Dziś w gołdapskiej sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się uroczystość 40-lecia istnienia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Z tej okazji Zastępca Burmistrza Gołdapi Joanna Łabanowska złożyła na ręce Prezesa Koła w Gołdapi ZŻWP Stanisława Miernika list gratulacyjny, podkreślając, że na szczególne uznanie zasługuje pielęgnowanie przez Związek postawy patriotycznej oraz dbałości o przekazywanie młodszym pokoleniom tradycji Wojska Polskiego. W trakcie uroczystości przypomniano historię organizacji, ich działania na rzecz kombatantów, rezerwistów i weteranów. Była to też doskonała okazja do wręczenia odznaczeń i wyróżnień zasłużonym członkom Związku. Podkreślono rolę byłych i obecnych Prezesów gołdapskiego koła. Uroczystość zakończyły występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi i pracowni artystycznych Domu Kultury w Gołdapi.

Gratulujemy i życzymy dalszej owocnej działalności.

Urząd Miejski w Gołdapi



Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

 


z życia Gołdapi

Spotkanie z dzwonnikiem dzwonu Zygmunta

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie z prof. Marcinem Biborskim i Wawrzyńcem Biborskim, które odbędzie się 28 października o godzinie 17:00 w drugim budynku Izby Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza”.

Więcej…

Cztery inwestycje będą dofinansowane z Polskiego Ładu

Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych rozpoczęła się 2 lipca i trwała do 15 sierpnia 2021 roku. Są już znane wyniki naboru. Samorządy z powiatu gołdapskiego powinny otrzymać kilkanaście milionów złotych.

Więcej…

Głośne czytanie w bibliotece

Głośne czytanie ma wiele zalet. Między innymi rozwija język i słownictwo, stymuluje pracę mózgu, uczy myślenia, doskonali umiejętność mówienia, rozwija wyobraźnię i pamięć. Biblioteka Publiczna w Gołdapi w związku z przypadającym nie tak dawno Dniem Głośnego Czytania organizuje akcje głośnego czytania lektur wśród dzieci i młodzieży.

Więcej…

Konkurs „Moje, twoje, nasze”

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza dzieci i młodzież z terenu powiatu gołdapskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Moje twoje nasze”.

Więcej…

Zagłosuj na uzdrowisko Gołdap i puszczę

Trwa głosowanie na Certyfikat Internautów 2021 na Najlepszy Produkt Turystyczny Polskiej Organizacji Turystycznej. Region Warmii i Mazur w tym roku reprezentuje uzdrowisko Gołdap i Puszcza Romincka. Głosować mogą państwo codziennie.

Więcej…

Bajkę przeczytał Przemysław Kuch

Biblioteka Publiczna w Gołdapi przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi zorganizowała kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zaproszony na nie został Przemysław Kuch.

Więcej…

Protestujący pytają, GoldMedica odpowiada

Przedstawiciele protestujących ws. szpitala złożyli wniosek o udzielenie informacji publicznej dotyczący spółki GoldMedica. Przedstawiamy odpowiedź, jakiej udzielił wiceprezes spółki Tadeusz Myśliwiec.

Więcej…

Trwa akcja krwiodawcza w Gołdapi

Od 9:00 w sali wielofunkcyjnej Domu Kultury w Gołdapi trwa akcja krwiodawcza. Podczas niej krew jest zbierana ze wskazaniem dla pochodzącej z Gołdapi Anny Czarneckiej.

Więcej…

Bezpłatne kursy dla seniorów

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi zaprasza na bezpłatne kursy mające na celu aktywizację seniorów z całej Polski.

Więcej…

Kolejne nowości biblioteczne

Do Biblioteki Publicznej w Gołdapi oraz filii w Grabowie trafiło kilkadziesiąt nowych audiobooków, filmów na DVD oraz nowości książkowych.

