GOŁDAP. 31 stycznia w halach w Kętrzynie odbył się I Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2010 i mł.), trójek (2009 i mł.) oraz czwórek (2008 i mł.). W eliminacjach drużyny zbierają punkty, a ich suma wyłoni czołowe szóstki, które rozegrają w maju finał wojewódzki. Tu z kolei stawką będzie jedna przepustka na czerwcową imprezę krajową w Zabrzu, która jest wielkim świętem siatkówki młodzieżowej. Natomiast bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

W halach w Kętrzynie po długiej przerwie spowodowanej pandemią wystąpiły cztery zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Bardzo dobrze zagrał zespół „trójek” w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Mateusz Repow i Aleksander Borkim, Dorian Pietrzak, który po zaciętych spotkaniach wygrał grupę A. Gołdapski zespół pokonał 2:0 AZS UWM Olsztyn 2, 2:1 IKS Atak Elbląg 1 i 2:1 Kurianvolley Olsztyn 1. W półfinale turnieju ograł 2:0 IKS Atak Elbląg 2. W finale kętrzyńskiego turnieju gołdapianie spotkali się po raz drugi tego dnia z drużyną Kurianvolley Olsztyn 1. Po bardzo emocjonującym meczu ulegli 1:2 zespołowi z Olsztyna i zajęli bardzo dobre drugie miejsce.

W turnieju „dwójek” dobrze zagrały wszystkie trzy gołdapskie zespoły, które zaprezentowały wiele składnych i pięknych zagrań. Duet Tomasz Pańczuk i Filip Budlewski w swojej grupie odniósł dwa zwycięstwa. Ograł 2:0 UKS Maratończyk Ełk 6 i 2:0 UKS Maratończyk Ełk 4, i przegrał 0:2 z MKS MOSiR Kętrzyn (późniejszym zwycięzcą turnieju). W 1/4 finału po walce ulegli 1:2 Kurianvolley Olsztyn. W Kętrzynie w decydujących meczach o miejsca 5-8 chłopcy pokonali 2:0 UKS Olimpijczyk Olsztynek 2 oraz 2:0 UKS Maratończyk Ełk 3 i zajęli bardzo dobre piąte miejsce. Zespół z Mikołajem Rawinisem i Michałem Sadowskim w składzie wygrał jedno starcie 2:0 z UKS Maratończyk Ełk 2 i był bardzo bliski pokonania UKS Olimpijczyk Olsztynek 1, ale ostatecznie przegrał po tie-breaku.

Kolejne turniejowe kroki dzielenie stawiali najmłodsi siatkarze z SP3: 9-latkowie Juliusz Buraczewski i Nikodem Juklewicz. Chłopcy wygrali dwa mecze, pokonując 2:0 UKS Maratończyk Ełk i UKS Maratończyk Ełk 1 oraz ulegli 0:2 UKS Olimpijczyk Olsztynek 2. Tylko z powodu gorszego ratio nie awansowali do dalszej części turnieju.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Bartoszycach, Ełku, Szczytnie, Giżycku, Elblągu. Sześć najlepszych drużyn po turniejach z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł mistrzów województwa. Zespoły, które zajmą pierwsze miejsce w finale wojewódzkim, uzyskają awans z drugiego miejsca do finału centralnego. Organizatorem turnieju w Kętrzynie byli Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera.

 

 


Czytaj też:

Po kwietniowej akcji krwiodawczej

GOŁDAP. Wczoraj w Domu Kultury w Gołdapi odbyła się akcja krwiodawcza. Zgłosiło się 27 osób.

Więcej…

Policja kontroluje obowiązek zasłaniania ust i nosa

POWIAT GOŁDAPSKI. 539 interwencji podjęli policjanci na terenie powiatu gołdapskiego w pierwszych dwóch tygodniach kwietnia w związku z nieprzestrzeganiem przez ludzi obowiązku zakrywania ust i nosa.

Więcej…

Planowane imprezy w Gołdapi

GOŁDAP. Trwa epidemia, jednak chyba każdy z nas stara się patrzeć w przyszłość z optymizmem i wierzy, że za kilkanaście tygodni uda się zacząć wracać do normalności. Wierzy w to również dom Kultury w Gołdapi, którego pracownicy przygotowują się do organizacji w najbliższych miesiącach kilku dużych wydarzeń. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dyrektor DK w Gołdapi Haliną Wojtanis o planowanych imprezach.

Więcej…

Wojewoda wzywa radę powiatu do przestrzegania prawa

OLSZTYN/GOŁDAP. Służby wojewody warmińsko-mazurskiego reagują na opieszałość rady powiatu w Gołdapi i nieprzestrzeganie przez nią prawa. Do rady trafiło wezwanie do pilnego rozpatrzenia skargi, jaka została w styczniu złożona na dyrektora jednej z palcówek oświatowych. Zgodnie z przepisami powinna być rozpatrzona niezwłocznie, nie później niż w ciągu miesiąca. 

