Przez co najmniej kilka godzin zablokowany będzie przejazd ulicą Armii Krajowej. Po południu w jezdni powstała dziura. Po bliższym przyjrzeniu okazało się, że na odcinku kilku metrów droga trzyma się jedynie na kilkunastocentymetrowej warstwie asfaltu! Po nim jest dwumetrowa pustka. Powstała prawdopodobnie po wypłukaniu ziemi przez wodę z pękniętego wodociągu.

Teren został zabezpieczony przez policję i straż miejską. W tej chwili na miejscu są pracownicy PWiK, którzy będą usuwać awarię.


z życia Gołdapi

Gołdapskie kluby nagrodzone

W Bibliotece Publicznej w Gołdapi istnieją dwa dyskusyjne kluby książki. Jeden działa w Gołdapi, drugi natomiast w filii w Grabowie. Każdy z klubów spotyka się raz w miesiącu i omawia jedną z wybranych książek.

Więcej…

Dorośli uczyli się zmieniać i udoskonalać relacje z dziećmi

W ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Jestem obok Ciebie, zauważ mnie” odbyła się „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Warsztaty poprowadziła Ewa Jurkiewicz.

Więcej…

Przerwa w dostawie wody

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Gołdapi informuje, że w związku z przebudową sieci wodociągowej w ul. 1 Maja, dziś w godzinach 8:00-11:00 będzie przerwa w dostawie wody, która obejmie osiedle pod lasem, ul. Gumbińską, Zatorową oraz Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną Podstrefę Gołdap.

Więcej…

"Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego"

KPP w Gołdapi informuje, że w środę należy spodziewać się większej ilości policyjnych patroli na drogach powiatu gołdapskiego.

Więcej…

Zgłoś rodzinę do programu "Szlachetna Paczka"

Znasz rodzinę z powiatu gołdapskiego, której może pomóc "Szlachetna Paczka"? Już dziś możesz ją zgłosić do programu. Pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy, a potem przekaż go do koordynatora regionu.

Więcej…

Przyjdź sprzątać Las Kumiecie

Wolontariusze 18+ z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk wraz z Nadleśnictwem Gołdap zapraszają w sobotę wszystkich chętnych do udziału w akcji ph. „#Śmieciobranie”. Sprzątany będzie Las Kumiecie.

Więcej…

Zajęcia socjoterapeutyczne dla nastolatków

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gołdapi zaprasza uczniów w wieku od 13 do 14 lat do udziału w zajęciach o charakterze socjoterapeutycznym.

Więcej…

"Stracone złudzenia" w MKF

Wczoraj w kinie „Kultura” w ramach spotkania małomiasteczkowego klubu filmowego obejrzeć można było film pt. „Stracone złudzenia”, którego reżyserem jest Xavier Giannoli.

Więcej…

"Ruch to zdrowie" - PPP zaprasza na zajęcia

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gołdapi zaprasza uczniów szkół średnich oraz klas 7 i 8 szkół podstawowych do udziału w zajęciach pt. "Ruch to zdrowie".

Więcej…

Warsztaty komputerowe dla osób 50+

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza osoby w wieku 50+ do udziału w warsztatach, podczas których będzie można nauczyć się podstaw obsługi komputera.

Więcej…

"Gołdap się kręci" - rajd rowerowy

Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Biblioteka Publiczna w Gołdapi zapraszają do udziału w międzypokoleniowym rajdzie rowerowym ph. „Gołdap się kręci”.

Więcej…

Filia biblioteczna zapraszamy na spotkanie DKK

Biblioteka Publiczna w Gołdapi Filia w Grabowie zaprasza na spotkanie dyskusyjnego klubu książki, które odbędzie się 16 września. Początek o godzinie 15:00.

Więcej…

Dubeninki

Pomóżmy ukraińskim żołnierzom

Fundacja Puszczy Rominckiej prosi o wsparcie zbiórki pieniędzy na rzecz ukraińskich żołnierzy. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

Więcej…

Puszcza na 5 zmysłów

Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej zaprasza uczniów klas 1-6 szkół podstawowych z terenu powiatu gołdapskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. „Puszcza na 5 zmysłów”.

