GOŁDAP. 15 czerwca na plaży miejskiej w Gołdapi po raz pierwszy w historii odbył się Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Licealiady w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem starosty gołdapskiego. W uroczystym otwarciu uczestniczyli: starosta Marzanna Wardziejewska, przewodniczący Gołdapskiego Szkolnego Związku Sportowego Marian Mioduszewski i dyrektor OSiR Mariusz Kowalczuk. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny żeńskie oraz trzy drużyny męskie.

W turnieju dziewcząt najlepsza okazała się drużyna Liceum Ogólnokształcące z Gołdapi (Sandra Podsiad, Edyta Malijonis, Paulina Borkim), która pokonała 2:0 (15:13, 15:6) Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie, 2:1 (12:15, 15:11,11:6) Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bartoszycach oraz 2:0 (15:7, 15:5) II Liceum Ogólnokształcące w Piszu.

W turnieju chłopców prym wiedli siatkarze Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie, którzy pokonali 2:0 ZSZ w Gołdapi (Piotr Górski, Dominik Wawrukiewicz, Mikołaj Krakowski) i 2:0 LO w Gołdapi (Karol Kowalewski, Jakub Miszkiel, Jakub Szułczyński).

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, trzy najlepsze medale i pamiątkowe dyplomy. Prezentami nagrodzono również najlepszych na piasku: Sandrę Podsiad (LO w Gołdapi) i Filipa Kowalewskiego (ZS nr 3 w Szczytnie). Na wszystkich czekał gorący obiad ufundowany przez Starostwo Powiatowe. Mecze sędziowali: Waldemar Rusak i Martyna Gajewska. Sędzią głównym zawodów był Bogusław Jejer. W organizację włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy oraz Gołdapski Szkolny Związek Sportowy. 

wyniki meczów - dziewczęta

 • ZS2 Szczytno – ZSP2 Bartoszyce 1:2
 • II LO Pisz – LO Gołdap 0:2
 • ZSP 2 Bartoszycze – LO Gołdap 1:2
 • ZS2 Szczytno – II LO Pisz 2:0
 • ZS2 Szczytno – LO Gołdap 0:2
 • ZSP2 Bartoszyce – II LO Pisz 2:1

klasyfikacja końcowa - dziewczęta

 1. LO Gołdap 6 pkt. 6:1
 2. ZSP2 Bartoszyce 5 pkt. 5:4
 3. ZS2 Szczytno 4 pkt. 3:4
 4. II LO Pisz 3 pkt. 1:6

wyniki meczów - dziewczęta

 • LO Gołdap – ZS 3 Szczytno 0:2
 • LO Gołdap – ZSZ Gołdap 0:2
 • ZS3 Szczytno – ZSZ Gołdap 2:0

klasyfikacja końcowa - chłopcy

 1. ZS3 Szczytno 4 pkt 4:0
 2. ZSZ Gołdap 3 pkt 2:2
 3. LO Gołdap 2 pkt 0:4

 

 


Czytaj też:

"Nie prosiliśmy o skrzydła" w DKK

23 lipca uczestnicy dyskusyjnego klubu książki działającego przy filii bibliotecznej w Grabowie spotkali się, aby omówić książkę Vanessy Diffenbaugh pt. „Nie prosiliśmy o skrzydła”.

Więcej…

Spotkanie ws. zakładu przyrodoleczniczego

O godzinie 13:00 w Urzędzie Miejskim w Gołdapi rozpoczęło się spotkanie burmistrza i urzędników z radnymi miejskimi, które dotyczy bieżącej sytuacji związanej z zakładem przyrodoleczniczym. Tomasz Luto stanowczo odmówił zgody na udział w nim przedstawicieli mediów.

Więcej…

Tesco zmieni się w Netto

W czerwcu ubiegłego roku Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S (duńskiej grupie detalicznej, właścicielowi sieci Netto). Kiedy sklep Tesco w Gołdapi zmieni szyld na Netto?

Więcej…

Kartaczewo już wkrótce

Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo odbędzie się 8 sierpnia w Gołdapi na pl. Zwycięstwa. Kolejna już edycja święta naszej regionalnej potrawy wraca po przerwie spowodowanej epidemią.

Więcej…

Wakacyjne nowości książkowe w Grabowie

Filia biblioteczna w Grabowie zaprasza po nowe propozycje wydawnicze, które na pewno umilą wakacyjny czas.

Więcej…

W środę zaszczepisz się „z marszu”

Jutro w szpitalu GoldMedica w Gołdapi, w godz. 7:30- 12:00 będzie możliwość zaszczepienia się przeciw covid-19 szczepionką Johnson & Johnson "z marszu", bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Więcej…

Czego rodzice nie wiedzą o grach?

31 lipca o godzinie 13:00 w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbędzie się spotkanie pt. „Czy gry komputerowe dzieci rozwijają czy im szkodzą?”.

Więcej…

Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią covid-19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie otrzymają także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni. Wnioski są już przyjmowane.

Więcej…

Karetkami woził białoruskie papierosy

Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy.

Więcej…

Będą patrolować granicę słoweńsko-chorwacką

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Więcej…

Pożar w Sokołach

Do pożaru doszło dziś po godzinie 17 w jednym z gospodarstw we wsi Sokoły.

Więcej…

Pierwsze wypłaty środków w ramach programu „Dobry start”

Około 30 mln. zł. przelał Zakład Ubezpieczeń Społecznych do rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”.

Więcej…

Rowerowy rajd wokół regionu

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. 24 lipca przejadą przez powiat gołdapski.

Więcej…

Znieważyli policjantkę w internecie

Zarzut „znieważenia funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych” usłyszało trzech mężczyzn, którzy zamieścili wulgarne i znieważające policjantkę komentarze pod filmem umieszczonym na portalu społecznościowym. Na filmie utrwalono interwencję przeprowadzoną przez giżycką funkcjonariuszkę. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Więcej…

Rajd rowerowy Šakiai - Budry

W dniach 23-25 lipca odbył się rajd rowerowy z Šakiai (Litwa) do Budr. Jego trasa przebiegał m.in. przez Gołdap. W rajdzie wzięło udział 25 osób, w tym dwie z grupy Rowerowa Gołdap.

Więcej…

Akademia wznowiła treningi

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap wznowiła treningi po krótkim odpoczynku oraz obozie sportowym.

Więcej…

Bartek Szuliński sportowcem roku w SP5

Udana współpraca Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z Akademią Piłkarską 2017 Gołdap przyniosła kolejne efekty.

Więcej…

Tenisowe zawody w Sokółce

20 czerwca odbył się otwarty turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza Sokółki. Gołdapianie wywalczyli kilka miejsc na podium zawodów.

Więcej…

Piłkarze na konsultacji szkoleniowej w Ostródzie

Doceniając bardzo dobrą pracę szkoleniową trenerów oraz coraz większą ilość piłkarzy i piłkarek uczęszczających na nasze zajęcia, trenerzy Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zaprosili 3 piłkarzy Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap na konsultację szkoleniową w Ostródzie.

Więcej…

Ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior"

Dziś i jutro odbywa się ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior". Trasa liczy 610 kilometrów, a przebiega przez malownicze tereny Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, w tym przez Gołdap.

Więcej…

Rominta pozostaje w okręgówce

GOŁDAP. Rominta Gołdap nie poradziła sobie z zespołem Pisa Primavera Barczewo w dwóch spotkaniach barażowych o IV ligę. 26 czerwca przegrała na wyjeździe 1:2, dziś na stadionie w Gołdapi uległa 0:1.

Więcej…