Więcej…

„Bohaterowie są zmęczeni” w DKK

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza wszystkie osoby zainteresowane do udziału w spotkaniu dyskusyjnego klubu książki. 22 października omawiana będzie książka Marii Nurowskiej pt. „Bohaterowie są zmęczeni”.

Więcej…

Nowe komiksy i gry planszowe w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zgłosiła się do konkursu zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pod hasłem "BOOM!” na komiksy i gry planszowe w bibliotece.

Więcej…

Dubeninki

Komisja w Dubeninkach zaopiniowała nowe stawki podatku

W ubiegłym tygodniu komisja stała rady gminy Dubeninki pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały określający stawki podatku od nieruchomości, które miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

Więcej…

Warsztaty tworzenia ozdób z cementu

Koło Gospodyń Wiejskich "Sękacz” w Kiekskiejmach zaprasza dorosłych mieszkańców Żytkiejm i okolic do udziału w warsztatach twórczych ph. "Cementujemy znajomości".

Więcej…

W Żytkiejmach odsłonięto "Mazurskie okno pamięci"

Obok dawnej drewnianej remizy OSP w Żytkiejmach zamontowane zostało „Mazurskie okno pamięci”, prezentujące ludzi i wydarzenia związane z Żytkiejmami. Dziś zostało ono uroczyście odsłonięte.

Więcej…

Mazurskie okno pamięci w Żytkiejmach

Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zapraszają na odsłonięcie „Mazurskiego okna pamięci mieszkańców Żytkiejm i okolic”.

Więcej…

"Narodowe Czytanie" w Żytkiejmach

Filia Biblioteczna w Żytkiejmach wzorem lat ubiegłych włączyła się do akcji „Narodowego Czytania”.

Więcej…

Wilczy problem od lat jest nierozwiązany

RDOŚ wydał zgodę na płoszenie wilków. Niestety nie olsztyński, a białostocki i nie w powiecie gołdapskim, a przyległej do naszego powiatu gminie Przerośl.

Więcej…

Gmina jest już właścicielem nieruchomości po SG

Wczoraj podpisany został akt notarialny, na mocy którego gmina Dubeninki stała się właścicielem nieruchomości po byłej Placówce Straży Granicznej w Dubeninkach. Docelowo w dawnej siedzibie SG ma mieścić się urząd gminy. Do przenosin jednak jeszcze długa droga.

Więcej…

Plenerowe spotkania ze sztuką w Dubeninkach

Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza 20 i 21 sierpnia na plenerowe spotkania ze sztuką. 

Więcej…

„Piknik Rodzinny z Niepodległą” w Żytkiejmach

W miniony weekend w Żytkiejmach odbył się dwudniowy „Piknik Rodzinny z Niepodległą”, jedno z ciekawszych wakacyjnych wydarzeń w naszym powiecie.

Więcej…

„Piknik pod chmurką” w Dubeninkach za nami

Było wspólne tańczenie „Makareny” i wspólne śpiewanie, były występy dzieci podsumowujące warsztaty zumby oraz występ uczestnika Konkursu Piosenki Turystycznej. Po południu w Dubeninkach odbył się dziś „Piknik pod chmurką”, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach.

Więcej…

sport

Wysokie zwycięstwo gołdapian z OSP Grom Lenarty

21 października w Gołdapi tenisiści stołowi UKS Gołdap Zdrój rozegrali pierwsze spotkanie w ramach Północnej Ligi Regionalnej. Przeciwnikiem była drużyna OSP Grom Lenarty. Gospodarze wygrali 15-3.

Więcej…

Złote medale dla siatkarzy SP3

13 października w hali OSiR w Gołdapi odbył się Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci Turnieju „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Siatkowej „4” chłopców. Więcej…

Siatkarski weekend z Marcinem Możdżonkiem

8 i 9 października w hali Lega w Olecku odbyło się siatkarskie spotkanie z Marcinem Możdżonkiem. W piątkowe popołudnie była okazja potrenować z siatkarskim mistrzem świata.

Więcej…

Złote medale dla siatkarzy ZSZ

12 października w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Gołdapi odbył się Turniej Wojewódzki Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Siatkowej chłopców.