Więcej…

"Bobolanie" podsumowali realizację projektu

W ostatnim dniu sierpnia na polanie przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubeninkach podsumowany został projekt pt. "Zamień używek branie na muzykowanie". Realizowała go grupa nieformalna "Bobolanie", działająca przy miejscowej parafii rzymskokatolickiej.

Więcej…

Za nami tegoroczne Święto Sękacza

Za nami tegoroczne Święto Sękacza w Żytkiejmach. Tegoroczną edycję wydarzenia zorganizowała gmina Dubeninki przy współpracy ze Stowarzyszeniem Żytkiejmska Struga.

Więcej…

Charytatywna zbiórka na rzecz Igi Lelo

Organizatorzy „Święta Sękacza” informują, że podczas dzisiejszego wydarzenia będzie prowadzona zbiórka charytatywna pieniędzy na rzecz Igi Lelo.

Więcej…

Dziś "Święto Sękacza" w Żytkiejmach

Dziś na placu przy ośrodku zdrowia w Żytkiejmach odbędzie się „Święto Sękacza”. Imprezę organizują wspólnie gmina Dubeninki i Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga. Początek o godzinie 13:00.

Więcej…

Pieniądze dla OSP

Wójt Ryszard Zieliński oraz skarbnik gminy Hanna Biedrzycka podpisali w Olsztynie umowy, na podstawie których gmina Dubeninki otrzyma w sumie 23 tysiące zł. To pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla jednostek OSP w Dubeninkach i Żytkiejmach.

Więcej…

W sobotę piknik rodzinny w Dubeninkach

Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza na piknik rodzinny, który odbędzie się 13 sierpnia przy remizie OSP w Dubeninkach.

Więcej…

"Święto Sękacza" - utrudnienia w ruchu na DW651

W związku z organizacją w Żytkiejmach „Święta Sękacza”, 15 sierpnia w godzinach 8:00-24:00 zamknięty będzie fragment drogi wojewódzkiej 651 w okolicy terenu imprezy. Dla ruchu kołowego wyznaczony został objazd ulicami: Warsztatową i M. Konopnickiej.

Więcej…

Wkrótce "Święto Sękacza" w Żytkiejmach

15 sierpnia na placu przy ośrodku zdrowia w Żytkiejmach odbędzie się „Święto Sękacza”. Imprezę organizują wspólnie gmina Dubeninki i Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga.

Więcej…

sport

Sprawdzian przed Crossem

W dniu, w którym przypadać będzie kolejna rocznica napaści sowieckiej na Polskę, w Lesie Kumiecie odbędą się pierwsze w roku szkolnym 2022/2023 zawody biegowe, będące jednocześnie I rzutem Gołdapskiej Ligi Biegów Przełajowych.

Więcej…

Turniej wygrali strażacy z Gołdapi

Ostatniego dnia sierpnia na boiskach piłkarskich Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi rozegrany został IV Turnieju Piłki Nożnej na Trawie o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Zawody wygrali i puchar zdobyli gołdapscy strażacy, którzy w finale pokonali kolegów z Iławy 4:0.

Więcej…

Nocne zawody biegowe

W minioną sobotę w strefie uzdrowiskowej odbyły się nocne zawody biegowe, zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Wzięło w nich udział ponad 60 osób. Uczestnicy mieli do pokonania 5 lub 10 kilometrów.

Więcej…

Nietypowy trening

Upały, jakie były w wakacje, dały się we znaki również dzieciom z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap. Dlatego w jedno po południe zamiast typowego treningu piłki nożnej, dzieci wraz z trenerem spędzili czas na aktywnym spacerze po centrum miasta.

Więcej…

VIII Letni Bieg Jaćwingów

W sobotę odbył się Gołdapi VIII Letni Bieg Jaćwingów na Wrotkach i Nartorolkach o Puchar Burmistrza Gołdapi.

Więcej…

Młodzi piłkarze na jubileuszu kętrzyńskiego klubu

Na zaproszenie klubu Granica Kętrzyn, w ostatni weekend dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap wzięły udział w turnieju piłki nożnej dla dzieci z okazji 75-lecia kętrzyńskiego klubu.

Więcej…

Zapraszamy na siatkarski turniej

13 sierpnia na boiskach przy miejskiej plaży OSIR w Gołdapi odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej „XII Edycja Gołdap Cup”. Rozpoczęcie gier o 9:30.

