Ponad 200 zawodników wzięło udział w XXIV Biegu Jaćwingów, który odbył się dziś na trasach biegowych w Lesie Kumiecie. Pogoda podczas zawodów była dobra, jednak nie wymarzona. Temperatura około zera i wczorajsze oraz dzisiejsze opady śniegu sprawiły, że trasy nie sprzyjały szybkimu i lekkiemu biegowi.

Na starcie biegu głównego na 20km stylem dowolnym stanęło 40 osób. W kategorii mężczyzn wygrał go Damian Ciborowski (Pisz), w kategorii kobiet Emilia Romanowicz (Supraśl).

klasyfikacja końcowa w biegu głównym na 20km stylem dowolnym - mężczyźni

 1. Damian Ciborowski (Pisz)
 2. Piotr Korzeniewski (Supraśl)
 3. Rafał Koryciński (Gdańsk)
 4. Marcin Szlegier (Sejny)
 5. Daniel Żamojtuk (Gołdap)
 6. Sebastian Ciborowski (Pisz)
 7. Hubert Paszkowski (Gołdap)
 8. Piotr Becz (Gołdap)
 9. Janusz Meissner (Kartuzy)
 10. Andrzej Wiśniewski (Suwałki)
 11. Witold Karniłowicz (Gołdap)
 12. Dawid karniłowicz (Gołdap)
 13. Sebastian Saniuk (Gołdap)
 14. Jerzy Okurowski (Supraśl)
 15. Jak Kopyt (Konstancin Jeziorna)
 16. Marek Falkowski (Sejny)
 17. Krzysztof Pruszyński (Gołdap)
 18. Tadeusz Hrynaszkiewicz (Suwaki)
 19. Jacek Tobiszewski (Sejny)
 20. Czesław Grzeszczak (Warszawa)
 21. Paweł Rynko (Olsztyn)
 22. Marek Chłopek (Warszawa)
 23. Grzegorz Siwicki (Warszawa)
 24. Łukasz Kacprzak (Warszawa)
 25. Józef Poźniak (Suwałki)
 26. Wojciech Jarząbek (Ostrołeka)
 27. Jarosław Mazur (Elbląg)
 28. Radosław Gajdamowicz (Suwałki)
 29. Jacek Domański (Warszawa)
 30. Tadeusz Twarowski (Gołdap)
 31. Krzysztof Banach (Lublin)
 32. Karol Goworowski (Suwałki)
 33. Andrzej Lemieszek (Giżycko)
 34. Jan Saniuk (Gołdap)
 35. Jan Krasnoborski (Lidzbark Warmiński)
 36. Stanisław Skarzyński (Kętrzyn)
 37. Jerzy Marcinkiewicz (Ełk)

klasyfikacja końcowa w biegu głównym na 20km stylem dowolnym - kobiety

 1. Emilia Romanowicz (Supraśl)
 2. Aneta Ciborowska (Pisz)
 3. Renata Klekotko (Augustów)

Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych biegach we wszystkich kategoriach, otrzymali medale, dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Wręczał je m.in. Wojciech Fortuna, złoty medalista olimpijski z Sapporo. Wartym zauważenia jest też fakt, że tegoroczne medale dla zawodników były specjalnie bite na tę imprezę.


wypowiedź Piotra Becza chwilę po odbiorze nagrody

Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczył też specjalne puchary dla Piotra Becza i Waldemara Ciborowskiego. Pierwszy został wyróżniony za udział we wszystkich dotychczasowych Biegach Jaćwnigów, drugi jako senior rodziny Ciborowskich za najbardziej licznie reprezentowaną rodzinę na biegach.

Szczegółowe, oficjalne wyniki zawodów opublikujemy po ich przygotowaniu przez OSiR.


AKTUALIZACJA 24-01-2011 10:00

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 


z życia Gołdapi

Wystawa Renaty Wójcik pt. „Konie i nie tylko”

W piątek w Bibliotece Publicznej w Gołdapi otwarta został wystawa Renaty Wójcik pt. „Konie i nie tylko”.

