Na 30 kwietnia zarezerwowałem telefonicznie wyjazd na dorsze do Sobieszewa na kuter "Beryl". Zapisało się na niego 12 osób. Chętnych było jeszcze więcej, ale niestety kuter zabiera tylko 12 osób, a i auto jest tylko 12-osobowe. Mieliśmy więc pełen skład. Do końca nie byłem pewien, czy wyjazd dojdzie do skutku, ze względu na źle zapowiadającą się pogodę. W końcu dostaję telefon o godzinie 18, że można jechać. Wykonuję telefony do wszystkich uczestników wyjazdu, że jedziemy o godzinie pierwszej w nocy. Dwóch było zdziwionych, bo myślało, że to następnego dnia.

O pierwszej w nocy jeszcze ostatnie zakupy zapominalskich w sklepie wędkarskim i jedziemy. W drodze co niektórzy pobierają lekką antystresówkę :) Jeszcze lekkie zakupy w ostatniej stacji paliw, kawa, napoje, hot-dogi itp.

Około godziny 5 jesteśmy na miejscu, a wypłynięcie w morze planowane jest na 6 rano. Podjeżdżamy samochodem pod samą łódź. Super. Jest na niej już jeden klient z pobliskiego Gdańska. Po rozmowie z nim okazuje się, że jest na tym kutrze już trzeci raz i jest zadowolony, co wprowadza nas już w dobry humor. Zajmujemy miejsca i rozkładamy wędki i wkładamy je w rurki. Jest o jedną osobę więcej, ale jakoś mieścimy się, nie ma tłoku. Zjawia się załoga, właściciel jachtu Michał i sternik z szyprem. Zapalili silnik przerobionej łodzi patrolowej z marynarki wojennej z 1993 roku, przystosowanej do wypraw wędkarskich , krótkie przywitanie, rozmowa o pogodzie i o braniach. Ogólnie nie kryją, że jest słabo, ale trudno, płyniemy. Pogoda nas nie rozpieszcza. Pochmurnie, ale najważniejsze nie pada. Wiatr w miarę średni, potem się rozwiał mocniej.

Ruszamy. Płyniemy martwą Wisłą na pełne morze. W ujściu kilku wędkarzy łowi ryby. Płyniemy na pierwsze łowisko około 45 minut. W drodze jeszcze dwa zakłady po 10zł, kto pierwszy złapie dorsza i o największy okaz, oraz jeszcze jedna nagroda, plecionka za 120zł, ufundowana przez koło PZW Gołdap. Tak więc do wygrania niezła stawka. Pierwsze łowisko - pusto, drugie - pusto. Na trzecim łowisku na głębokości około 35 metrów wreszcie jest. Na raz mamy branie, a liczy się pierwsze miejsce . Holuję ja, Krzysiek i Robert . Krzysiek zrywa dorsza w połowie drogi, my się ścigamy. Łożyska w kolbkach się palą. Jest pierwszy dorsz! Niestety, przegrywam o jakieś 3 sekundy. Wygrywa Robert Matusiewicz. Dorsz około kilograma. Już się cieszy, bo wygrał pierwszy zakład . Łapiemy już normalnie, bez pośpiechu. Około godziny 9 szyper zrobił wszystkim śniadanie, na które były gorące parówki.

Brania ogólnie słabe, ale jestem zadowolony z miłej atmosfery na łodzi. Uważam, że sternik dobrze i sprawnie operował łodzią. Tak jak siedziałem w kabinie i oglądałem na echosondzie, jak napływa na ławice ryb, to myślę, że było ok. Tym bardziej, że słyszałem przez radio, że inne na innych kutrach nic nie złapali, a u nas ktoś od czasu do czasu coś tam chwycił . O godzinie 14 podali nam gorący obiad, który postawił mnie na nogi. I dalej łowimy na różnych głębokościach, aż do 80 metrów, gdzie w ogóle nic nie brało. Wracamy więc na płytsze miejsca. Wiatr coraz mocniejszy, co się wiąże z szybszym dryfem i cięższymi pilkerami . Brania nadal słabe, ale łapiemy parę dorszy, a co niektórzy nawet śledzie na pilkery. Nagle branie u Krzyśka. Nie może oderwać od dna. W końcu rusza i holuje. Trwa to z jakieś 15 minut. Krzyczy, że nie czuje walki. Okazuje się, że złapał jakiś worek, hehe. Ale adrenalina podniosła się do maksimum przy tym holu . Dorszy nie ma za dużo, ale jest fajnie. Większość ryb została złapana na czerwone przywieszki typu twistera.