Więcej…

Wysokie zwycięstwo Polaków nad Litwinami

Na stadionie miejskim w Gołdapi odbyło się dziś towarzyskie spotkanie piłkarskiej reprezentacji Polski U16 z rówieśnikami z Litwy. Polacy wygrali 11:0 (5:0).

Więcej…

Pierwsze miejsce dla SP3 i awans do finału województwa

6 października w hali OSiR w Gołdapi odbył się Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci Turnieju „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Siatkowej „4” Chłopców.

Więcej…

Mecz Polska - Litwa na stadionie w Gołdapi

W przyszłym tygodniu rozegrane zostaną dwa towarzyskie spotkania piłkarskiej reprezentacji Polski U16 z rówieśnikami z Litwy. Jeden z meczów odbędzie się na stadionie miejskim w Gołdapi.

Więcej…

Pływanie w Olecku, na deser bieganie w Gołdapi

W dniach 1 i 2 października zawodnicy MUKS Piorun Gołdap pod opieką trenera Adam Kozłowskiego wzięli udział w V Mistrzostwach Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach Finswimming North CUP - Olecko Lega. Później wystartowali w XXIX Crossie Gołdapskim.

Więcej…

Gołdapianie walczyli o puchar wójta gminy Kalinowo

25 i 26 września w Pisanicy po raz 18 odbył się turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Kalinowo. Gołdapianie wywalczyli pięć punktowanych miejsc.

Więcej…

W Lesie Kumiecie rywalizują biegacze

O 10:00 w Lesie Kumiecie rozpoczął się XXIX Cross Gołdapski. Zawody przyciągnęły wielu miłośników biegania. Do biegu głównego, który odbędzie się o 14:10, zapisało się prawie pięćdziesiąt osób.

Więcej…

z regionu, kraju i świata

Pierwsze "czternastki" trafią na konta w październiku

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty czternastej emerytury. Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. Nie trzeba będzie składać żadnego wniosku. Pierwsze wypłaty trafią na konta emerytów pod koniec października.

Więcej…

Konkurs "Godni Naśladowania" - trwa przyjmowanie zgłoszeń

Organizacja, pozarządowiec, samorząd i przedsiębiorca to kategorie w konkursie „Godni Naśladowania”. Można zgłaszać do osiemnastej edycji konkursu osoby, organizacje i instytucje, które wyróżnia szczególna działalność na rzecz innych i troska o dobro wspólne.

Więcej…

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej przypomina, że handel ludźmi to nie tylko prostytucja. Form wykorzystywania drugiego człowieka jest o wiele więcej, m. in. handel dziećmi, narządami, tanią siłą roboczą czy nielegalną adopcją. Jeżeli jesteś świadkiem takich przestępstw, powiadom o tym SG dzwoniąc na interwencyjny numer 800-422-322.

Więcej…

ZUS ostrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Tzw. czternastkę ZUS wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków.

Więcej…

Zmiany w zasiłkach od 2022 roku

Spóźniłeś się z opłaceniem składek? Od nowego roku to nie będzie już przeszkoda w uzyskaniu zasiłku chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zmian w zasiłkach od stycznia będzie więcej.

Więcej…

9-miesięczny bilans kontroli legalności zatrudnienia

Od początku roku do końca września funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kontrolą objęli 4800 cudzoziemców i stwierdzili, że ponad 470 pracowało niezgodnie z przepisami.

Więcej…

O gołdapskim szpitalu w parlamencie

O problemach z oddziałem dziecięcym w gołdapskim szpitalu usłyszeli wczoraj posłowie w Sejmie. Temat poruszyła posłanka Anna Wojciechowska.

