Dziś przed południem w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym doszło do spotkania pracowników i dyrekcji zakładu z dyrektorem SPZOZ oraz przedstawicielami starostwa powiatowego. Tematem rozmowy były planowane zmiany, jakie mają nastąpić w gołdapskich zakładach opieki zdrowotnej.

Spotkanie trwało ponad 2 godziny. Po jego zakończeniu wicestarosta Bogdan Chomyn zapytany przez nas o efekty rozmów nie chciał ich na gorąco podsumowywać. Poinformował jednak, że odpowiednie oświadczenie przygotuje i przekaże w czwartek mediom Aneta Skrzypkowska, specjalista ds. zdrowia i pomocy społecznej w starostwie powiatowym (opublikujemy je niezwłocznie po otrzymaniu). Bardziej rozmowne były zaś pracownice ZPO. Jak mówią, nie są zadowolone z przebiegu spotkania.

- Ani dyrektor Jurgielewicz, ani wicestarosta Bogdan Chomyn nie rozwiali naszych wątpliwości - mówi jedna z pań. - Na zadawane pytania nie odpowiadali lub odpowiadali bardzo wymijająco.

- W dzisiejszej rozmowie dowiedzieliśmy się, że żaden inny program restrukturyzacyjny nie jest i nie będzie opracowywany - mówi inna z pań pracujących z SPZPO. - Ten, który forsuje starostwo, gdzie osobą podpisującą się jest dyrektor Jurgielewicz, jest jedynym programem, na jaki zostaliśmy skazani. Dziś miało miejsce pierwsze spotkanie z przedstawicielami władz. Dowiedziałyśmy się też, że z tymi dokumentami jeżdżą do ministerstwa i do NFZ. Wychodzi wiec, że wszystko jest już postanowione. Nasza opinia, że jesteśmy niezadowolone, że zakład dobrze prosperuje i po 10 latach nareszcie mamy pensje, za które możemy godnie żyć i o których marzyliśmy, dla nikogo się nie liczy. Mamy ratować powiat. Wybieraliśmy radnych, aby powiat nam pomagał, a nie my powiatowi. Czy 29 osób zatrudnionych w naszym zakładzie ma ratować szpital, powiat i całą ochronę zdrowia w naszym regionie? To jest coś nie tak, to jest coś chorego! Dlaczego zakład, który dobrze prosperuje, ma być likwidowany. Szpital w Olecku przekształcił się w spółkę, ale zakładu opieki długoterminowej nie ciągnął do siebie. Oba sobie nadal istnieją. Wcale nie muszą być połączone nasze oba zakłady, aby ministerstwo dało 5mln złotych. Nam się sztucznie wmawia, że jak się nie połączymy lub nas nie zlikwidują, to starostwo straci. Przecież to oszustwo w biały dzień.

Pracownice SPZPO oburzone są też ankietą, jaką dyrektor przeprowadza wśród mieszkańców. Postawione w niej pytanie „Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem SP ZOZ w Gołdapi i przekształceniem go w nowoczesną placówkę - przez przystąpienie do programu restrukturyzacji?" uważają za niewłaściwe. Nie podoba się nim także sposób jej przeprowadzenia (karty i skrzynki zostały wystawione w kilkunastu miejscach na terenie powiatu). Uważają, że taka ankieta z właściwie postawionymi pytaniami powinna zostać przeprowadzona za pośrednictwem mediów.

Panie zapowiadają dalszą walkę o utrzymanie swojego zakładu. Czy nim się to uda, okaże się wkrótce. Według planu restrukturyzacji, radni powinni podjąć odpowiednie uchwały najpóźniej do końca roku.

 


Przeczytaj też:

z życia Gołdapi

"Po miłość" w MKF

18 maja o godzinie 18.00 w kinie Kultura odbędzie się spotkanie małomiasteczkowego klubu filmowego, podczas którego zostanie zaprezentowany polski film pt. "Po miłość". Po seansie będzie spotkanie z reżyserem Andrzejem Mańkowskim oraz odtwórcą jednej z ról Lechem Dyblikiem.