O godzinie 17 trzy sygnały z klaksonu łodzi, czas wracać. Ogólny bilans na 13 wędkujących wędkarzy to 49 dorszy. Mogło być lepiej. Czas też na rozstrzygnięcie zakładu. Zwycięzcą okazał się Romek Hołdyński. Złowił aż 10 dorszy, w tym największego, około 2kg. Droga do domu przebiega w wesołej atmosferze. Chłopaki sobotę mieli wolną, a ja za fajerą, niestety . Myślę, że wyjazd był udany. Może ryba nie do końca była na jaką liczyłem, ale atmosfera była super .

Tak zakończyła się pierwsza wyprawa na dorsza, zorganizowana przez koło PZW Gołdap. Następna może będzie bardziej obfita. Polecam wszystkim kolegom wędkarzom wyjazd na dorsze. Gwarantowana moc wrażeń i świetnej zabawy.


fot. archiwum PZW Gołdap

Więcej zdjęć zobaczyć można tutaj.

z życia Gołdapi

Szkolenie policjantów z zakresu pierwszej pomocy

W Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyło się szkolenie policjantów oraz pracowników cywilnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej…

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem

7 sierpnia gołdapscy policjanci podczas Regionalnego Festiwalu Pogranicza Kartaczewo będą dbać o ład i porządek oraz bezpieczeństwo mieszkańców, turystów i przyjezdnych gości.

Więcej…

Zaproszenie na otwarcie wystawy prac Renaty Wójcik

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza 5 sierpnia o godzinie 17:00 do sali nr 2 na otwarcie wystawy prac Renaty Wójcik pt. „Konie i nie tylko”.

Więcej…

Biblioteczne spotkanie w parku

30 lipca po raz kolejny Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała „Spotkanie z książką w parku”, podczas którego można było wypożyczyć książkę i zapisać się do biblioteki.

Więcej…

Za naszą i waszą wolność

Wczoraj po południu w kinie „Kultura” odbył Koncert Niepodległości „Za Naszą i Waszą Wolność... Anno Domini 2022”.

Więcej…

"Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę"

Z okazji 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, przed Urzędem Miejskim w Gołdapi prezentowana jest wystawa pt. "Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę".

Więcej…

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziś przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Oficjalne jej uczczenie w Gołdapi odbyło się po południu przy pomniku Niepodległości.

Więcej…

Warsztaty tańca ludowego

Podczas VIII Projektu Arboretum - edycja pt. "Gołdapś", Gołdapska Grupa Nieformalna "Z przytupem" w partnerstwie z Domem Kultury w Gołdapi zorganizowała warsztaty tańca ludowego.

Więcej…

Oszuści próbują wyłudzić dane osobowe wykorzystując gminny program

Policja informuje o doniesieniach o osobach próbujących wyłudzić dane osobowe w związku z nowym programem „Granty PPGR”.

Więcej…

Projekt „Pogranicze"- wystawa powarsztatowa

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, na której prezentowane są prace powstałe podczas realizacji w kwietniu br. projektu „Pogranicze".

Więcej…

Bezpieczne wakacje na rowerze

Wakacje to czas nie tylko błogiego wypoczynku, ale również wielu aktywności oraz wycieczek pieszych, górskich i rowerowych. W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” gołdapscy policjanci spotkali się na ścieżce rowerowej „Green Velo” w Botkunach z uczestnikami wakacyjnej akcji pn. „Nie siedź w domu, chodź na rower”, organizowanej przez Rowerową Gołdap.

Więcej…

Zgłoś autokar do kontroli

Wakacje to czas wzmożonych wycieczek dzieci i młodzieży, dlatego też w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policja zachęca do zgłaszania kontroli autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Więcej…

Dubeninki

Wkrótce "Święto Sękacza" w Żytkiejmach

15 sierpnia na placu przy ośrodku zdrowia w Żytkiejmach odbędzie się „Święto Sękacza”. Imprezę organizują wspólnie gmina Dubeninki i Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga.

