Mamy kolejne świetne wiadomości.

Wniosek Gminy Gołdap dotyczący budowy edukacyjnej ścieżki pieszo-rowerowej o dł. 1,46 km został wybrany do dofinansowania.

Pozyskana dotacja wysokości 2 129 920,26 zł zostanie przeznaczona na szereg działań związanych z edukacją ekologiczną i ochroną obszarów cennych przyrodniczo.

Pozostałe działania inwestycyjne:

  • budowa ścieżki pieszo rowerowej o długości 1,46 km z nawierzchni naturalnej,
  • budowa linii oświetleniowej z lamp parkowych,
  • ustawienie wzdłuż ścieżki 11 ławek i 17 koszy,
  • budowa Miejsca Obsługi Rowerzystów (MOR), wyposażonego w: zadaszoną wiatę z ławkami i stolikami, ławki, taras widokowy, hamaki, leżaki, stacji naprawy rowerów, stojaki na rowery, lornetkę, pojemniki, kosze i 3 kamery,
  • zagospodarowanie terenów przyległych do ścieżki (nasadzenia drzew, zieleni, łąki kwietna, trawniki).

W ramach działań proekologicznych zakupione i umieszczone zostaną kosze lęgowe dla kaczek, budki dla ptaków, hotele dla owadów oraz dwa automaty do zimowego dokarmiania ptaków (kaczkomaty).

Budowaniu świadomości ekologicznej naszych mieszkańców i turystów posłużą działania edukacyjne m.in. warsztaty ekologiczne, które zostaną zorganizowane jako jeden z modułów Festiwalu Zdrowia w 2023 roku.

Projekt: Zmniejszenie presji na chronione gatunki i siedliska występujące na obszarze jeziora Gołdap poprzez budowę ciągu pieszo - rowerowego.

Wartość ogółem: 2 532 224,54

Wydatki kwalifikowalne: 2 505 788,54

Wnioskowane dofinansowanie: 2 129 920,26

Procent dofinansowania: 85.00

Okres realizacji projektu: 2021-2023

Urząd Miejski w GołdapiOpublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Redakcja GOLDAP.INFO nie ponosi odpowiedzialności za formę i treść powyższej informacji.

 

 


z życia Gołdapi

Temat brudnego auta na komisji rady powiatu

Na jezdni na ul. Matejki w Gołdapi od miesięcy stoi prawidłowo zaparkowany samochód osobowy. Jest jednak coś, co budzi niesmak wśród osób, którego go widzą.

Więcej…

Koncert charytatywny na rzecz chorego dwulatka

15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy zaprasza do udziału w koncercie charytatywnym na rzecz Juliana Szoki, dwulatka, który jest chory na neuroblastom IV stopnia.

Więcej…

Mikołajkowa impreza w parku

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza 5 grudnia na wydarzenie pt. „Mikołajki w parku miejskim”. W programie min.: wspólne ubieranie choinki, program artystyczny, świąteczne atrakcje dla dzieci, ognisko z kiełbaskami oraz spektakl "Mikołajkowe Tulinki Show".

Więcej…

"Dyskretny urok niebezpiecznych myśli" w MKF

1 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie małomiasteczkowego klubu filmowego w kinie Kultura w Gołdapi. Wyświetlony zostanie film Emmanuela Moureta pt. "Dyskretny urok niebezpiecznych myśli".

Więcej…

Trzy razy Gołdap

20 listopada w Galerii K2 Domu Kultury w Gołdapi, w ramach cyklicznej imprezy "Nasze i nie nasze krajobrazy" otwarta została wystawa pt. „Trzy razy Gołdap”.

Więcej…

ZDP w Gołdapi czeka na zimę

Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi jest już gotowy do sezonu zimowego 2021/2022. Drogi powiatowe odśnieżać będzie przede wszystkim własnym sprzętem, który obsługiwać będą pracownicy ZDP.