Więcej…

Opowiadania o Mazurach

13 maja w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Rozmawiano o opowiadaniach Katarzyny Enerlich.

Więcej…

Lalki motanki w bibliotece

W dzisiejsze przedpołudnie w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbył się warsztat z tworzenia lalek motanek, w którym uczestniczyły m.in. dzieci z Ukrainy.

Więcej…

Nowości w wypożyczalniach dla dzieci i dorosłych

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do wypożyczania nowości, które są już dostępne w wypożyczalniach dla dzieci oraz dorosłych.

Więcej…

Depresja jest chorobą, a nie lenistwem

Biblioteka Publiczna w Gołdapi przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Gołdapi zapraszają na konferencje pt. „Depresja jest chorobą a nie lenistwem”.

Więcej…

Wystawa „Na drodze do wolności”

Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Dom Kultury w Gołdapi już dziś zapraszają do obejrzenia zewnętrznej wystawy pt. „Na drodze do wolności”. Będzie dostępna od 1 do 30 czerwca br.

Więcej…

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza 29 maja do parku w centrum miasta na festyn z okazji Dnia Dziecka.

Więcej…

Mazury i Mazurzy dawniej i dziś

Biblioteka Publiczna w Gołdapi w ramach Tygodnia Bibliotek zorganizowała spotkanie autorskie z Waldemarem Mierzwą, autorem książki „Zrozumieć Mazury”.

Więcej…

Wystawa malarstwa i rękodzieła

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do zwiedzania wystawy malarstwa i rękodzieła Kazimierza i Doroty Szczerbów.

Więcej…

Zgłoś się i wystartuj w rajdzie rowerowym PCPR

4 czerwca odbędzie się kolejna edycja rodzinnego rajdu rowerowego, organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi.

Więcej…

„Oplątani Mazurami” w DKK

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza wszystkie osoby zainteresowane do udziału w kolejnym spotkaniu dyskusyjnego klubu książki.

Więcej…

W czwartek spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem. Odbędzie się ono 12 maja w Centrum Dydaktyczno- Szkoleniowym, początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Więcej…

Dubeninki

Policja zaprasza na debatę w Dubeninkach

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zaprasza na debatę społeczną ph. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Jak wzmocnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Dubeninki".

Więcej…

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

5 maja w szkole w Dubeninkach odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Więcej…

Wojewódzki finał konkursu w Puszczy Rominckiej

22 kwietnia roku na terenie Puszczy Rominckiej odbył się wojewódzki finał XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji przystąpiło 6 trzyosobowych drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe Warmii i Mazur.

Więcej…

"Gołębica" - Danuta Ekman

Na Ukrainie trwa wojna. Rosyjski najeźdźca ze wsparciem Białorusi, która udostepniłą swoje terytorium  wojskom Putina, zaatakował innego sąsiada Polski. Pani Danuta Ekman z Dubeninek chciałaby się podzielić z Państwem swoim wierszem, który napisany został jeszcze przed wojną, a doskonale pasuje do dzisiejszych dni.

Więcej…

Drugoklasiści odwiedzili bibliotekę

1 kwietnia uczniowie klasy drugiej wraz z paniami Alicją Lejmel i Anną Pojawą świętowali w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dubeninkach Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Więcej…

Radni powiedzieli „nie” dla funduszu sołeckiego

Rada gminy Dubeninki podczas marcowego posiedzenia zdecydowała, że w 2023 roku w ramach budżetu gminy nie będą wyodrębnione środki, które stanowiłyby fundusz sołecki.

Więcej…

Świąteczne spotkanie w GCK

Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza 8 kwietnia o godzinie 12:45 na otwarcie wystawy stroików, pisanek i palm wielkanocnych.

Więcej…

"Spotkanie z pisanką" w Żytkiejmach

Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach Filia w Żytkiejmach zaprasza na „Spotkanie z pisanką”, które odbędzie się 10 kwietnia w godzinach 13.00-16.00 w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach.

