Dwóch strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi: Daniel Żamojtuk i Mateusz Dyniszuk znalazło się w reprezentacji Warmii i Mazur na Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym w Częstochowie. Odbyły się one na początku lipca. Łącznie drużynę z naszego województwa tworzyło 8 zawodników z komend w Działdowie, Gołdapi, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynie i Ostródzie.

W mistrzostwach Polski wzięło udział 20 strażackich drużyn z całego kraju. Strażacy z naszego regionu zajęli 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo Przemysław Kierzenkowski z Nowego Miasta Lubawskiego zdobył tytuł mistrza Polski w dwuboju pożarniczym, na który składa się bieg na 100 metrów z przeszkodami oraz wspinanie na trzecie piętro przy użyciu drabiny hakowej.

28 lipca w ośrodku szkolenia KW PSP w Olsztynie z zawodnikami spotkali się wojewoda Artur Chojecki, komendant wojewódzki PSP Tomasz Komoszyński oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP. Podziękowali oni sportowcom za trud i zaangażowanie włożone w przygotowania do mistrzostw oraz pogratulowali osiągniętych wyników.