Więcej…

Większość radnych chce znacznie wyższych diet

Znacznie podnieść swoje diety chcą radni rady miejskiej w Gołdapi. Dziś dyskutowali o tym dziś na wspólnym posiedzeniu komisji. Jeśli podczas posiedzenia rady przyjmą nowe stawki, ich diety wzrosną od 60 do prawie 80 procent w stosunku do obecnych.

Więcej…

Radni proponują podwyżkę do minimalnego poziomu

Komisje rady miejskiej zajęły się dziś ustaleniem nowego wynagrodzenia dla burmistrza Gołdapi. Jeśli rada miejska zatwierdzi wypracowaną kwotę, Tomasz Luto będzie dostawał miesięcznie prawie 5 tysięcy złotych więcej niż dotychczas. Będzie to jednocześnie najniższa kwota, jaką zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami może on otrzymywać.

Więcej…

Netto zastąpiło Tesco

Sklep sieci Netto otwarty zostanie w tym tygodniu w centrum Gołdapi. Funkcjonować będzie tam, gdzie przez dekadę działał sklep sieci Tesco.

Więcej…

Marek Miros kandydatem do rady seniorów

Kandydatem z terenu powiatu gołdapskiego do Społecznej Rady Seniorów Województwa Warmińsko-Mazurskiego został wybrany Marek Miros.

Więcej…

Biblioteka włączyła się w obchody NŚN

Biblioteka Publiczna w Gołdapi jak co roku włączyła się 11 listopada w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Więcej…

Czeski humor na spotkaniu DKK

19 listopada w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Rozmawiano o książce „Arystokratka w ukropie” Evžen Boček.

Więcej…

Dubeninki

Nowy sprzęt w gminie Dubeninki

Dziś na plac przy Urzędzie Gminy w Dubeninkach wjechał nowy Zetor Fronterra CL140. To najnowszy nabytek gminy.

Więcej…

Komisja w Dubeninkach zaopiniowała nowe stawki podatku

W ubiegłym tygodniu komisja stała rady gminy Dubeninki pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały określający stawki podatku od nieruchomości, które miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

Więcej…

Warsztaty tworzenia ozdób z cementu

Koło Gospodyń Wiejskich "Sękacz” w Kiekskiejmach zaprasza dorosłych mieszkańców Żytkiejm i okolic do udziału w warsztatach twórczych ph. "Cementujemy znajomości".

Więcej…

W Żytkiejmach odsłonięto "Mazurskie okno pamięci"

Obok dawnej drewnianej remizy OSP w Żytkiejmach zamontowane zostało „Mazurskie okno pamięci”, prezentujące ludzi i wydarzenia związane z Żytkiejmami. Dziś zostało ono uroczyście odsłonięte.

Więcej…

Mazurskie okno pamięci w Żytkiejmach

Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zapraszają na odsłonięcie „Mazurskiego okna pamięci mieszkańców Żytkiejm i okolic”.

Więcej…

"Narodowe Czytanie" w Żytkiejmach

Filia Biblioteczna w Żytkiejmach wzorem lat ubiegłych włączyła się do akcji „Narodowego Czytania”.

Więcej…

Wilczy problem od lat jest nierozwiązany

RDOŚ wydał zgodę na płoszenie wilków. Niestety nie olsztyński, a białostocki i nie w powiecie gołdapskim, a przyległej do naszego powiatu gminie Przerośl.

Więcej…

Gmina jest już właścicielem nieruchomości po SG

Wczoraj podpisany został akt notarialny, na mocy którego gmina Dubeninki stała się właścicielem nieruchomości po byłej Placówce Straży Granicznej w Dubeninkach. Docelowo w dawnej siedzibie SG ma mieścić się urząd gminy. Do przenosin jednak jeszcze długa droga.

Więcej…

Plenerowe spotkania ze sztuką w Dubeninkach

Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza 20 i 21 sierpnia na plenerowe spotkania ze sztuką. 