Więcej…

Gmina wybrała wykonawcę dużej inwestycji

Gmina Dubeninki rozstrzygnęła przetarg na realizację zadania pn. „Pierwszy w gminie zespół obiektów sportowych dla mieszkańców gm. Dubeninki. Budowa i przebudowa przyszkolnych obiektów sportowych wraz z remontem istniejących ciągów komunikacyjnych, przebudową zjazdu oraz instalacją odwadniającą”. Wybrana oferta opiewa na kwotę 1.718.310zł.

Więcej…

Gmina wyłoży na inwestycję więcej niż planowała

Podobny dylemat, jaki ostatnio miały władze powiatu gołdapskiego, mają teraz samorządowcy w Dubeninkach. Przetarg wykazał, że zaplanowane środki na inwestycję przy szkole są niewystarczające.

Więcej…

sport

Sportowe sukcesy uczniów „piątki”

W miniony weekend uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich brali udział w dwóch wydarzeniach sportowych: Biegu Zwycięstwa w Gołdapi oraz Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach.

Więcej…

Wkrótce XXXII Mazurski Bieg Uliczny

22 maja w Baniach Mazurskich już po raz 32 odbędzie się Mazurski Bieg Uliczny. Uczestnicy w zależności od kategorii, będą mieli do pokonania od 100 do 3000 metrów. Każdy z biorących udział w zawodach otrzyma pamiątkowy medal. Na najlepszych czekają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Więcej…

Zawody na orientację

Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności z Gołdapi oraz harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “Aves” zapraszają do udziału w zawodach na orientację.

Więcej…

Tenisowe mistrzostwa województwa w Olecku

24 kwietnia w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Tenisie Stołowym w kategoriach skrzat oraz żak. W zawodach wzięli udział młodzi gołdapianie.

Więcej…

Akademia kibicowała Jagiellonii

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap po raz kolejny zorganizowała wyjazd dzieci uczęszczających na zajęcia piłki nożnej oraz ich rodziców na mecz Ekstraklasy.

Więcej…

Dawid Chilicki w reprezentacji Polski

Gołdapianin Dawid Chilicki zagra w turnieju WTT Youth Star Contender we Władysławowie.

Więcej…

Szymon Bida na testach w Białymstoku

Wychowanek Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap Szymon Bida (rocznik 2008) wziął udział w testach do Liceum Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku oraz drużyny Jagiellonia Białystok.

Więcej…

Tenisowy memoriał w Olecku z udziałem gołdapian

2 kwietnia w Olecku odbył się XIII Memoriał Ignacego Jasieluna i Franciszka Pietrołaja w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodniczek i zawodników z województw podlaskiego, warmińsko-warmińskiego i mazowieckiego, w tym zawodnicy UKS Gołdap Zdrój.

Więcej…

Uczniowie SP5 rywalizowali w powiatowych mistrzostwach

W ubiegłym tygodniu młodzi sportowcy z SP5 brali udział w Halowych Mistrzostwach Powiatu Gołdapskiego w Lekkiej Atletyce zorganizowanych przez OSIR w Gołdapi. Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych: rocznik 2009 i młodsi oraz rocznik 2007-2008.

Więcej…

Pioruny z 49 medalami

W dniach 26 i 27 marca na pływalni w Giżycku odbyły się XVIII Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Wystartowało w nich 21 zawodników MUKS Piorun Gołdap.

Więcej…

z regionu, kraju i świata

Recital Lecha Dyblika

Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich zaprasza na recital Lecha Dyblika, który odbędzie się 19 maja o godzinie 19:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich. Wstęp wolny.

Więcej…

Przyłapany z papierosami w plecaku

Gołdapscy funkcjonariusze Straży Granicznej przyłapali mieszkańca powiatu ełckiego, który niósł w plecaku nielegalne papierosy. Twierdził, że to na własny użytek. 53-latek wpadł na jednym z osiedli w Ełku.

Więcej…

Znieważyli i pobili Albańczyka

Prokuratura Rejonowa w Sejnach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom: 40-letniemu suwałczaninowi i 35-letniemu mieszkańcowi Gołdapi.

