OLSZTYNEK. 20 czerwca w hali Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku fantastyczny turniej rozegrali młodzi siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi podczas Finału Wojewódzkiego w Minisiatkówce chłopców im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. W tym ekskluzywnym gronie znalazły się aż cztery ekipy SP3 Gołdap, które awansowały na podstawie wyników z pięciu eliminacji. W formule rozgrywek Kinder Joy of moving mecze trwały do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Drużyny podzielono na dwie grupy według miejsc rankingowych, w których grano systemem każdy z każdym. Zespół „trójek” grający pod batutą Łukasza Tarasiewicza w składzie: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki i Mateusz Repow w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła spisywał się bardzo dobrze. W grupie A odniósł dwa zwycięstwa pokonując: 2:0 IKS Atak Elbląg 1 i 2:0 Omegę Mrągowo. Półfinał turnieju również należał do zawodników „trójki”, w którym pokonali AZS UWM Olsztyn 2 w trzech setach: 12,-13, 4. W niedzielnym finale spotkali się z drużyną AZS UWM Olsztyn 1, którą po emocjonującej grze pokonali 2:0 (16:14, 15:11). Zwycięstwo w finale i marzenie młodych chłopaków ze Szkoły Podstawowej nr 3 o awansie do finału Polski zostało spełnione.

W wojewódzkim finale zagrały jeszcze trzy gołdapskie zespoły „dwójek”. Wysokie czwarte miejsce zajął duet Mikołaj Rawinis i Michał Sadowski. Na szóstej lokacie zawody ukończyła drużyna: Tomasz Pańczuk / Filip Budlewski, a na ósmej najmłodsi w stawce 19 drużyn Nikodem Juklewicz i Juliusz Buraczewski. Do finału Polski zakwalifikowały się tylko dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii. Najlepsze drużyny w nagrodę (poza przepustką do finału Polski) otrzymały medale, nagrody rzeczowe i dyplomy.

W krajowym czempionacie w Gliwicach, który odbędzie się w tym roku pod koniec sierpnia, zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski. W finale Polski młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w ośmiu ubiegłych latach chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finałach doskonałe lokaty. Zeszłoroczny finał został z powodu pandemii odwołany.

Organizatorem imprezy w Olsztynku był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej, Fundacja Huberta Jerzego Wagnera i Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” Olsztynek.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!