Więcej…

Szpital w Gołdapi - posłanka składa interpelację

„Bogate samorządy są jeszcze w stanie dopłacać do funkcjonowania oddziałów dziecięcych, ale biedne jak powiat gołdapski zwyczajnie an to już nie stać. rząd powinien więc wspomóc szpitale powiatowe z pieniędzy NFZ” - napisała posłanka Urszula Pasławska w interpelacji, jaka została dziś skierowana do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Więcej…

Infekcje dróg oddechowych – jak się przed nimi uchronić

Sezon jesiennych infekcji możemy uznać za rozpoczęty. W przychodniach pojawiły się bowiem tłumy chorych pacjentów. Katar, kaszel, ból gardła, gorączka - w tym roku pojawiły się wyjątkowo wcześnie.

Więcej…

Ten SMS to próba wyłudzenia danych

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy „Kwarantanna”. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych.

Więcej…

na sygnale

Pijana przyjechała na zakupy

Postawą godną do naśladowania wykazała się mieszkanka gminy Gołdap, która zabrała kluczyki pijanej kobiecie kierującej samochodem i natychmiast wezwała policję. 42-latka miała prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Więcej…

Drzewo przewróciło się na samochód

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19 na drodze wojewódzkiej 650 w Konikowie (niedaleko zajazdu). Wiatr przewrócił przydrożne drzewo, które spadło na jadący samochód.

Więcej…

Audi uderzyło w drzewo

Do zdarzenia drogowego doszło dziś przed godziną 6 w Jabłońskich. Audi jadące drogą powiatową w kierunku Boćwinki, z nieustalonych przyczyn zjechało z jezdni i uderzyło w drzewo.

Więcej…

Skradziony fiat został odnaleziony

Policjanci z Ełku odzyskali skradzionego kilka dni temu na terenie Gołdapi fiata pandę.

Więcej…

Rowerzysta wydmuchał 1,6 promila

Rowerzysta jechał zygzakiem po jednej z dróg w powiecie gołdapskim. Zatrzymany został przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich 8 października, tuż przed godziną 18.

Więcej…

Dachowanie w Przesławkach, za kierownicą nastolatek

W sobotę rano policjanci z gołdapskiej komendy zostali poinformowani, że w Przesławkach w przydrożnym rowie na dachu leży samochód. Jak się okazało, kierowcą audi był 15-latek.

Więcej…

W weekend ukradziono dwa samochody

O tym, że okazja czyni złodzieja, przekonało się dwóch mieszkańców Gołdapi, którzy pozostawienie otwartych samochodów z kluczykami i dokumentami w środku przypłacili utratą samochodów.

Więcej…

Poszukiwany wpadł, bo nie miał maseczki

Gołdapscy policjanci wylegitymowali mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w sklepie. Okazało się, że 22-latek był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Więcej…

Ciąg dalszy sprawy skandalicznego zachowania nastolatków

Gołdapscy policjanci ustalili tożsamość osób podejrzewanych o znęcanie się nad dwoma mężczyznami. Podpalili im włosy oraz kopali po ciele. Na szczęście obrażenia 59-latka i 62-latka okazały się niegroźne. Całość materiałów z prowadzonego w tej sprawie postępowania zostanie przesłana do sądu rodzinnego i to sąd będzie decydował o dalszych losach nastolatków i konsekwencjach, jakie poniosą.

Więcej…

Policyjne działania ph. "Prędkość"

1 października gołdapscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne ph. "Prędkość". 18 kierowców zostało ukaranych mandatami, a troje kierowców zostało pouczonych.

Więcej…

Łabędź w centrum miasta potrzebował pomocy

Nietypową interwencję odnotowały wczoraj gołdapskie służby. Po godzinie 17 do dyżurnego policji wpłynęła informacja, że na tyłach sklepu Tesco znajduje się chory młody łabędź.

Więcej…

Policja przypomina: maseczki nadal obowiązują!

Około 20 interwencji każdego dnia podejmują gołdapscy policjanci m.in. w sklepach oraz obiektach użyteczności publicznej, w których cały czas obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Funkcjonariusze zapowiadają więcej takich kontroli, bo przypadków zakażeń koronawirusem jest coraz więcej.