Więcej…

Piosenki Krzysztofa Klenczona na Kartaczewie

Zespół Trzy Korony 2000 będzie muzycznie umilał tegoroczne Kartaczewo. Wykonywać będzie piosenki Krzysztofa Klenczona, jednego z liderów Czerwonych Gitar.

Więcej…

Tegoroczne Kartaczewo już dziś

Za dwie godziny rozpocznie się Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo. Mieszkańców powiatu i gości zapraszamy od godziny 12:00 na pl. Zwycięstwa w Gołdapi.

Więcej…

Wakacyjne zajęcia z klubem wojskowym

Klub Wojskowy 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego zaprasza dzieci do udziału w wakacyjnych zajęciach w drugiej połowie sierpnia.

Więcej…

Akweny pod czujnym okiem policjantów

Gołdapscy policjanci realizując program „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotykają się z mieszkańcami i turystami wypoczywającymi nad wodami w naszym powiecie.

Więcej…

Wolontariuszki EKS zapraszają na piknik

Wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności zapraszają mieszkańców Gołdapi i okolic na „Piknik Kreatywny”, który odbędzie się 27 sierpnia w parku w centrum Gołdapi. Rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 15:00.

Więcej…

Szkolenie policjantów z zakresu pierwszej pomocy

W Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyło się szkolenie policjantów oraz pracowników cywilnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej…

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem

7 sierpnia gołdapscy policjanci podczas Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo będą dbać o ład i porządek oraz bezpieczeństwo mieszkańców, turystów i przyjezdnych gości.

Więcej…

Zaproszenie na otwarcie wystawy prac Renaty Wójcik

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza 5 sierpnia o godzinie 17:00 do sali nr 2 na otwarcie wystawy prac Renaty Wójcik pt. „Konie i nie tylko”.

Więcej…

Biblioteczne spotkanie w parku

30 lipca po raz kolejny Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała „Spotkanie z książką w parku”, podczas którego można było wypożyczyć książkę i zapisać się do biblioteki.

Więcej…

Za naszą i waszą wolność

Wczoraj po południu w kinie „Kultura” odbył Koncert Niepodległości „Za Naszą i Waszą Wolność... Anno Domini 2022”.

Więcej…

"Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę"

Z okazji 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, przed Urzędem Miejskim w Gołdapi prezentowana jest wystawa pt. "Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę".

Więcej…

Dubeninki

Wkrótce "Święto Sękacza" w Żytkiejmach

15 sierpnia na placu przy ośrodku zdrowia w Żytkiejmach odbędzie się „Święto Sękacza”. Imprezę organizują wspólnie gmina Dubeninki i Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga.

Więcej…

Zapraszamy 15 sierpnia na "Święto sękacza"

15 sierpnia na placu przy ośrodku zdrowia w Żytkiejmach odbędzie się „Święto sękacza”. Organizatorami imprezy są gmina Dubeninki i Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”.

Więcej…

Będą wielomilionowe inwestycje w gminie Dubeninki

Są wyniki drugiego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina Dubeninki otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 8 milionów złotych.

Więcej…

Dzień Matki w zerówce w Dubeninkach

Dzień Matki to dla przedszkolaków jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać, jak bardzo kochają swoje mamy. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyki i piosenki, a także wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.

Więcej…

Na policyjnym posterunku

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej odwiedzili Posterunek Policji w Dubeninkach. Wizytę zorganizowano w ramach działań pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- otwarte jednostki policji”.

Więcej…

Policja zaprasza na debatę w Dubeninkach

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zaprasza na debatę społeczną ph. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Jak wzmocnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Dubeninki".

Więcej…

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

5 maja w szkole w Dubeninkach odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Więcej…

Wojewódzki finał konkursu w Puszczy Rominckiej

22 kwietnia roku na terenie Puszczy Rominckiej odbył się wojewódzki finał XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji przystąpiło 6 trzyosobowych drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe Warmii i Mazur.