Więcej…

Sparingi młodych piłkarzy

W ostatnim czasie dzieci uczęszczające na zajęcia piłki nożnej do Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap rozegrały 4 mecze sparingowe z drużynami przebywającymi w Gołdapi na obozach sportowych.

Więcej…

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap na obozie

W dniach od 3 do 11 lipca dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap przebywały na obozie sportowym w Wiśle.

Więcej…

Zapraszamy na piłkarski turniej

XI Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego odbędzie się jutro na stadionie miejskim w Gołdapi. Początek o godzinie 11:00.

Więcej…

z regionu, kraju i świata

14-latek za kierownicą ciągnika rolniczego

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali ciągnik z przyczepa prowadzony przez 14-latka. Obok kierowcy siedział jego pijany ojciec.

Więcej…

Od jutra ważne zmiany dla kierowców

Jutro wejdą w życie kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Więcej…

Ukrainiec przewoził Irańczyków

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymali w gminie Wiżajny do kontroli drogowej audi A6. W samochodzie podróżowało 5 nielegalnych migrantów.

Więcej…

Litwinka wpadła z białoruskimi papierosami

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Litwinka przewoziła prawie 50 tys. sztuk białoruskich papierosów.

Więcej…

Litwin przewoził Syryjczyków i Jemeńczyków

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymali do kontroli drogowej toyotę. W aucie podróżowało 5 nielegalnych migrantów. Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

Więcej…

Irakijczyk próbował ominąć kontrolę drogową

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymali nielegalnych migrantów. Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

Więcej…

Można składać wnioski o "300 plus" do ZUS

Nowy rok szkolny już niedaleko, dlatego warto zaopatrzyć dziecko w przybory szkolne i książki. Pomocny w tych wydatkach jest program "Dobry Start". Warto już teraz pomyśleć o złożeniu wniosku. Ważny jest termin jego złożenia, bo od daty wysłania dokumentu zależy, kiedy otrzymamy świadczenie.

Więcej…

Jeden się nie zmieścił, podróżował w bagażniku

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi w trakcie kontroli drogowej ujawnili nielegalnych migrantów. Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

Więcej…

Nielegalni migranci zatrzymani

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalnych migrantów. Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

Więcej…

„FestGalówka z Dzyndzałkami” w Budrach

W najbliższą niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Budrach zaprasza na festyn ph. „FestGalówka z Dzyndzałkami”.

Więcej…

na sygnale

Kliknął w link, podał dane, stracił pieniądze

Młodzieniec bez zastanowienia kliknął w link, który miał potwierdzać odbiór zapłaty za sprzedawaną przez siebie rzecz. Na stronie, która się otworzyła, podał dane logowania do swojego banku.

Więcej…

"Roadpol Safety Days" z udziałem gołdapskich policjantów

Z okazji obchodzonego 21 września Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wczoraj policjanci z gołdapskiej drogówki prowadzili zwiększony nadzór na drogach naszego powiatu.

Więcej…

Mężczyzna stracił prawie 120 tysięcy złotych

Prawie 120 tysięcy złotych stracił starszy wiekiem mieszkaniec powiatu gołdapskiego, który padł ofiarą oszustów. Przestępstwa dokonano tzw. metodą „na pracownika banku”.

Więcej…

Wypadek z udziałem pieszej

Do wypadku doszło dziś po godzinie 14 na przejściu dla pieszych na ul. Wolności w Gołdapi. W jego wyniku 30-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Więcej…

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Mężczyzna mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie zdecydował się na jazdę motorowerem. Został zatrzymany przez innego kierowcę.

Więcej…

Wywróciła się ”gruszka” z betonem

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło wczoraj w Linowie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 651 z drogą powiatową w kierunku Przerośli. Wywróciła się ”gruszka” załadowana betonem. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Więcej…

Zderzenie samochodu z łosiem na DK65

Pod Kozakami łoś wbiegł wprost pod koła audi. W wyniku zderzenia nastoletnia pasażerka samochodu trafiła do szpitala. Kierowcy nic się nie stało.

Więcej…

16-latek zatrzymany na ucieczce z MOW

Nieletni uciekinier z młodzieżowego ośrodka wychowawczego nie cieszył się długo wolnością. Gołdapscy policjanci doskonale znali go z licznych wcześniejszych interwencji, co pozwoliło na szybkie zlokalizowanie miejsca ukrycia, a następnie na zatrzymanie chłopaka.

