Aż trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wywalczyły awans do 28 Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving , który odbędzie się w Gliwicach w dniach 1-3 lipca. O medale powalczą łącznie 192 drużyny w kategoriach „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców.

Świetnie dysponowani podopieczni Łukasza Tarasiewicza zdominowali kętrzyński Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving, który odbył się 28 maja. Zespół "4" w składzie: Nikolas Krynicki, Jakub Czernicki, Mateusz Repow, Dorian Pietrzak wygrał cztery starcia i zajął pierwsze miejsce. W ich ślady poszli młodsi zawodnicy z "3". Drużyna w składzie: Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk i Michał Sadowski wzniosła się na wyżyny umiejętności i wygrała finał województwa. Bilet na finał krajowy z pierwszego miejsca wywalczył już wcześniej (po eliminacjach) zespół "2" w składzie: Nikodem Juklewicz, Juliusz Buraczewski i Jan Urbanowicz, który wystąpił w Kętrzynie na dekoracji. Poza tym drugi zespół "2" (Tymoteusz Kołodziej, Dawid Jaźwiński i Radosław Rzędzian) zajął w finale 7 miejsce, podobnie jak drugi zespół "3" (Bartosz Klisz, Oliwier Żbikowski i Michał Mor). Młodzi siatkarze mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Karolem Jankiewiczem, siatkarzem zespołu Indykpol AZS Olsztyn, który był obecny na turnieju i wręczał nagrody zwycięzcom.

To był bardzo udany siatkarski rok. Ogromne gratulacje dla wszystkich. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowały się tylko po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii.

W Gliwicach młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. W dziesięciu poprzednich latach chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finałowych rozgrywkach doskonałe lokaty.

</div.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!