Więcej…

Zapraszamy 15 sierpnia na "Święto sękacza"

15 sierpnia na placu przy ośrodku zdrowia w Żytkiejmach odbędzie się „Święto sękacza”. Organizatorami imprezy są gmina Dubeninki i Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”.

Więcej…

Będą wielomilionowe inwestycje w gminie Dubeninki

Są wyniki drugiego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina Dubeninki otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 8 milionów złotych.

Więcej…

Dzień Matki w zerówce w Dubeninkach

Dzień Matki to dla przedszkolaków jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać, jak bardzo kochają swoje mamy. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyki i piosenki, a także wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.

Więcej…

Na policyjnym posterunku

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej odwiedzili Posterunek Policji w Dubeninkach. Wizytę zorganizowano w ramach działań pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- otwarte jednostki policji”.

Więcej…

Policja zaprasza na debatę w Dubeninkach

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zaprasza na debatę społeczną ph. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Jak wzmocnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Dubeninki".

Więcej…

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

5 maja w szkole w Dubeninkach odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Więcej…

Wojewódzki finał konkursu w Puszczy Rominckiej

22 kwietnia roku na terenie Puszczy Rominckiej odbył się wojewódzki finał XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do rywalizacji przystąpiło 6 trzyosobowych drużyn reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe Warmii i Mazur.

Więcej…

"Gołębica" - Danuta Ekman

Na Ukrainie trwa wojna. Rosyjski najeźdźca ze wsparciem Białorusi, która udostepniłą swoje terytorium  wojskom Putina, zaatakował innego sąsiada Polski. Pani Danuta Ekman z Dubeninek chciałaby się podzielić z Państwem swoim wierszem, który napisany został jeszcze przed wojną, a doskonale pasuje do dzisiejszych dni.

Więcej…

Drugoklasiści odwiedzili bibliotekę

1 kwietnia uczniowie klasy drugiej wraz z paniami Alicją Lejmel i Anną Pojawą świętowali w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dubeninkach Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Więcej…

sport

Akademia Piłkarska 2017 Gołdap na obozie

W dniach od 3 do 11 lipca dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap przebywały na obozie sportowym w Wiśle.

Więcej…

Zapraszamy na piłkarski turniej

XI Turniej Piłki Nożnej im. Mirka Orłowskiego odbędzie się jutro na stadionie miejskim w Gołdapi. Początek o godzinie 11:00.

Więcej…

Spotkanie z Janem Błachowiczem

Przebywające w Wiśle na obozie piłkarskim dzieci z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap podczas wycieczki do Cieszyna spotkały mistrza UFC Jana Błachowicza.

Więcej…

Trzy zespoły z „trójki” zagrały w finale Polski

W dniach 30 czerwca - 3 lipca w Gliwicach odbył się 28 Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022. W ekskluzywnym gronie tuzów siatkówki znalazły się aż trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Więcej…

Siłacze powalczą o puchar burmistrza

Dziś na targowisku miejskim rywalizować będą strongmani. Zawody rozpoczną się o godzinie o 13:00.

Więcej…

Akademia zakończyła sezon

23 czerwca Akademia Piłkarska 2017 Gołdap zakończyła sezon. Tradycyjnie rozegraliśmy długo wyczekiwane, integracyjne mecze piłkarskie: rodzice - dzieci z akademii.

Więcej…

Festiwal Capoeira z udziałem gołdapian

W dniach 17-19 czerwca odbył się wielki Festiwal Capoeira w Lidzbarku Warmińskim. W trakcie festiwalu uczniowie z Gołdapi otrzymali swoje pierwsze i kolejne stopnie w capoeira. Doceniony został także trener gołdapskiej sekcji.

Więcej…

Akademia na turnieju Frendo Cup

Dzieci z najstarszej grupy Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap już po raz kolejny wzięły udział w turnieju piłki nożnej dla dzieci Frendo Cup w Dywitach koło Olsztyna.