Więcej…

„Piknik Rodzinny z Niepodległą” w Żytkiejmach

W miniony weekend w Żytkiejmach odbył się dwudniowy „Piknik Rodzinny z Niepodległą”, jedno z ciekawszych wakacyjnych wydarzeń w naszym powiecie.

Więcej…

sport

Mistrzowskie starty piorunów w Olsztynie

Laura Kozłowska, Karolina Jarocka, Juliusz Walkiewicz i Karol Nowak zostali mistrzami województwa w pływaniu.

Więcej…

Kacper Święcki trzynasty w Olecku

20 listopada w Olecku odbył się II Grand Prix Województwa Młodzików i Kadetów w tenisie stołowym. W zawodach wziął udział jeden uczestnik z Gołdapi - Kacper Święcki, który w kategorii kadet uplasował się na miejscu 13.

Więcej…

Piłkarze z akademii na turnieju Barczewie

Dwie drużyny reprezentowały Akademię Piłkarską 2017 Gołdap na największym w woj. warmińsko-mazurskim halowym turnieju piłki nożnej dla dzieci ph. "Mikołajki z Pisą Primavera Barczewo 2021".

Więcej…

Gołdapianie grali w Ostródzie

7 listopada w Ostródzie odbył się drugi turniej z cyklu Grand Prix Województwa Juniorów i Seniorów w Tenisie Stołowym. Punkty do klasyfikacji mistrzostw województwa zdobyli gołdapscy juniorzy: Dominik Święcki i Mateusz Marcinkiewicz.

Więcej…

Pioruny na fali sukcesów

Wielkim sukcesem gołdapskie pioruny zakończyły XVI Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się w dniach 6 i 7 listopada.

Więcej…

Maja Sowa i Dominik Święcki na pierwszych miejscach

30 października w hali Lega w Olecku odbył się turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza Olecka Karola Sobczaka. Wystąpiło ponad 120 zawodników, w tym gołdapianie.

Więcej…

Gołdapscy tenisiści rywalizowali w Białobrzegach

6 listopada w Białobrzegach (województwo podlaskie) odbył się II Memoriał Waldemara Borysa w tenisie stołowym. Startowało prawie 100 osób,w tym również z Gołdapi.

Więcej…

Złote medale dla LO i ZSZ

19 października w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Gołdapi odbył się Turniej Wojewódzki Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców.

Więcej…

Drużyny SP3 Gołdap najlepsze w województwie

20 października po raz pierwszy w Gołdapi odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Drużynowych Zawodach w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

Więcej…

Pioruny z medalami

W dniach 30 i 31 października gołdapskie piorunki wzięły udział w II rundzie Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie. W imprezie wystartowało łącznie około 150 zawodników z całej Polski.

Więcej…

z regionu, kraju i świata

Wnioski o 300+ tylko do końca listopada

Tylko do końca listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry start".

Więcej…

MOSiR w Ełku zaprasza na pływackie zawody

12 grudnia odbędą się w Ełku „I Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Zimowym - Masuria Winter Swimming Cup”. będzie to pierwsza tego typu impreza w północno-wschodniej części naszego kraju.

Więcej…

10-miesięczny bilans kontroli legalności zatrudnienia

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG od początku roku przeprowadzili 180 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców, którą objęli prawie 5,3 tys. obcokrajowców. Stwierdzili, że blisko 490 pracowało niezgodnie z przepisami.

Więcej…

Pomogli kobiecie poszkodowanej w wypadku

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi udzielili pomocy kobiecie poszkodowanej w wypadku drogowym.

Więcej…

24 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi WMOSG

Nowi funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej świadomi swoich praw i obowiązków wypowiedzieli słowa roty. 10 listopada w obecności pocztu sztandarowego uroczyste ślubowanie przyjęła zastępca komendanta WMOSG płk SG Iwona Łatunowicz.

Więcej…

Czternastka tylko dla żyjącego emeryta lub rencisty

Wypłata czternastej emerytury rozpoczęła się już w październiku. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne przysługuje jednak tylko tym świadczeniobiorcom, którzy żyli w chwili odbioru świadczenia. Gdy świadczenie nie zostało jeszcze przekazane uprawnionemu, nie otrzyma go rodzina w postaci świadczenia niezrealizowanego.