Więcej…

Kandydaci do służby w SG już po egzaminach

36 kandydatów do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej zmierzyło się z drugim etapem procedury kwalifikacyjnej. 29 osób uzyskało pozytywny wynik i już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

Więcej…

Utrudnienia w ruchu na obwodnicy Olecka

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką 655 z Olecka w kierunku Giżycka. Ze względu na utrudnienia, dla gołdapian jadących w kierunku Ełku najlepszym rozwiązaniem będzie obecnie przejazd przez miasto Olecko.

Więcej…

Policjanci poszukują świadków potrącenia 10-latki

W Olecku samochód zaczepił lusterkiem przechodzące przez przejście dla pieszych dziecko. Kierowca udzielił dziecku pomocy i powiadomił o zdarzeniu rodzica, ale później odjechał z miejsca zdarzenia. Policja chce teraz ustalić dane kierowcy. Niewykluczone, że jest on mieszkańcem powiatu gołdapskiego.

Więcej…

Wymiana hrywien na złotówki przez uchodźców z Ukrainy

Od 1 kwietnia w banku PKO BP w Suwałkach ukraińscy uchodźcy będą mogli wymienić hrywny na złotówki. Kurs będzie ustalany raz na tydzień. W tym tygodniu wynosi 1 UAH = 0,14 PLN.

Więcej…

Weekend dla Ukrainy w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał środki z programu Rodzina 500+ obywatelom Ukrainy, którzy przybyli legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 roku w związku z działaniami wojennymi.

Więcej…

Trzynasta emerytura

W kwietniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłatę trzynastej emerytury. Świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Trzynastka na rękę wynosi 1217,98zł.

Więcej…

Nowi funkcjonariusze SG złożyli ślubowanie

Dwadzieścioro funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Wcześniej pozytywnie zaliczyli postępowanie kwalifikacyjne.

Więcej…

na sygnale

Pomnik ku chwale radzieckich żołnierzy uszkodzony

Uszkodzony został pomnik ku chwale „bohaterów Armii Radzieckiej poległych w walkach z najeźdźcą hitlerowskim o wyzwolenie ziemi gołdapskiej”, który znajduje się we Wronkach Wielkich.

Więcej…

Kierowca opla wydmuchał dwa promile

Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca opla, który został wczoraj zatrzymany.

Więcej…

Jeden nietrzeźwy, 21 za szybkich

8 maja gołdapscy policjanci brali udział w wojewódzkich działaniach ph. „Prędkość”. W trakcie akcji mundurowi zatrzymali do kontroli 21 kierujących, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości.

Więcej…

Złodzieje zostali zatrzymani

Zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży usłyszeli 29-latek z Gołdapi oraz jego rok młodsza wspólniczka. Oboje okradali mieszkańców z różnych wartościowych przedmiotów, które następnie zamierzali sprzedawać.

Więcej…

Policyjne podsumowanie majówki

Od 29 kwietnia do 3 maja funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi prowadzili wzmożone prewencyjne działania pn. „Bezpieczny weekend - majówka”.

Więcej…

Kradł paliwo z ciężarówek

Gołdapscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem. 29-latek trudnił się włamaniami do pojazdów ciężarowych, z których kradł paliwo. Na obecnym etapie sprawy wartość strat oszacowano wstępnie na blisko osiem tysięcy złotych. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy.

Więcej…

Zgłosił interwencję i… został zatrzymany

176 dni - tyle czasu spędzi za kratkami mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Mężczyzna sam zgłosił interwencję, w trakcie której okazało się, że jest poszukiwany.

Więcej…

Policyjne podsumowanie okresu świątecznego

Tegoroczna Wielkanoc na drogach powiatu gołdapskiego była bezpieczna. W trakcie czterech dni doszło tylko do trzech niegroźnych kolizji.