Więcej…

Akademia zagrała w „Małej Lidze Mistrzów”

W ramach obchodów 50-lecia klubu piłkarskiego DKS Dobre Miasto odbył się Memoriał im. B. Basa. Organizatorzy zaproponowali w tym roku "Małą Ligę Mistrzów" - turniej piłki nożnej dla dzieci. Wzięli w nim udział mali piłkarze z Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap.

Więcej…

Drugi tytuł mistrzów województwa dla SP3

Świętna passa siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi trwa. 7 czerwca w Olsztynku gołdapianie zostali mistrzami województwa warmińsko-mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej „Trójek” chłopców.

Więcej…

z regionu, kraju i świata

„FestGalówka z Dzyndzałkami” w Budrach

W najbliższą niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Budrach zaprasza na festyn ph. „FestGalówka z Dzyndzałkami”.

Więcej…

Uwaga - zmiana systemu nadawania

Przypominamy, że 27 czerwca nastąpi ostatni etap zmiany systemu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej na terenie Polski. Dotyczy to m.in. stacji nadawczych w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Więcej…

Recital Lecha Dyblika

Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich zaprasza na recital Lecha Dyblika, który odbędzie się 19 maja o godzinie 19:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich. Wstęp wolny.

Więcej…

Przyłapany z papierosami w plecaku

Gołdapscy funkcjonariusze Straży Granicznej przyłapali mieszkańca powiatu ełckiego, który niósł w plecaku nielegalne papierosy. Twierdził, że to na własny użytek. 53-latek wpadł na jednym z osiedli w Ełku.

Więcej…

Znieważyli i pobili Albańczyka

Prokuratura Rejonowa w Sejnach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom: 40-letniemu suwałczaninowi i 35-letniemu mieszkańcowi Gołdapi.

Więcej…

Kandydaci do służby w SG już po egzaminach

36 kandydatów do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej zmierzyło się z drugim etapem procedury kwalifikacyjnej. 29 osób uzyskało pozytywny wynik i już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

Więcej…

Utrudnienia w ruchu na obwodnicy Olecka

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką 655 z Olecka w kierunku Giżycka. Ze względu na utrudnienia, dla gołdapian jadących w kierunku Ełku najlepszym rozwiązaniem będzie obecnie przejazd przez miasto Olecko.

Więcej…

Policjanci poszukują świadków potrącenia 10-latki

W Olecku samochód zaczepił lusterkiem przechodzące przez przejście dla pieszych dziecko. Kierowca udzielił dziecku pomocy i powiadomił o zdarzeniu rodzica, ale później odjechał z miejsca zdarzenia. Policja chce teraz ustalić dane kierowcy. Niewykluczone, że jest on mieszkańcem powiatu gołdapskiego.

Więcej…

Wymiana hrywien na złotówki przez uchodźców z Ukrainy

Od 1 kwietnia w banku PKO BP w Suwałkach ukraińscy uchodźcy będą mogli wymienić hrywny na złotówki. Kurs będzie ustalany raz na tydzień. W tym tygodniu wynosi 1 UAH = 0,14 PLN.

Więcej…

Weekend dla Ukrainy w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał środki z programu Rodzina 500+ obywatelom Ukrainy, którzy przybyli legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 roku w związku z działaniami wojennymi.

Więcej…

na sygnale

Zostali zatrzymani za pobicie

Pobity mężczyzna, który na „gorąco” powiedział policjantom, że nic się nie stało, po wyjściu ze szpitala złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Więcej…

Spacer po pasie drogi granicznej

Tym razem wizyta kuracjuszki na pasie drogi granicznej skończyła się pouczeniem. Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek czy grzybobrania.

Więcej…

Kobieta podejrzana o kradzież została zatrzymana

Gołdapscy policjanci pracowali w sprawie zuchwałej kradzieży perfum i kosmetyków o wartości 1100 złotych z jednej z miejscowych drogerii. Dzięki czujności i spostrzegawczości policjantki będącej po służbie ustalono personalia złodziejki. 45-letnia kobieta już usłyszała zarzuty.

