GOŁDAP. Rowerowa Gołdap to grupa gołdapskich rowerzystów. Nie jest formalną organizacją, ale włącza się w różne lokalne działania. Jej członkowie jeżdżą dla przyjemności, dla odpoczynku, z chęci poznania nowych zakątków naszego powiatu i innych miejsc w Polsce, do których jadąc samochodem z trudem można trafić albo w ogóle. W obecne wakacje wyjazdy mają jednak jeszcze jeden cel.

Dzięki porozumieniu grupy Rowerowa Gołdap z Fundacją Rozwoju Regionu Gołdapi, fundacja ufunduje specjalne sportowe stypendium dla ucznia szkoły podstawowej. Jego wysokość będzie uzależniona od łącznie przejechanych kilometrów w lipcu i sierpniu przez grupę. Każdy kilometr będzie przemnożony przez 13 groszy. Stypendium będzie rzeczowe, co oznacza, że stypendysta nie otrzyma gotówki, ale będzie mógł za pośrednictwem FRRG np. zakupić z tych środków sprzęt sportowy, opłacić koszty zajęć sportowych czy też składkę członkowską w klubie, którego jest członkiem. Zasady naboru wniosków oraz wyłonienia stypendysty będą podane wkrótce.

Rowerowa Gołdap zaprasza inne podmioty (firmy, organizacje pozarządowe, instytucje) do przyłączenia się do tej akcji i dołożenia się do puli stypendialnych środków. Rowerowa Gołdap może „wykręcić” kolejne stypendium lub zwiększyć kwotę tego, które funduje już FRRG. Zainteresowani powinni skontaktować się z grupą pod numerem tel. 504-475-522.

www.rowerowa.goldap.info

www.facebook.com/rowerowagoldap

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!