Więcej…

Pijany spowodował kolizję i uciekł

Przed sądem stanie 47-latek, który mając ponad 3 promile prowadził osobowego volkswagena. Wyprzedzając kilka aut jednocześnie doprowadził do kolizji i odjechał z miejsca zdarzenia.

Więcej…

Dużo szybkich, jeden pijany

W piątek policjanci w powiecie zatrzymali 18 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W weekend dzięki reakcji świadka zatrzymany zaś został kierowca, który miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Więcej…

Nie był w stanie jechać prosto

W piątek po godzinie 18 w Żytkiejmach uwagę policjantów zwrócił 54-letni mężczyzna, który miał problem z jazdą rowerem na wprost. Mundurowi zatrzymali go i zbadali jego stan trzeźwości.

Więcej…

22 mandaty i 2 pouczenia za prędkość

Wczoraj gołdapscy policjanci przeprowadzili działania ph. „Prędkość”. Zatrzymanych zostało łącznie 24 kierujących zbyt szybko jadących. Rekordzista poza terenem zabudowanym jechał 163km/h.

Więcej…

Banie Mazurskie

Opowiadanie przeczytała dzieciom sekretarz gminy

10 maja w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprosiła do głośnego czytania sekretarz gminy Barbarę Woźniak.

Więcej…

Święto strażaków w Baniach Mazurskich

4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana, przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Druhowie jednostek OSP położonych na terenie gminy Banie Mazurskie świętowali już dziś.

Więcej…

Jedno jest niebo dla wszystkich

30 kwietnia w auli Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbył się koncert ph.”Jedno jest niebo dla wszystkich”. Wydarzenie zgromadziło liczna grupę mieszkańców oraz osób przyjezdnych z Ukrainy.

Więcej…

Gmina kupiła nowy ciągnik

Od 27 kwietnia flota pojazdów gminy Banie Mazurskie jest bogatsza o kolejna maszynę. Fabrycznie nowy ciągnik rolniczy marki Deutz-Fahr, bo o nim mowa, został zakupiony za kwotę blisko 330 tysięcy złotych.

Więcej…

"Kredyt' w teatrze przy stoliku

26 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich gościła olsztyńskich aktorów z Teatru im. Stefana Jaracza. Paweł Parczewski i Marcin Kiszluk zaprezentowali znakomitą komedię autorstwa katalońskiego pisarza Jordi Galcerana pt. "Kredyt".

Więcej…

GOKiP zaprasza na spotkanie integracyjne

GOKiP w Baniach Mazurskich zaprasza 30 kwietnia o godzinie 15:00 mieszkańców oraz osoby z Ukrainy przebywające na terenie gminy Banie Mazurskie na polsko-ukraińskie spotkanie integracyjne.

Więcej…

Wręczenie nagród w konkursie "Ptaki - cudaki"

26 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego ph. "Ptaki - cudaki".

Więcej…

Poznali życie Marii Grzegorzewskiej

21 kwietnia zorganizowane zostały warsztaty dla klas 6-8 ze Szkoły Podstawowej w Lisach. Dzięki pani Monice Sawickiej-Kacprzak podczas zajęć młodzież poznała Marię Grzegorzewską - jej dzieciństwo, młodość i pracę zawodową, a także jej spuściznę.

Więcej…

Kwietniowe spotkanie dyskusyjnego klubu książki

22 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich. Panie rozmawiały o książce Khaleda Hosseiniego pt. "Chłopiec z latawcem".

Więcej…

Warsztaty pod hasłem "Kajtusiowe opowieści"

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich rozpoczęła realizację projektu "Czytam, recytuję z językiem ojczystym fantazjuję". Pierwszym działaniem były „Warsztaty biograficzno-historyczno-literackie", zrealizowane w 3 boksach tematycznych.

Więcej…

z życia placówek oświatowych

Czyste powietrze wokół nas

Dzięki programom edukacyjnym wśród dzieci kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne, dlatego przedszkolaki z grup 5- i 4-latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi uczestniczyły w zajęciach w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”.