Więcej…

Otwarcie bazy rodzin „Szlachetnej Paczki”

Baza rodzin „Szlachetnej Paczki” otwarta zostanie 13 listopada o godzinie 8. Przez cztery tygodnie każdy będzie mógł wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc.

Więcej…

Nielegalni imigranci zatrzymani w powiecie oleckim

Funkcjonariusze z oleckiej drogówki zatrzymali do kontroli fałszywą karetkę, w której przewożonych było 18 nielegalnych migrantów.

Więcej…

Kampania informacyjna „Dzwoni oszust! Rozłącz się!”

Tylko w tym roku oszuści wyłudzili od starszych osób na Warmii i Mazurach prawie 2 miliony złotych. Przeczytaj i wyjaśnij babci, dziadkowi, starszej cioci, rodzicom, jak nie dać się wykorzystać.

Więcej…

Oddawali krew dla Anny Czarneckiej

23 października w Giżycku odbyła się akcja HDK "Krwiobieg Terytorialsa” 4W-MBOT. Terytorialsi oddali najcenniejszy dar jakim jest krew, żeby pomóc pochodzącej z Gołdapi Annie Czarneckiej.

Więcej…

na sygnale

Był poszukiwany, wpadł przez brak maseczki

Po godzinie 9 w jednym ze sklepów w Gołdapi policjanci podczas kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów wylegitymowali 60-latka. Nie miał on założonej na twarz maseczki.

Więcej…

Sprzątał za głośno i... trafił do aresztu

Wczoraj wieczorem policjanci prewencji udali się do jednego z mieszkań na terenie Gołdapi, gdzie według zgłoszenia miało być bardzo głośno. W lokalu policjanci zastali 21-latka, który późnym wieczorem postanowił posprzątać dom powodując hałas.

Więcej…

Nocny pożar w Wiłkajciach

Do pożaru doszło dzisiejszej nocy w Wiłkajciach. Paliło się jedno z pomieszczeń w domu jednorodzinnym.

Więcej…

Kolizja skody z dzikiem

Gołdapscy policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. Zderzenie samochodu z dzikiem, sarną czy łosiem jest często tragiczne w skutkach nie tylko dla zwierzęcia, ale także dla kierowcy i pasażerów.

Więcej…

Zatrzymano dwóch poszukiwanych

Gołdapscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez sąd w celu odbycia kary więzienia. Obaj trafili już do aresztu, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Więcej…

Kierowca autobusu wjechał wprost pod ciężarówkę

Policjanci gołdapskiej komendy pracowali wczoraj na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia, do którego doszło na drodze krajowej nr 65. Wiozący 27 dzieci autobus szkolny zderzył się z ciężarówką.

Więcej…

Policjanci poszukują właściciela pieniędzy

Gołdapscy policjanci poszukują właściciela gotówki, którą znalazł uczciwy mieszkaniec i przyniósł do KPP w Gołdapi.

Więcej…

Zjechał volkswagenem do przydrożnego rowu

Około północy w Kozakach doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący volkswagenem bora na prostym odcinku drogi zjechał do rowu.

Więcej…

Policjanci zatrzymali kierowcę lublina

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 30-latka, który siedział za kierownicą dostawczego lublina, który wczoraj zjechał w Marcinowie do przyrożnego rowu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był trzeźwy.

Więcej…

Wypadek w Marcinowie, kierowca zbiegł

Do wypadku doszło po godzinie 19 na drodze wojewódzkiej 650 w Marcinowie. Pasażer dostawczego samochodu, od którego konstrukcji w wyniku zdarzenia oderwała się kabina pasażerska, trafił do szpitala. Kierowca jest poszukiwany.

Więcej…

Odpowiedzą za włamanie do samochodu

Gołdapscy policjanci ustalili sprawców kradzieży z włamaniem do audi. Funkcjonariusze odzyskali też większość skradzionego mienia.