Więcej…

Banie Mazurskie

Krwiodawcy oddali prawie 21 litrów krwi

15 października w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza pod hasłem "Oddaj kroplę - podaruj życie". Jej organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach.

Więcej…

Trwa akcja krwiodawcza w Baniach Maz.

O 9:30 w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich rozpoczęła się akcja krwiodawcza, zorganizowana przez Ochotniczą straż Pożarną w Surminach. Potrwa do około godziny 14:00.

Więcej…

Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś w szkołach na terenie gminy Banie Mazurskie.

Więcej…

Nieznany „artysta” pomazał nową elewację

Nowa elewacja Urzędu Gminy w Baniach Mazurskich został pomazana przez nieznaną osobę. Wandal pokazał swoje umiejętności w ubiegłym tygodniu.

Więcej…

„Noc Bibliotek” w bibliotece w Baniach Maz.

9 października w ramach ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" zaprosiliśmy do Gminnej Biblioteki Publicznej Waldemara Mierzwę, autora książki "Zrozumieć Mazury".

Więcej…

Oddaj krew, pomóż uratować życie pani Anny

Akcja krwiodawcza ph. „Oddaj kroplę - podaruj życie" odbędzie się w piątek, 15 października w Baniach Mazurskich. Krew będzie można oddać w godzinach 9.30-14.00 w Banku Spółdzielczym. Podczas tej akcji krew będzie zbierana na rzecz pochodzącej z Gołdapi Anny Czarneckiej.

Więcej…

Za tydzień akcja krwiodawcza w Baniach Maz.

Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach informuje, że po wielu przeszkodach udało się ustalić nowy termin akcji krwiodawczej ph. „Oddaj kroplę - podaruj życie". Odbędzie się ona za tydzień w piątek.

Więcej…

„Święto Pieczonego Ziemniaka” w ZPO

4 października korzystając z uroków jesieni, pięknej słonecznej pogody, uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i rodzicami zgromadzili się na boisku szkolnym na obchodach „Święta Pieczonego Ziemniaka”.

Więcej…

Akcja w Baniach Maz. odwołana

Niestety nie odbędzie się zaplanowana na 23 września akcja krwiodawcza w Baniach Mazurskich. Powodem jest brak pełnej obsady pracowników w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku, którzy zajmują się poborem krwi podczas akcji wyjazdowych.

Więcej…

Zmiana terminu wydarzeń w Baniach Mazurskich

Zaplanowane na dziś wydarzenia w Baniach Mazurskich w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zostały przełożone na niedzielę.

Więcej…

z życia placówek oświatowych

Uroczyste ślubowanie w SP5

22 października 2021 roku to bardzo ważna data dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi . W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów.

Więcej…

Wycieczka klas 6a i 5a, 5d do Białegostoku

W październikowy słoneczny dzień uczniowie klas 6a, 5a i 5d z SP3 pojechali do Białegostoku. Swoją wycieczkę rozpoczęli od wyprawy do epoki dinozaurów w Jurajskim Parku Dinozaurów.

Więcej…

Akcja promująca życie bez nałogów

19 października uczniowie klas: 6a i 2b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wyruszyli na ulice miasta promując życie bez nałogów.

Więcej…

Zdalne nauczanie w Galwieciach

Od dziś lekcje Szkole Podstawowe w Galwieciach odbywają się w sposób zdalny. Stacjonarne zajęcia zostały zawieszone. Powodem są wykryte zachorowania na covid-19.

Więcej…

Na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym

Z końcem ubiegłego miesiąca uczniowie klas 7d i 7f ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi pod opieką wychowawczyń udali się na wycieczkę do Supień. Były to bardzo intensywne dwa dni obfitujące w zajęcia integrujące zespoły klasowe.

Więcej…

Święto warzyw i owoców

15 października uczniowie klasy 2b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi postanowili uczcić Światowy Dzień Owoców i Warzyw przygotowując sałatkę owocową.

