W przyszłą niedzielę na trasach biegowych w Lesie Kumiecie odbędzie się XXIV Bieg Jaćwingów. Dotychczas swój start zadeklarowało kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Możliwe, że bieg będzie miał charakter międzynarodowy. Niewykluczone bowiem, że wystartują też zawodnicy z Rosji i Litwy.


Dyrektor OSIR Marek Kuskowski zaprasza na XXIV Bieg Jaćwingów

- Patronat honorowy nad imprezą objął wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski - informuje Marek Kuskowski, dyrektor OSiR w Gołdapi. - Ogromną pomocą finansową przy organizacji wsparli wicemarszałek województwa Jarosław Słoma oraz Piotr Becz, współwłaściciel gołdapskiej firmy Iryd.

Gościem honorowym biegu będzie skoczek narciarski Wojciech Fortuna, zdobywca pierwszego złotego medalu dla Polski na zimowych igrzyskach olimpijskich. Udało mi się to uczynić Sapporo w 11 lutego 1972 roku.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Na zwycięzców w poszczególnych biegach będą czekały nagrody finansowe (np. za I miejsce 500zł w biegu głównym) i rzeczowe. Wszyscy uczestnicy biegu głównego na 20km techniką dowolną otrzymają też z tej okazji pamiątkowe medale oraz czapki XXIV Biegu Jaćwingów.

Na gołdapian, którzy przyjdą dopingować zawodników, oprócz wrażeń sportowych czekać będzie też bar z ciepłymi napojami i posiłkami, obsługiwany przez Zajazd Piękna Góra Rudziewicz.

Organizatorem XXIV Biegu Jaćwingów jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Wspierać go będą Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Narciarski z siedzibą w Gołdapi i Nadleśnictwo Gołdap. Komandorem honorowym biegu jest Lech Iwanowski.