ustanowieniem rekordów życiowych jednodniowego przejazdu. Tempo jazdy będzie wycieczkowe. Prognozy wskazują, że pogoda ma być zmienna. Będą upały (ponoć odczuwalna temperatura może momentami sięgać trzydziestu kilku stopni Celsjusza), słońce, zachmurzenie, deszcz, burze. Właśnie burze mogą „uziemiać” Rowerową Gołdap w czasie jazdy. O ile bowiem w deszczu da się jechać to pioruny są już niebezpieczne i trzeba gdzieś się na czas grzmotów zaszyć pod dachem (na przystanku, pod wiatą lub w sklepie).

Wyjazd „Rowerowa Gołdap - 450km na 450 lat” honorowym patronatem objął burmistrz Gołdapi.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!