GOŁDAP. Rowerowa Gołdap to grupa gołdapskich rowerzystów. Nie jest formalną organizacją, ale włącza się w różne lokalne działania. Jej członkowie jeżdżą dla przyjemności, dla odpoczynku, z chęci poznania nowych zakątków naszego powiatu i innych miejsc w Polsce, do których jadąc samochodem z trudem można trafić albo w ogóle. W obecne wakacje wyjazdy mają jednak jeszcze jeden cel.

Zaczęło się od porozumienia grupy Rowerowa Gołdap z Fundacją Rozwoju Regionu Gołdapi. Fundacja zdecydowała się ufundować specjalne sportowe stypendium dla ucznia szkoły podstawowej. Jego wysokość jest uzależniona od łącznie przejechanych kilometrów w lipcu i sierpniu przez grupę. Każdy kilometr będzie przemnożony przez 13 groszy.

Rowerowa Gołdap zaprosiła też inne podmioty do udziału w akcji. Na zaproszenie to odpowiedziały dotychczas:

 • Mazurski Deweloper, który zaproponował 2 grosze za każdy przejechany kilometr
  19-500 Gołdap, pl. Zwycięstwa 17a, tel. 602-153-389
  Firma buduje i sprzedaje domy przy ul. Bocznej w Gołdapi.

 • Santander Consumer Bank o/Gołdap, który zaproponował 5 groszy za każdy przejechany kilometr
  Oddział banku w Gołdapi znajduje się przy pl. Zwycięstwa 9, czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16:30.
  Oferuje m.in. kredyt gotówkowy do 35 tysięcy złotych.


 • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński Marta Gawryluk s.c., które zaproponowało 10 groszy za każdy przejechany kilometr
  19-500 Gołdap, ul. Zatorowa 1, tel. 87-615-38-60
  To firma, która zajmuje się m.in. odbiorami od mieszkańców oraz firm odpadów komunalnych i innych, utrzymaniem czystości na placach, ulicach, klatkach schodowych, wypożyczyć w niej można przenośne toalety, zajmuje się sprzątaniem terenów zielonych i odśnieżaniem.

Oznacza to, że łączna wartość jednego kilometra to obecnie już 30 groszy! Tak wysoka stawka spowodowała, że grupa rozważa kręcenie nie jednego, a dwóch stypendiów. Konkretna decyzja ma zapaść w najbliższych dniach.

Stypendium będzie rzeczowe, co oznacza, że stypendysta nie otrzyma gotówki, ale będzie mógł z tych środków za pośrednictwem FRRG - głównego partnera akcji - na przykład zakupić sprzęt sportowy, opłacić koszty zajęć sportowych czy też składkę członkowską w klubie, którego jest członkiem. Zasady naboru wniosków oraz wyłonienia stypendysty będą podane wkrótce.

Rowerowa Gołdap zaprasza kolejne podmioty (firmy, organizacje pozarządowe, instytucje) do przyłączenia się do tej akcji i dołożenia się do puli stypendialnych środków. Zainteresowani powinni skontaktować się z grupą pod numerem tel. 504-475-522.

Kilometry przejechane przez Rowerową Gołdap są mierzone za pomocą GPS i zliczane przy wykorzystaniu aplikacji Endomondo. Do 15 lipca włącznie grupa wykręciła równo 3 tysiące kilometrów. Oznacza to, że w puli stypendialnej jest już 900 złotych.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!