GOŁDAP. 15 czerwca na plaży miejskiej w Gołdapi po raz pierwszy w historii odbył się Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Licealiady w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem starosty gołdapskiego. W uroczystym otwarciu uczestniczyli: starosta Marzanna Wardziejewska, przewodniczący Gołdapskiego Szkolnego Związku Sportowego Marian Mioduszewski i dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny żeńskie oraz trzy drużyny męskie.

W turnieju dziewcząt najlepsza okazała się drużyna Liceum Ogólnokształcące z Gołdapi (Sandra Podsiad, Edyta Malijonis, Paulina Borkim), która pokonała 2:0 (15:13, 15:6) Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie, 2:1 (12:15, 15:11,11:6) Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bartoszycach oraz 2:0 (15:7, 15:5) II Liceum Ogólnokształcące w Piszu.

W turnieju chłopców prym wiedli siatkarze Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie, którzy pokonali 2:0 ZSZ w Gołdapi (Piotr Górski, Dominik Wawrukiewicz, Mikołaj Krakowski) i 2:0 LO w Gołdapi (Karol Kowalewski, Jakub Miszkiel, Jakub Szułczyński).

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, trzy najlepsze medale i pamiątkowe dyplomy. Prezentami nagrodzono również najlepszych na piasku: Sandrę Podsiad (LO w Gołdapi) i Filipa Kowalewskiego (ZS nr 3 w Szczytnie). Na wszystkich czekał gorący obiad ufundowany przez Starostwo Powiatowe. Mecze sędziowali: Waldemar Rusak i Martyna Gajewska. Sędzią głównym zawodów był Bogusław Jejer. W organizację włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy oraz Gołdapski Szkolny Związek Sportowy.

wyniki meczów - dziewczęta

• ZS2 Szczytno – ZSP2 Bartoszyce 1:2