Więcej…

Pasowanie na przedszkolaka w samorządowym przedszkolu

W dniach 20 i 21 października w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

Więcej…

Konkurs pt. "Postacie z dyni" rozstrzygnięty

Szkoła Podstawowa w Boćwince przeprowadziła konkurs plastyczny pt. "Postacie z dyni". Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło aż 48 prac wykonanych z pięknych, jesiennych dyń.

Więcej…

Sukces „piątki” w PGE Turnieju Maszyn Wodnych

Po półtorarocznej przerwie ruszyła kolejna edycja PGE Turnieju Maszyn Wodnych, którego organizatorem jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna oraz fundacja PGE. 19 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich wzięli udział w eliminacjach regionalnych w Siedlcach.

Więcej…

Ślubowanie pierwszaków w SP1

8 października dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi złożyły ślubowanie i stały się pełnoprawnymi uczniami tej szkoły.

Więcej…

"Czwarta nocka" w SP5

Uczniowie klasy 8a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi noc z 8 na 9 października spędzili w szkole.

Więcej…

Pamiętnikowy "Dzień Dziewczyn" w 3a

11 października w klasie 3a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi obchodziliśmy wyjątkowy "Dzień Dziewczyn". Najpierw bawiliśmy się świetnie z fotografowaniem w „ananasowej” fotoramie, a następnie dziewczynki otrzymały personalizowane pamiętniki.

Więcej…

Urząd Miejski w Gołdapi informuje

1 listopada bezpłatny postój w centrum Gołdapi

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że 1 listopada parkowanie w centrum miasta jest bezpłatne.

Więcej…

Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł"

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że gmina Gołdap otrzymała certyfikat jako wyraz specjalnych podziękowań za udział i zaangażowanie w kampanię "Zachowaj trzeźwy umysł".

Więcej…

Nowy sołtys sołectwa Juchnajcie

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że 25 października odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego wybrano nowego sołtysa sołectwa Juchnajcie.

Więcej…

Powstanie nowa ścieżka wzdłuż Jeziora Gołdap

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że  ma kolejne świetne wiadomości. Wniosek gminy Gołdap dotyczący budowy edukacyjnej ścieżki pieszo-rowerowej o długości 1,46km został wybrany do dofinansowania.

Więcej…

Sala widowiskowa została zmodernozowana

Urząd miejski w Gołdapi  informuje, że dzięki realizacji projektu „Uzupełnienie zabudowy i wyposażenie Domu Kultury w Gołdapi” korzystamy ze zmodernizowanej sali widowiskowej, a Dom Kultury w Gołdapi rozwinął zakres realizowanych zadań i wprowadził do oferty nowe elementy.

Więcej…

13 zgłoszeń do budżetu obywatelskiego

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że do budżetu obywatelskiego gminy Gołdap na 2022 rok wpłynęło trzynaście propozycji projektów.

Więcej…

Ponad 6,5 miliona zł. trafi do gminy Gołdap

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że gmina Gołdap otrzymała dofinansowanie na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z przebudową przepompowni ścieków i kolektora kanalizacji dla potrzeb strefy uzdrowiskowej w Gołdapi. Kwota przyznanego dofinansowania to 6.514.930,22zł.

Więcej…

Zebranie mieszkańców sołectwa Juchnajcie

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina, że dziś o godzinie 20:00 odbędzie się zebranie mieszkańców celem wyboru sołtysa sołectwa Juchnajcie.

Więcej…

Ostatnie godziny naboru wniosków

Ostatnie godziny naboru propozycji zadań do budżetu obywatelskiego gminy Gołdap na rok 2022! Formularz zgłoszeniowy należy złożyć do północy!

Więcej…

Dofinansowanie zabiegów sterylizacji i kastracji

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina, że gmina Gołdap w ramach „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na rok 2021” zapewnia możliwość dofinansowania zabiegów sterylizacji suk/kotek lub kastracji psów/kotów.

Więcej…