Więcej…

Dzień życzliwości w SP3 w Gołdapi

12 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi obchodziliśmy „dzień życzliwości”. Klasy wykonały łańcuchy życzliwości, a najdłuższy mierzył 347,15m.

Więcej…

Drugie życie śmieci

W Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi został też zorganizowany konkurs ekologiczny "Drugie życie śmieci". Zwycięzcami zostali Michał Niestieruk i Adam Dębowski.

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin, pięciolatki „C” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wybrały się na zajęcia przyrodnicze do gołdapskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie.

Więcej…

Warsztat plastyczny w 2B

Biedronka siedmiokropka była tematem zajęć, które 10 maja przeprowadziła w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi w klasie 2B Renata Wójcik.

Więcej…

Uczniowie z Boćwinki poznawali Trójmiasto

W dniach od 4 do 6 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta.

Więcej…

Wizyta w straży pożarnej

6 i 11 maja dzieci z zerówek Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.

Więcej…

Jarosław Waszkiewicz finalistą matematycznego konkursu

Uczeń 8 klasy Szkoły Podstawowej w Boćwince Jarosław Waszkiewicz uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Więcej…

„Sprawny w zawodzie 2022” - finał konkursu

W bieżącym tygodniu w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi odbywa się finał ogólnopolskiego konkursu „Sprawny w zawodzie 2022”. Bierze w nim udział 16 zespołów z placówek OHP ze wszystkich województw w Polsce.

Więcej…

Uroczysty apel z okazji święta Konstytucji 3 maja

29 kwietnia w szkole w Boćwince odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Więcej…

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Języka Angielskiego”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi z powodzeniem biorą udział w konkursach z języków obcych.

Więcej…

Dzień Flagi RP w przedszkolu

29 kwietnia dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi świętowały Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej…

Urząd Miejski w Gołdapi informuje

Dbamy o zielone płuca Gołdapi

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że tereny miejskie i wiejskie naszej gminy każdego roku zyskują nową roślinną szatę. Przykłady to ul. Stadionowa, pl. Zwycięstwa czy ul. Wojska Polskiego. Sukcesem była odbudowa w 2018 roku bariery zieleni wykonanej z drzew na odcinku obwodnicy Gołdapi, zniszczonej po pożarze, w którym spłonęło ponad 70 drzew.

Więcej…

Święto Straży Granicznej

Z tej okazji wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym Straży Granicznej składamy wyrazy uznania i wdzięczności za trudną pracę na rzecz ochrony i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Niech każdy dzień służby przynosi nowe wyzwania, które będą okazją do...

Więcej…

UM w Gołdapi przypomina o konkursie

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina o konkursie na wykonanie gadżetu promocyjnego z logo 15-lat Cittaslow.

Więcej…

Życzenia

Szanowni Mieszkańcy i Przyjaciele Gołdapi, z okazji 452 urodzin Naszego Miasta życzymy Państwu zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dziękujemy za zaangażowanie, współpracę oraz wkład w rozwój Naszej Małej Ojczyzny. Życzymy niegasnącego...

Więcej…

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Gołdapi ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. oświaty szkolnej i przedszkolnej.

Więcej…

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Burmistrz Gołdapi ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. działalności gospodarczej.

Więcej…

Wspólne świętowanie Dnia Dziecka

Urząd Miejski w Gołdapi zaprasza 29 maja na wspólne świętowanie Dnia Dziecka.

Więcej…

Konsultacje społeczne projektu uchwały

Urząd Miejski w Gołdapi przedstawia projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych z mieszkańcami gminy Gołdap dotyczących budżetu obywatelskiego.

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Z tej okazji wszystkim Paniom i Panom wykonującym ten piękny i odpowiedzialny zawód składamy podziękowania za ofiarną i niezwykle trudną pracę.  Życzymy radości z każdego uśmiechu pacjenta, siły i...

Więcej…

Już wkrótce "Festiwal Zdrowia"

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że 5 czerwca odbędzie się kolejna edycja festiwalu propagującego i zwiększającego świadomość prozdrowotną.

Więcej…