GOŁDAP. W dniach 17-20 września w Grudziądzu odbyły się II Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetek w boksie (mistrzostwa Polski), w których udział wzięła reprezentantka klubu Husaria Gołdap Aleksandra Kożak. Wygrała ona pojedynek eliminacyjny zapewniając sobie start w mistrzostwach, które odbędą się pod koniec października.

19 września w Sokółce odbył się etap eliminacyjny wśród kadetów również do mistrzostw Polski w boksie. Województwo warmińsko-mazurskie oraz klub Husaria Gołdap reprezentował Gracjan Ludtke. Tak samo jak Ola chcąc awansować musiał wygrać eliminacje. Udało mu się zakończyć walkę przed czasem w 3 rundzie.

Kolejne starty młodych pięściarzy z Husarii i kolejne zwycięstwa. Bardzo się cieszę, że z tak małej miejscowości jak Gołdap dwoje młodych ludzi kwalifikuje się do bardzo dużej imprezy jaką jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie. Ola jak i Gracjan musieli wygrać w kilku turniejach, aby być w tym miejscu, w którym są obecnie. Zapewne dla naszego klubu jest to duży sukces, ale nie najważniejszy. Za około miesiąc czeka nas jeden z najważniejszych sprawdzianów czyli mistrzostwa Polski. Za każdym razem staram się dziękować dla wszystkich osób, które nas wspierają. Teraz również ogromnie dziękuję za każde wsparcie, a w szczególności gmina Gołdap oraz pan burmistrzowi. Bez wsparcia nie mielibyśmy szans na jakikolwiek sukces.

trener Damian Szafran
Husaria Gołdap

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!