GOŁDAP. „Kręcimy sportowe stypendium” to nazwa akcji, jaką Rowerowa Gołdap realizuje w wakacje.

Zaczęło się od porozumienia z Fundacją Rozwoju Regionu Gołdapi. Fundacja zdecydowała się ufundować specjalne sportowe stypendium dla ucznia szkoły podstawowej. Jego wysokość jest uzależniona od łącznie przejechanych kilometrów w lipcu i sierpniu przez grupę. Każdy kilometr będzie przemnożony przez 13 groszy. Zaprosiliśmy też inne podmioty do udziału w akcji. Na zaproszenie odpowiedzieli:

  • Mazurski Deweloper, który zaproponował 2 grosze za każdy przejechany kilometr
  • Santander Consumer Bank o/Gołdap, który zaproponował 5 groszy za każdy przejechany kilometr
  • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński Marta Gawryluk s.c., które zaproponowało 10 groszy za każdy przejechany kilometr

Łączna wartość jednego kilometra wynosi więc 30 groszy! Tak wysoka stawka spowodowała, że wykręcone pieniądze przeznaczone będą na dwa stypendia.

Stypendia będą rzeczowe, co oznacza, że stypendysta nie otrzyma gotówki, ale będzie mógł z tych środków za pośrednictwem FRRG - głównego partnera akcji - na przykład zakupić sprzęt sportowy, opłacić koszty zajęć sportowych czy też składkę członkowską w klubie, którego jest członkiem. Zasady naboru wniosków oraz wyłonienia stypendystów będą podane około 10 sierpnia.

Kilometry przejechane przez nas są mierzone za pomocą GPS i zliczane przy wykorzystaniu aplikacji Endomondo.

W lipcu wykręciliśmy 6640 kilometrów. Oznacza to, że w puli stypendialnej są obecnie 1992 złote.

Jeśli ktoś ma ochotę zostać współfundatorem stypendium - zapraszamy do przyłączenia się do tej akcji. Zainteresowani powinni skontaktować się z grupą pod numerem tel. 504-475-522. Liczy się każdy grosz za przejechany przez nas kilometr.

Rowerowa Gołdap
www.fb.com/rowerowagoldap
www.rowerowa.goldap.info

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!