Więcej…

Miejscowy złodziej rowerów zatrzymany

W poniedziałek około godziny 22 do oficera dyżurnego gołdapskiej komendy zadzwoniła kobieta informując o kradzieży roweru. Był on pozostawiony przez jej syna na klatce schodowej jednego z bloków w Gołdapi.

Więcej…

Prowadził auto pod działaniem alkoholu i narkotyków

Wczoraj około godziny 11 w Gołdapi na ulicy Żeromskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli audi. W trakcie czynności służbowych okazało się, że 28-latni kierowca nie powinien wsiadać za kierownicę.

Więcej…

Ostatni weekend wakacji pod czujnym okiem policjantów

Od piątku do niedzieli policjanci drogówki skontrolowali łącznie 53 pojazdy i ujawnili przy tym 46 wykroczeń.

Więcej…

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

Policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli u pasażera samochodu środki odurzające. Substancje prawem zabronione 32-latek schował w portfelu.

Więcej…

Banie Mazurskie

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w szkole w Lisach

21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Z tej okazji do Szkoły Podstawowej w Lisach przybył pan Marian Stanisław Podlecki, nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród, który w 2017 roku został dziewięćset siedemdziesiątym trzecim Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Więcej…

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w bibliotece

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji do Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich zaproszona została grupa przedszkolna 3/4-latków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich.

Więcej…

Jesień z poezją Marii Konopnickiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza przedszkolaków, dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziały w gminnym konkursie recytatorskim pt. "Jesień z poezją Marii Konopnickiej".

Więcej…

Wrześniowa akcja krwiodawcza za nami

7 września w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Surminach.

Więcej…

"Narodowe Czytanie" w Żabinie

Lekturą tegorocznej odsłony „Narodowego Czytania” były romanse i ballady Adama Mickiewicza. 3 września czytaliśmy podczas odpustu parafialnego w parafii Narodzenia NMP w Żabinie.

Więcej…

W sobotę dożynki w Baniach Mazurskich

Gminne dożynki odbędą się w najbliższą sobotę w Baniach Mazurskich. Rozpoczną się o godzinie 13:00 mszą świętą w miejscowym kościele pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego. Następnie korowód dożynkowy przejdzie na stadion gminny, gdzie odbędzie się festyn.

Więcej…

W środę akcja krwiodawcza - zapraszamy!

Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza do udziału w pierwszej powakacyjnej akcji krwiodawczej. Odbędzie się ona w środę, 7 września w pomieszczeniach Banku Spółdzielczego w Baniach Mazurskich.

Więcej…

„Narodowe Czytanie” w Baniach Mazurskich

Wczorajszego przedpołudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyła się 11 edycja „Narodowego Czytania”.

Więcej…

Strażacy w Surminach mają nowy garaż

W sobotę w Surminach odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego garażu dla potrzeb miejscowej OSP.

Więcej…

XI Barwy Kultury Ukraińskiej

20 sierpnia na w Baniach Mazurskich odbyły się XI Barwy Kultury Ukraińskiej. Celami festiwalu jak zawsze były promocja i kultywowanie kultury ukraińskiej, a także integracja mieszkańców gminy Banie Mazurskie, w której mieszkają Polacy i Ukraińcy.

Więcej…

z życia placówek oświatowych

Lekcja muzealna z Zofią Nawrocką

16 września uczniowie klasy 1a i 2a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich uczestniczyli w lekcji muzealnej przeprowadzonej w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza”. Poprowadziła ją filatelistka Zofia Nawrocka.

Więcej…

Bezpieczna droga do szkoły

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i posterunku w Dubeninkach kontynuują spotkania z uczniami szkół na terenie powiatu gołdapskiego w ramach akcji ph. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Więcej…

„Dzień kropki” w przedszkolu

"Dzień kropki" to dzień odwagi, wiary we własne możliwości, wzbudzenia u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcania ich do tworzenia.

Więcej…

Szkolne spotkania z policją

Policjanci gołdapskiej komendy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego spotykają się cykliczne w szkołach z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Celem takich spotkań jest zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa oraz utrzymanie porządku publicznego w placówkach oświatowo-wychowawczych.