Więcej…

"Gołębica" - Danuta Ekman

Na Ukrainie trwa wojna. Rosyjski najeźdźca ze wsparciem Białorusi, która udostepniłą swoje terytorium  wojskom Putina, zaatakował innego sąsiada Polski. Pani Danuta Ekman z Dubeninek chciałaby się podzielić z Państwem swoim wierszem, który napisany został jeszcze przed wojną, a doskonale pasuje do dzisiejszych dni.

Więcej…

Drugoklasiści odwiedzili bibliotekę

1 kwietnia uczniowie klasy drugiej wraz z paniami Alicją Lejmel i Anną Pojawą świętowali w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dubeninkach Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Więcej…

sport

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap na obozie

W dniach od 3 do 11 lipca dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap przebywały na obozie sportowym w Wiśle.

Więcej…

Zapraszamy na piłkarski turniej

XI Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego odbędzie się jutro na stadionie miejskim w Gołdapi. Początek o godzinie 11:00.

Więcej…

Spotkanie z Janem Błachowiczem

Przebywające w Wiśle na obozie piłkarskim dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap podczas wycieczki do Cieszyna spotkały mistrza UFC Jana Błachowicza.

Więcej…

Trzy zespoły z „trójki” zagrały w finale Polski

W dniach 30 czerwca - 3 lipca w Gliwicach odbył się 28 Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022. W ekskluzywnym gronie tuzów siatkówki znalazły się aż trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Więcej…

Siłacze powalczą o puchar burmistrza

Dziś na targowisku miejskim rywalizować będą strongmani. Zawody rozpoczną się o godzinie o 13:00.

Więcej…

Akademia zakończyła sezon

23 czerwca Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon. Tradycyjnie rozegraliśmy długo wyczekiwane, integracyjne mecze piłkarskie: rodzice - dzieci z akademii.

Więcej…

Festiwal Capoeira z udziałem gołdapian

W dniach 17-19 czerwca odbył się wielki Festiwal Capoeira w Lidzbarku Warmińskim. W trakcie festiwalu uczniowie z Gołdapi otrzymali swoje pierwsze i kolejne stopnie w capoeira. Doceniony został także trener gołdapskiej sekcji.

Więcej…

Akademia na turnieju Frendo Cup

Dzieci z najstarszej grupy Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap już po raz kolejny wzięły udział w turnieju piłki nożnej dla dzieci Frendo Cup w Dywitach koło Olsztyna.

Więcej…

Akademia zagrała w „Małej Lidze Mistrzów”

W ramach obchodów 50-lecia klubu piłkarskiego DKS Dobre Miasto odbył się Memoriał im. B. Basa. Organizatorzy zaproponowali w tym roku "Małą Ligę Mistrzów" - turniej piłki nożnej dla dzieci. Wzięli w nim udział mali piłkarze z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap.

Więcej…

Drugi tytuł mistrzów województwa dla SP3

Świętna passa siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi trwa. 7 czerwca w Olsztynku gołdapianie zostali mistrzami województwa warmińsko-mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „Trójek” chłopców.

Więcej…

z regionu, kraju i świata

„FestGalówka z Dzyndzałkami” w Budrach

W najbliższą niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Budrach zaprasza na festyn ph. „FestGalówka z Dzyndzałkami”.

Więcej…

Uwaga - zmiana systemu nadawania

Przypominamy, że 27 czerwca nastąpi ostatni etap zmiany systemu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej na terenie Polski. Dotyczy to m.in. stacji nadawczych w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Więcej…

Recital Lecha Dyblika

Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich zaprasza na recital Lecha Dyblika, który odbędzie się 19 maja o godzinie 19:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich. Wstęp wolny.

