GOŁDAP. 9 czerwca w hali OSiR w Gołdapi odbył się Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny z Gołdapi, Ełku i Nowego Miasta Lubawskiego, a najlepszą okazał się zespół Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki z Gołdapi w składzie: Antoni Buraczewski, Piotr Kozic, Igor Luty, Mieszko Makarski, Michał Ostrowski, Grzegorz Ratuszny i Olaf Rykaczewski. Podopieczni Łukasza Tarasiewicza pokonali 2:0 (25:17, 25:21) Szkołę Podstawową nr 2 z Nowego Miasta Lubawskiego oraz 2:1 (25:17, 21:25,15:7) Zespół Szkół Sportowych z Ełku. Drugie miejsce zajęli zawodnicy ZSS Ełk, którzy pokonali 2:1 (25:14, 20:25, 16:14) siatkarzy SP2 z Nowego Miasta Lubawskiego.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi Leszek Retel. Statuetka najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Michała Ostrowskiego (SP3 Gołdap). Mecze sędziował Michał Pruszyński. Dwie najlepsze drużyny awansowały do finału województwa, który jeszcze w czerwcu odbędzie się w Olsztynie.

W organizację zawodów włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” Gołdap i Gołdapski Szkolny Związek Sportowy.