Więcej…

Podsumowanie akcji „Znicz 2021”

Gołdapscy policjanci podsumowali przebieg kilkudniowej akcji „Znicz 2021”. Podczas tegorocznych działań nie odnotowali żadnych zgłoszeń dotyczących kradzieży wieńców. Nie było również tragicznych wypadków drogowych.

Więcej…

Banie Mazurskie

GOKiP zaprasza na zabawę andrzejkową

Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza do wspólnej zabawy andrzejkowej, która odbędzie się 27 listopada.

Więcej…

Spotkanie z kawowymi nowościami

21 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie w kawowymi nowościami, w którym uczestniczyły osoby zainteresowane szerokim tematem kawy.

Więcej…

Kawowa niedziela w GOKiP

Chcesz miło i twórczo spędzić niedzielę? Przyjdź na spotkanie go Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich i zasmakuj kawowych atrakcji.

Więcej…

"Wznowienie" w teatrze przy stoliku

8 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich wszystkich sympatyków sztuki teatralnej zaprosiła na spotkanie z cyklu „Teatr przy stoliku”. Aktorzy olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza zaprezentowali znakomity komediodramat Macieja Wojtyszki pt. "Wznowienie".

Więcej…

Lekcja patriotyzmu w bibliotece w Baniach Maz.

9 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Więcej…

Naleśnikowe szaleństwo

W Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci ph. „Naleśnikowe szaleństwo”.

Więcej…

Warsztaty z makramy w Grodzisku

5 listopada w świetlicy wiejskiej w Grodzisku z okazji "Dnia chleba" odbyły się warsztaty z makramy. Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs na najlepszy chleb wiejski.

Więcej…

Nikola Treter wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Nikola Treter z gminy Banie Mazurskie otrzymała specjalne wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pod nazwą „Artystyczny przeWODNIK”, zorganizowanym przez Komendę Główną Policji i Fundację PZU.

Więcej…

GOKiP zaprasza na uroczysą akademię

Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza na wspólne uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada o 14:00 w auli GOKiP odbędzie się uroczysta akademia.

Więcej…

"Żar" w DKK w Baniach Mazurskich

W miniony piątek w w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się październikowe spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Rozmawiano o książce Sándora Máraiego pt. "Żar".

Więcej…

z życia placówek oświatowych

Ślubowanie w Szkole Podstawowej w Boćwince

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka, starszaka oraz pierwszoklasistę.

Więcej…

Konkurs plastyczny w LO

W Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Gołdap odbył się konkurs plastyczny na plakat pt. "Mój wybór - wolny od nałogów".

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w szkole w Galwieciach

Nasza szkoła przystąpiła do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przeprowadziliśmy szereg działań.

Więcej…

Kredkowy dzień w oddziałach przedszkolnych

22 listopada to Światowy Dzień Kredki. Grupa 4-latków z oddziałów przedszkolnych SP3 w Gołdapi rozpoczęła obchody tego dnia od przypomnienia i zaśpiewania znanej przedszkolnej piosenki pt. „Kolorowe kredki”.

Więcej…

Przedszkolaki w bibliotece

17 listopada Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedziły pięciolatki z grupy 0c z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi.

Więcej…

"Pomarańczowa wstążka" w SP5

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi szkolne koło wolontariatu i samorząd uczniowski  wraz z opiekunami propagowali wśród uczniów zachowania wolne od agresji i przemocy.

Więcej…

Wycieczka do Białegostoku

Listopadowa nuda nie jest nam groźna. Mamy na to sposób. W ramach realizacji programu „Bieg po zdrowie” 16 listopada uczniowie klas 4b i 4c ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki udali się do Białegostoku po moc wrażeń.

Więcej…

Patriotyczny listopad

Patriotyczny ekolistopad - ekodrużyna z 2a SP2 w Gołdapi informuje...