Więcej…

Przyłapany z papierosami w plecaku

Gołdapscy funkcjonariusze Straży Granicznej przyłapali mieszkańca powiatu ełckiego, który niósł w plecaku nielegalne papierosy. Twierdził, że to na własny użytek. 53-latek wpadł na jednym z osiedli w Ełku.

Więcej…

Znieważyli i pobili Albańczyka

Prokuratura Rejonowa w Sejnach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom: 40-letniemu suwałczaninowi i 35-letniemu mieszkańcowi Gołdapi.

Więcej…

Kandydaci do służby w SG już po egzaminach

36 kandydatów do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej zmierzyło się z drugim etapem procedury kwalifikacyjnej. 29 osób uzyskało pozytywny wynik i już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

Więcej…

Utrudnienia w ruchu na obwodnicy Olecka

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką 655 z Olecka w kierunku Giżycka. Ze względu na utrudnienia, dla gołdapian jadących w kierunku Ełku najlepszym rozwiązaniem będzie obecnie przejazd przez miasto Olecko.

Więcej…

Policjanci poszukują świadków potrącenia 10-latki

W Olecku samochód zaczepił lusterkiem przechodzące przez przejście dla pieszych dziecko. Kierowca udzielił dziecku pomocy i powiadomił o zdarzeniu rodzica, ale później odjechał z miejsca zdarzenia. Policja chce teraz ustalić dane kierowcy. Niewykluczone, że jest on mieszkańcem powiatu gołdapskiego.

Więcej…

Wymiana hrywien na złotówki przez uchodźców z Ukrainy

Od 1 kwietnia w banku PKO BP w Suwałkach ukraińscy uchodźcy będą mogli wymienić hrywny na złotówki. Kurs będzie ustalany raz na tydzień. W tym tygodniu wynosi 1 UAH = 0,14 PLN.

Więcej…

Weekend dla Ukrainy w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał środki z programu Rodzina 500+ obywatelom Ukrainy, którzy przybyli legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 roku w związku z działaniami wojennymi.

Więcej…

na sygnale

Pijany rowerzysta

Jazda na rowerze pod wpływem alkoholu jest niebezpieczna, a od 1 stycznia bieżącego roku dodatkowo również bardzo kosztowna. Wczoraj przekonał się o tym 36-letni gołdapianin, który wsiadł na rower mimo że wcześniej spożywał alkohol.

Więcej…

Zostali zatrzymani za pobicie

Pobity mężczyzna, który na „gorąco” powiedział policjantom, że nic się nie stało, po wyjściu ze szpitala złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Więcej…

Spacer po pasie drogi granicznej

Tym razem wizyta kuracjuszki na pasie drogi granicznej skończyła się pouczeniem. Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek czy grzybobrania.

Więcej…

Kobieta podejrzana o kradzież została zatrzymana

Gołdapscy policjanci pracowali w sprawie zuchwałej kradzieży perfum i kosmetyków o wartości 1100 złotych z jednej z miejscowych drogerii. Dzięki czujności i spostrzegawczości policjantki będącej po służbie ustalono personalia złodziejki. 45-letnia kobieta już usłyszała zarzuty.

Więcej…

Jedna osoba trafiła do szpitala

Około północy z soboty na niedzielę miało dojść do bójki w centrum Gołdapi. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Więcej…

Wypadek motorowerzysty

Do wypadku doszło dziś około godziny 22 na drodze wojewódzkiej 650 w Gołdapi. W jego wyniku jedna osoba została odwieziona do szpitala.

Więcej…

Zatrzymano czterech nielegalnych imigrantów

Samochód z imigrantami zatrzymany został dziś na drodze wojewódzkiej 651. Jechał od strony Żytkiejm w kierunku Gołdapi. Doszło do tego w godzinach porannych.

Więcej…

Pocisk z okresu wojny na terenie budowy

Podczas prac ziemnych na drodze krajowej nr 65 z miasta w kierunku przejścia granicznego natrafiono na pocisk artyleryjski.

