W ubiegłym tygodniu młodzi sportowcy z SP5 brali udział w Halowych Mistrzostwach Powiatu Gołdapskiego w Lekkiej Atletyce zorganizowanych przez OSIR w Gołdapi. Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych: rocznik 2009 i młodsi oraz rocznik 2007-2008, w 6 konkurencjach lekkoatletycznych: biegi na 25m, 2 i 3 okrążenia, rzut piłką lekarska, skok w dal/pięcioskok oraz sztafety. Reprezentacja nasze szkoły pokazała się z bardzo dobrej strony zdobywając szereg medali złotych, srebrnych oraz brązowych, a także punktowanych miejsc tuż za podium. W sumie dało naszej szkole drugie miejsce na podium w obu kategoriach. Na szczególną uwagę zasługuje reprezentacja w kategorii rocznik 2009 i młodsi, która składała się w większości z uczniów 4 i 5 klasy. Bez kompleksów rywalizowała z uczniami klas 6 innych szkół, zdobywają złote medale m.in. w sztafecie dziewcząt i chłopców. Uczniowie otrzymali dyplomy, statuetki i puchary. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

trener Wojciech Cemel

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!