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe i uczą uniwersalnych wartości moralnych. Dzieci z oddziałow przedszkolnych SP3 również nie mogły pominąć tak ważnej uroczystości.

Więcej…

„Dzień pomarańczowej wstążki” w Galwieciach

„Rano, wieczór, we dnie, w nocy - my żyjemy bez przemocy!” - pod takim hasłem Szkoła Podstawowa w Galwieciach obchodziła „Dzień pomarańczowej wstążki” czyli dzień przeciwko przemocy.

Więcej…

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie po raz czwarty zorganizowała i przeprowadziła Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej.

Więcej…

Widzisz przemoc - reaguj!

My, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi, wyrażamy swój sprzeciw na jakąkolwiek przemoc wobec dzieci i młodzieży.

Więcej…

Urząd Miejski w Gołdapi informuje

Kondolencje


Wyrazy głębokiego współczucia
Annie Marczak, Jej Rodzinie i Bliskim
z powodu śmierci Lecha Marczaka
Pułkownika Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej
składają: Tomasz Rafał Luto Burmistrz Gołdapi
wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Gołdapi,
Wojciech Hołdyński Przewodniczący Rady Miejskiej
wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Gołdapi


Więcej…

Gołdap Przyjazna Weteranom - zapraszamy do współpracy

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina, że w gminie Gołdap od 2019 roku funkcjonuje program „Weterani są wśród nas – Gołdap Przyjazna Weteranom” wspierający weteranów i weteranów poszkodowanych.

Więcej…

„GOŁDAP” - konstrukcja przestrzenna

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że trwają prace nad konstrukcją przestrzenną napisu „GOŁDAP”. Z pewnością stanie się nową atrakcją turystyczną, zachęcającą do wykonywania pamiątkowych zdjęć z Gołdapi.

Więcej…

Dzień Pracownika Socjalnego

Z tej okazji wszystkim pracownikom socjalnym składamy serdeczne życzenia i wyrazy uznania za wrażliwość i wyrozumiałość, które są nieodłącznym elementem tej trudnej pracy. Dziękujemy za zaangażowanie i trud niesienia pomocy. Życzymy poczucia satysfakcji z pełnionej służby społecznej i wdzięczności tych, którzy są adresatami jej rezultatów.

Tomasz Rafał Luto Burmistrz Gołdapi wraz z Pracownikami Urzędu Miejskiego w Gołdapi
Wojciech Hołdyński Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Gołdapi

Więcej…

Nabór - stanowisko ds. kontroli wewnętrznej

Burmistrz Gołdapi ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. kontroli wewnętrznej.

Więcej…

Komunikat ws. zimowego utrzymania dróg i ulic w gminie Gołdap

W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym Urząd Miejski w Gołdapi podaje się do publicznej wiadomości informację, która w jednoznaczny sposób określa przynależność ulic i dróg oraz odpowiedzialność poszczególnych zarządców za ich utrzymanie.

Więcej…

Konsultacje społeczne - Miasta dobrego życia 2030

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że do 15 grudnia potrwają konsultacje społeczne projektu dokumentu „Miasta dobrego życia 2030. Program rozwoju miast sieci Cittaslow województwa warmińsko-mazurskiego”.

Więcej…

Lista projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego

W wyznaczonym terminie naboru propozycji zadań do budżetu obywatelskiego gminy gołdap na rok 2022 wpłynęło 13 propozycji, w tym 6 zadań do realizacji na terenie miejskim oraz 7 zadań do realizacji na terenie wiejskim.

Więcej…

Zakończyły się ślubowania i pasowania

Urząd miejski w Gołdapi informuje, że zakończyły się ślubowania i pasowania na ucznia w gołdapskich placówkach oświatowych.

Więcej…

Zmodernizowana droga od ponad roku cieszy użytkowników

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina, że w 2020 roku droga gminna Somaniny – Łobody – Grygieliszki na długości około 3,4km zyskała nową nawierzchnię asfaltową o szer. 3,5m oraz poboczami z kruszywa o szer. 0,75m.

Więcej…