Więcej…

5 wykroczeń popełnionych przez pieszych

W środę policjanci gołdapskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ujawnili kilka wykroczeń popełnionych wobec pieszych jak i popełnionych przez pieszych.

Więcej…

Policjanci zatrzymali poszukiwanego

We wtorek w godzinach popołudniowych policjanci podczas patrolowania parku zauważyli poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości mężczyznę. Został on zatrzymany.

Więcej…

Pijany jechał quadem

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich zatrzymali pijanego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna jechał quadem mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Więcej…

Policyjne podsumowanie Dni Gołdapi

Tegoroczne Dni Gołdapi za nami. Podczas dwóch dni koncertowych nad bezpieczeństwem uczestników czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy gołdapskiej policji, wspieranych przez Odziały Prewencji Policji w Olsztynie oraz strażników granicznych i miejskich.

Więcej…

Banie Mazurskie

Sierpień z biblioteką

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza do udziału przygotowanych na sierpień przez placówkę wydarzeniach.

Więcej…

"Odjazdowy bibliotekarz" w Baniach Maz.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy bibliotekarz”.

Więcej…

Koncert disco polo

Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza wszystkich fanów muzyki disco polo na koncert, który odbędzie się 23 lipca na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich.

Więcej…

Duża dotacja na modernizację drogi

Wójt gminy Łukasz Kuliś odebrał promesę gwarantującą dofinansowanie przebudowy drogi na odcinku Rapa - Mieduniszki Wielkie.

Więcej…

GOKiP zaprasza na koncert Jana Kondraka

W sobotę (16 lipca) w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbędzie się koncert Jana Kondraka. Początek o godzinie 17:00, wstęp bezpłatny.

Więcej…

"Odjazdowy bibliotekarz" - biblioteka zaprasza do udziału

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza w sobotę rowerzystów małych i dużych do udziału we wspólnym wyjeździe w ramach akcji „Odjazdowy bibliotekarz”.

Więcej…

Wakacyjne czytanie dla najmłodszych

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich rozpoczęły się już wakacje. W poniedziałek czytaliśmy dzieciom opowiadanie "Jeżyk i Sprężynka. Na dobranoc" Katarzyny Vanevskiej.

Więcej…

„Powitanie lata” w Grodzisku

9 lipca mieszkańcy sołectwa Grodzisko i sąsiednich sołectw spędzili po południe i wieczór na grach, zabawach, jeździe konnej i ciekawych warsztatach. Tego dnia bowiem odbył się piknik rodzinny pt. „Powitanie lata”.

Więcej…

Kulturalny lipiec z biblioteką

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami zaplanowanymi na lipiec, które organizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich.

Więcej…

"Kobiety Łazarza" w DKK

30 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki.

Więcej…

z życia placówek oświatowych

Pięciolatki w sanepidzie

Pięciolatki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi były z wizytą w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi.

Więcej…

OHP zaprezentowało nastolatkom swoją ofertę

W połowie czerwca odbyły się dni otwarte Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi oraz Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Gołdapi.

Więcej…

Mobilność SP3 w ramach programu Erasmus+

W ostatnim czasie w Szkole Podstawowej nr 3 promowaliśmy nasz udział w projekcie Erasmus+. Przed nami kolejny etap projektu, wyjazd kadry do Włoch.

Więcej…

„Magiczna moc bajek” w przedszkolu

Dzieci z grupy 5-latków C Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi brały udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”.

Więcej…

Szkoła w Boćwince laureatem konkursu ekologicznego

Szkoła Podstawowa w Boćwince została laureatem w drugiej edycji drugiego cyklu Konkursu Ekologicznego "Edukujemy - Pomagamy" Grupa "Konkurujemy" w kategorii szkół podstawowych.

Więcej…

Dzień, który zapamiętamy

Zakończenie roku szkolnego to wspaniała uroczystość, która pozostaje na długo w naszej pamięci. W tym wyjątkowym dniu młodsze klasy ze szkoły w Boćwince przygotowały ósmoklasistom pewną niespodziankę.

