GOŁDAP. „Kręcimy sportowe stypendium” to nazwa akcji, jaką Rowerowa Gołdap realizowała w minione już wakacje.

Zaczęło się od porozumienia z Fundacją Rozwoju Regionu Gołdapi. Fundacja zdecydowała się ufundować specjalne sportowe stypendium dla ucznia szkoły podstawowej. Jego wysokość uzależniona miała być od łącznie przejechanych kilometrów w lipcu i sierpniu przez grupę. Każdy kilometr miał zostać przemnożony przez 13 groszy. Zaprosiliśmy też inne podmioty do udziału w akcji. Na zaproszenie odpowiedzieli:

  • Mazurski Deweloper, który zaproponował 2 grosze za każdy przejechany kilometr
  • Santander Consumer Bank o/Gołdap, który zaproponował 5 groszy za każdy przejechany kilometr
  • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński Marta Gawryluk s.c., które zaproponowało 10 groszy za każdy przejechany kilometr

Łączna wartość jednego kilometra wynosiła więc 30 groszy! Tak wysoka stawka spowodowała, że zdecydowaliśmy się wykręcone pieniądze przeznaczyć na dwa stypendia.

Kilometry przejechane przez nas mierzone były za pomocą GPS i zliczane przy wykorzystaniu aplikacji Endomondo. W wakacje wykręciliśmy 14761 kilometrów. Oznacza to, że w puli stypendialnej znalazło się 4.428,30zł.

23 sierpnia ogłosiliśmy nabór wniosków o nasze stypendium. Są one przyjmowane przez internet pod adresem https://bit.ly/3labWy3. Nabór potrwa on do 6 września.

Szczegółowe informacje dot. stypendium przeczytać możecie na naszym facebooku pod adresem https://www.facebook.com/rowerowagoldap/posts/2396307947343738. Stypendia będą rzeczowe, co oznacza, że stypendysta nie otrzyma gotówki, ale będzie mógł z tych środków za pośrednictwem FRRG - głównego partnera akcji - na przykład zakupić sprzęt sportowy, opłacić koszty zajęć sportowych czy też składkę członkowską w klubie, którego jest członkiem.

Rowerowa Gołdap


Bardzo dziękujemy sponsorom za udział w akcji i ufundowanie stypendiów.

Fundacja jest organem prowadzącym dwie publiczne szkoły wiejskie: Szkołę Podstawową w Boćwince i Szkołę Podstawową w Galwieciach. Od wielu lat realizuje zadania zlecone przez gminę Gołdap z zakresu rozwoju turystyki poprzez prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej. Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap ponadto prowadzi przedsiębiorstwo społeczne oferując gadżety reklamowe, usługi grawerskie, usługi poligraficzne oraz haft komputerowy (działalność gospodarcza), a takze Gołdapski Fundusz Stypendialny wspierający młodzież ze szkół średnich z gminy Gołdap.

Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap
pl. Zwycięstwa, 16 19-500 Gołdap
tel. 87-615-20-90

 

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński Marta Gawryluk s.c. To firma, która zajmuje się m.in. odbiorami od mieszkańców oraz firm odpadów komunalnych i innych, utrzymaniem czystości na placach, ulicach, klatkach schodowych, wypożyczyć w niej można przenośne toalety, zajmuje się sprzątaniem terenów zielonych i odśnieżaniem. Filmik reklamowy można obejrzeć tutaj www.youtube.com/watch?v=BzJQ_mRxHmo

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Tomasz Brzeziński Marta Gawryluk s.c.
19-500 Gołdap, ul. Zatorowa 1
tel. 87-615-38-60

 

Santander Consumer Bank
Oddział banku w Gołdapi znajduje się przy pl. Zwycięstwa 9, czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16:30.
Oferuje m.in. kredyt gotówkowy do 35 tysięcy złotych.

Mazurski Deweloper, firma budująca i sprzedająca domy przy ul. Bocznej w Gołdapi.

www.mazurskideweloper.pl