19 grudnia w hali MOSiR w Kętrzynie odbył się I Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022. 34 zespoły chłopców rywalizowały w trzech konkurencjach: dwójek (2011 i mł.), trójek (2010 i mł.) oraz czwórek (2009 i mł.). W eliminacjach drużyny zbierają punkty, a ich suma wyłoni czołowe szóstki, które rozegrają w maju 2022 roku w finale wojewódzkim. Tu z kolei stawką będzie jedna przepustka na czerwcową imprezę krajową do Gliwic, która jest ogromnym świętem siatkówki młodzieżowej. Bezpośredni awans do finału ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

W hali w Kętrzynie w premierowej odsłonie turnieju z sukcesami wystąpiły zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Pierwszy zespół „trójek” w składzie: Mikołaj Rawinis, Tomasz Pańczuk, Filip Budlewski i Michał Sadowski w grupie pokonał 2:0 UKS Maratończyk Ełk 2 i uległ 0:2 UKS Olimpijczyk Olsztynek 1. Drugi zespół w składzie: Michał Mor, Oliwier Żbikowski, Bartosz Klisz po zaciętych spotkaniach niestety uległ MKS MOSiR Kętrzyn i UKS Maratończyk Ełk 1. W 1/4 finału pierwszy zespół uległ 0:2 AZS UWM Olsztyn 1 (późniejszym zwycięzcą turnieju). W decydujących meczach o miejsca 5-8 chłopcy pokonali 2:0 UKS Maratończyk 2 oraz 2:0 UKS Maratończyk Ełk 1 i zajęli piąte miejsce.

W turnieju „dwójek” zagrały dwa gołdapskie zespoły, które zaprezentowały bardzo dobrze. Zespół SP3 UKS Trójka Gołdap 1 (Nikodem Juklewicz, Juliusz Buraczewski i Jan Urbanowicz) w swojej grupie odniósł cztery zwycięstwa. Ograł 2:0 AZS UWM Olsztyn 6, 2:0 UKS Promień Wydminy 2, 2:0 UKS Maratończyk Ełk i 2:0 Kurianvolley Olsztyn 2. Również komplet zwycięstw grupowych zapisał na swym koncie zespół SP3 UKS Trójka Gołdap 2 (Tymoteusz Kołodziej, Dawid Jaźwiński i Radosław Rzędzian). Chłopcy pokonali 2:0 AZS UWM Olsztyn 5, 2:0 AZS UWM Olsztyn 2, 2:1 UKS Promień Wydminy 1 i 2:0 Kurianvolley Olsztyn 3. W 1/4 finału drużyna SP3 UKS Trójka Gołdap 1 pokonała 2:0 AZS UWM Olsztyn 2:0, a drużyna SP3 UKS Trójka Gołdap 2 pokonała 2:0 AZS UWM Olsztyn 3. W półfinale imprezy pierwszy zespół pokonał 2:0 Kurianvolley Olsztyn 1, a drugi zespół uległ 1:2 UKS Maratończyk Ełk. W wielkim finale Juliusz, Nikodem i Jan ograli 2:0 UKS Maratończyk Ełk i zostali zwycięzcami turnieju „dwójek”. W małym finale (meczu o 3 miejsce) Tymoteusz, Dawid i Radosław po zaciętej walce ulegli 0:2 Kurianvolley Olsztyn 1.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Ełku, Bartoszycach, Giżycku, Szczytnie i Elblągu.

Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera i UKS „Bad-Max” Kętrzyn.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!