Więcej…

Zakończenie nauki w roku szkolnym 2021/2022 w SP3

Przedstawiamy kilka zdjęć z zakończenia nauki w roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Więcej…

Zakończenie nauki w „piątce”

Wczoraj ósmoklasiści, a dziś młodsze dzieci w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi pożegnały się swoimi nauczycielami i zaczęły wakacje. Uroczyste zakończenie nauki w bieżącym roku szkolnym odbyło się w hali OSiR.

Więcej…

Pożegnanie ze szkołą klas ósmych w SP5

Uczniowie dwóch klas ósmych w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi zakończyli dziś naukę w tej szkole. Odebrali swoje świadectwa i nagrody.

Więcej…

„Dzień grecki” w szkole w Grabowie

15 czerwca w naszej szkole zorganizowaliśmy „Dzień grecki”, mający na celu przybliżenie wiedzy o kraju, do którego uczniowie naszej szkoły wyjadą w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

Więcej…

Rozstrzygnięcie konkursu "Wakacyjna przygoda z książką"

Konkurs plastyczny „Wakacyjna przygoda z książką”, który został zorganizownay w SP2 w Gołdapi, został rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce zajęły: Pola Kosowska, Lena Dębowska i Małgorzata Świtaj.

Więcej…

Piknik rodzinny

Dzieci z zerowego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w pikniku rodzinnym, który odbył się w Lesie Kumiecie pod wiatą edukacyjną Nadleśnictwa Gołdap.

Więcej…

Urząd Miejski w Gołdapi informuje

Zapraszamy na Dożynki Gminne

Urząd Miejski w Gołdapi serdecznie zaprasza 21 sierpnia na Promenadę Zdrojową przy Mazurskich Tężniach Solankowych.

Więcej…

Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo za nami!

Imprezę oficjalnie otworzyli burmistrz Gołdapi Tomasz Luto wraz z zastępcą burmistrza Gołdapi Joanną Łabanowską oraz zaproszonymi gośćmi.

Więcej…

Wyniki rocznego rankingu gmin

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że gmina Gołdap uplasowała się na 2 miejscu w rankingu obejmującym województwo warmińsko-mazurskie rankingu gmin w programie priorytetowym „Czyste Powietrze”.

Więcej…

Sołectwo Marcinowo ma nowego sołtysa

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że decyzją mieszkańców sołtysem sołectwa Marcinowo została Ewelina Urzędowska.

Więcej…

Zebranie mieszkańców sołectwa Marcinowo

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina o dzisiejszym zebraniu mieszkańców sołectwa Marcinowo, którego celem jest wybór sołtysa.

Więcej…

78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że z tej okazji burmistrz Gołdapi Tomasz Luto wraz z dowódcą 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego  płk. Tomaszem Sawczukiem złożyli 1 sierpnia kwiaty pod pomnikiem Niepodległości.

Więcej…

Informacja dot. przydomowego kompostownika

Urząd Miejski w Gołdapi prosi osoby, które zadeklarowały posiadanie przydomowego kompostownika o niezwłoczne zgłoszenie się do urzędu w celu wypełnienia stosownego oświadczenia dotyczącego posiadanego kompostownika.

Więcej…

Już w tę niedzielę - Kartaczewo!

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że 7 sierpnia będzie święto smakowitego dania regionalnego, uczta dla ciała i dla ducha czyli "Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo".

Więcej…

UWAGA! OSZUŚCI PRÓBUJĄ WYŁUDZIĆ DANE OSOBOWE

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że pojawiły się doniesienia o osobach próbujących wyłudzić dane osobowe w związku z nowym programem "Granty PPGR".

Więcej…

Kalendarz wydarzeń - sierpień 2022

Urząd Miejski w Gołdapi zaprasza do zapoznania się z wydarzeniami, które odbędą się w sierpniu w Gołdapi.

Więcej…