Więcej…

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP5

Po wakacyjnej przerwie o godzinie 9:00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi spotkali się dziś w hali OSiR, aby rozpocząć nowy rok szkolny.

Więcej…

A w sercu ciągle Italia

W wyjeździe do Włoch w ramach programu Erasmus+ udział wzięło 25 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Więcej…

Pięciolatki w sanepidzie

Pięciolatki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi były z wizytą w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi.

Więcej…

OHP zaprezentowało nastolatkom swoją ofertę

W połowie czerwca odbyły się dni otwarte Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi oraz Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Gołdapi.

Więcej…

Mobilność SP3 w ramach programu Erasmus+

W ostatnim czasie w Szkole Podstawowej nr 3 promowaliśmy nasz udział w projekcie Erasmus+. Przed nami kolejny etap projektu, wyjazd kadry do Włoch.

Więcej…

„Magiczna moc bajek” w przedszkolu

Dzieci z grupy 5-latków C Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi brały udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”.

Więcej…

Szkoła w Boćwince laureatem konkursu ekologicznego

Szkoła Podstawowa w Boćwince została laureatem w drugiej edycji drugiego cyklu Konkursu Ekologicznego "Edukujemy - Pomagamy" Grupa "Konkurujemy" w kategorii szkół podstawowych.

Więcej…

Dzień, który zapamiętamy

Zakończenie roku szkolnego to wspaniała uroczystość, która pozostaje na długo w naszej pamięci. W tym wyjątkowym dniu młodsze klasy ze szkoły w Boćwince przygotowały ósmoklasistom pewną niespodziankę.

Więcej…

Urząd Miejski w Gołdapi informuje

Seniorzy pożegnali lato

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że 24 września członkowie gołdapskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się w lesie Kumiecie, by wspólnie pożegnać lato. 

Więcej…

XXX Cross Gołdapski za nami

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że pierwsze medale podczas XXX Crossu Gołdapskiego mieli przyjemność wręczyć burmistrz Gołdapi Tomasz Luto wraz z przewodniczącym rady miejskiej Wojciechem Hołdyńskim.

Więcej…

Informacja o numerze oraz granicach obwodu głosowania

Burmistrz Gołdapi podaje do wiadomości wyborców informację o numerze oraz granicach obwodu głosowania, wyznaczonej siedzibie obwodowej komisji wyborczej oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Gołdapi.

Więcej…

Gołdap - Mazurski Zdrój poleca się na weekend!

Położona wśród lasów i jezior Gołdap jest świetnym miejscem na wypoczynek, a my jak zwykle mamy dla Was kilka ciekawych propozycji.

Więcej…

Informacja o podjętych działaniach związanych z zabezpieczeniem w ciepło

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że wobec stale rosnących od 2021 roku cen ciepła sieciowego, mając na uwadze skalę problemu, z jakim muszą mierzyć się zarówno mieszkańcy jak i instytucje użyteczności publicznej, urząd podjął następujące...

Więcej…

Święto Krajowej Administracji Skarbowej

Z tej okazji Funkcjonariuszom i Pracownikom Oddziału Celnego w Gołdapi składamy wyrazy szacunku i uznania za zaangażowanie i ogrom pracy wkładanej w wykonywanie codziennych obowiązków. Niech realizowane przedsięwzięcia...

Więcej…

Opłata retencyjna

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że 1 stycznia 2018r. wprowadzona została tzw. opłata retencyjna za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej. Opłacie podlegają osoby fizyczne, osoby prawne i  jednostki organizacyjne.

Więcej…

Trwa rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że trwa budowa sieci kanalizacji sanitarnej o długości 565m. i wodociągu o długości 3601m. w nieuzbrojonym dotychczas terenie strefy uzdrowiskowej w Gołdapi.

Więcej…

Ruszył nabór wniosków do budżetu obywatelskiego

Urząd Miejski w Gołdapi zaprasza do składania propozycji zadań do budżetu obywatelskiego. Może to zrobić każdy mieszkaniec gminy Gołdap.

Więcej…

Działamy na rzecz środowiska weteranów

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina, że w gminie Gołdap od 2019 roku funkcjonuje program „Weterani są wśród nas - Gołdap Przyjazna Weteranom”, wspierający weteranów i weteranów poszkodowanych.

Więcej…