Więcej…

Umorzenia podatków i opłat z powodu epidemii

GOŁDAP. Do 13 kwietnia do burmistrza Gołdapi wpłynęły 84 wnioski o udzielenie pomocy przez gminę Gołdap w związku epidemią. Dotyczyły one m.in. odroczenia, rozłożenia na raty lub umorzenia podatków oraz opłat na rzecz gminy.

Więcej…

Kolejny wniosek o zwołanie rady powiatu

GOŁDAP. Wczoraj grupa radnych złożyła drugi w ostatni czasie wniosek o zwołanie sesji rady powiatu. W przedłożonym przez wnioskodawców porządku obrad znajdują się punkty dotyczące odwołania i wyboru przewodniczącego rady.

Więcej…

Po służbie zatrzymał pijanego rowerzystę

GMINA DUBENINKI. Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego rowerzystę. 50-letni mieszkaniec tej gminy jechał jednośladem, mając prawie 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Więcej…

Atak padaczki u kierowcy

GOŁDAP. Do nietypowej sytuacji doszło wczoraj w centrum Gołdapi. Miasto patrolował wspólny patrol policji i straży granicznej. Po godzinie 18 funkcjonariusze zauważyli nagle hamujący samochód.

Więcej…

Zaginął ***

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu ***. Mężczyzna ostatni raz był widziany 30 marca br. około południa w Suwałkach.

MEŻCZYZNA ZOSTAŁ ODNALEZIONY.

Więcej…

Niewybuch w Botkunach

BOTKUNY. Wczoraj kilka minut przed godziną 14 policjanci otrzymali informację, że podczas prac polowych w Botkunach natrafiono na jakiś niewybuch prawdopodobnie z czasów wojennych.

Więcej…

Rząd przedłuża większość obostrzeń

KRAJ. Rząd zdecydował o przedłużeniu większości obowiązujących obecnie obostrzeń do 25 kwietnia. 

Więcej…

Wyglądało groźnie

GOŁDAP. Wczoraj o 21:36 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że z budynku przy ul. Królewieckiej wydobywają się duże ilości dymu i mogło tam dojść do pożaru.

Więcej…

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 25/04

KRAJ. Rodzice mogą nadal korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Prawo do niego zostało przedłużone do 25 kwietnia. Przysługuje on m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub klubu dziecięcego.

Więcej…

Groźne zdarzenie na ul. Lipowej

GOŁDAP. Przed godziną 12 na ulicy Lipowej doszło do zdarzenia drogowego. Suzuki jadące od strony centrum zjechało z jezdni na prawo, otarło się o drzewo i po wjechaniu na drogę dla rowerów zatrzymało się na ogrodzeniu szpitala.

Więcej…

Orzyszanie pokonani

GOŁDAP. Rominta Gołdap pokonała Śniardwy Orzysz 1:0 w meczu 20 kolejki rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Gola w 38 minucie zdobył Mateusz Dyniszuk.

Więcej…

Dzielna postawa siatkarzy z gołdapskiej „trójki”

SZCZYTNO. 14 marca w hali widowisko-sportowej im. Huberta Jerzego Wagnera w Szczytnie najlepsi młodzi siatkarze w województwie rywalizowali w IV Turnieju Eliminacyjnym w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021.

Więcej…

Siatkarze z Gołdapi grali w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 18-21 marca w ośmiu miastach odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej. AZS UWM SMS Olsztyn w składzie z gołdapianami: Oskarem Stalewskim (UKS Trójka Gołdap) i Patrykiem Tomaszukiem wystąpili w Rzeszowie.

Więcej…

Husaria na mistrzostwach woj. pomorskiego

LUZINO. 20 marca w miejscowości Luzino odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego w kickboxingu w formule kick-light. Wzięli w nich udział m.in. reprezentacji klubu Husaria Gołdap.

Więcej…

Kacper Taudul w półfinale mistrzostw Polski

KRAJ. W dniach 6-9 marca w ośmiu miejscowościach odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce.

Więcej…

Dobry występ najmłodszych siatkarzy z „trójki”

EŁK. 28 lutego w Ełku odbył się III Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2010 i mł.), trójek (2009 i mł.) oraz czwórek (2008 i mł.).

Więcej…

Sukcesy gołdapskich siatkarzy

GOŁDAP. 27 lutego w Olsztynie zakończyły się rozgrywki w ramach Mistrzostw Województwa Kadetów (juniorów młodszych) Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Mistrzami województwa z gołdapianami w składzie zostali siatkarze AZS UWM SMS Olsztyn.

Więcej…