Więcej…

Jedna osoba trafiła do szpitala

Około północy z soboty na niedzielę miało dojść do bójki w centrum Gołdapi. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Więcej…

Wypadek motorowerzysty

Do wypadku doszło dziś około godziny 22 na drodze wojewódzkiej 650 w Gołdapi. W jego wyniku jedna osoba została odwieziona do szpitala.

Więcej…

Zatrzymano czterech nielegalnych imigrantów

Samochód z imigrantami zatrzymany został dziś na drodze wojewódzkiej 651. Jechał od strony Żytkiejm w kierunku Gołdapi. Doszło do tego w godzinach porannych.

Więcej…

Pocisk z okresu wojny na terenie budowy

Podczas prac ziemnych na drodze krajowej nr 65 z miasta w kierunku przejścia granicznego natrafiono na pocisk artyleryjski.

Więcej…

5 wykroczeń popełnionych przez pieszych

W środę policjanci gołdapskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ujawnili kilka wykroczeń popełnionych wobec pieszych jak i popełnionych przez pieszych.

Więcej…

Policjanci zatrzymali poszukiwanego

We wtorek w godzinach popołudniowych policjanci podczas patrolowania parku zauważyli poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości mężczyznę. Został on zatrzymany.

Więcej…

Pijany jechał quadem

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich zatrzymali pijanego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna jechał quadem mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Więcej…

Policyjne podsumowanie Dni Gołdapi

Tegoroczne Dni Gołdapi za nami. Podczas dwóch dni koncertowych nad bezpieczeństwem uczestników czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy gołdapskiej policji, wspieranych przez Odziały Prewencji Policji w Olsztynie oraz strażników granicznych i miejskich.

Więcej…

Dostał mandat w wysokosci 2,5 tys. złotych

Policjanci zatrzymali wczoraj pijanego rowerzystę. 39-latek miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Więcej…

Banie Mazurskie

Sierpień z biblioteką

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza do udziału przygotowanych na sierpień przez placówkę wydarzeniach.

Więcej…

"Odjazdowy bibliotekarz" w Baniach Maz.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy bibliotekarz”.

Więcej…

Koncert disco polo

Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich zaprasza wszystkich fanów muzyki disco polo na koncert, który odbędzie się 23 lipca na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich.

Więcej…

Duża dotacja na modernizację drogi

Wójt gminy Łukasz Kuliś odebrał promesę gwarantującą dofinansowanie przebudowy drogi na odcinku Rapa - Mieduniszki Wielkie.

Więcej…

GOKiP zaprasza na koncert Jana Kondraka

W sobotę (16 lipca) w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbędzie się koncert Jana Kondraka. Początek o godzinie 17:00, wstęp bezpłatny.

Więcej…

"Odjazdowy bibliotekarz" - biblioteka zaprasza do udziału

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza w sobotę rowerzystów małych i dużych do udziału we wspólnym wyjeździe w ramach akcji „Odjazdowy bibliotekarz”.

Więcej…

Wakacyjne czytanie dla najmłodszych

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich rozpoczęły się już wakacje. W poniedziałek czytaliśmy dzieciom opowiadanie "Jeżyk i Sprężynka. Na dobranoc" Katarzyny Vanevskiej.

Więcej…

„Powitanie lata” w Grodzisku

9 lipca mieszkańcy sołectwa Grodzisko i sąsiednich sołectw spędzili po południe i wieczór na grach, zabawach, jeździe konnej i ciekawych warsztatach. Tego dnia bowiem odbył się piknik rodzinny pt. „Powitanie lata”.

Więcej…

Kulturalny lipiec z biblioteką

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami zaplanowanymi na lipiec, które organizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich.

Więcej…

"Kobiety Łazarza" w DKK

30 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki.

Więcej…

z życia placówek oświatowych

Pięciolatki w sanepidzie

Pięciolatki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi były z wizytą w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi.

Więcej…

OHP zaprezentowało nastolatkom swoją ofertę

W połowie czerwca odbyły się dni otwarte Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi oraz Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Gołdapi.

Więcej…

Mobilność SP3 w ramach programu Erasmus+

W ostatnim czasie w Szkole Podstawowej nr 3 promowaliśmy nasz udział w projekcie Erasmus+. Przed nami kolejny etap projektu, wyjazd kadry do Włoch.

Więcej…

„Magiczna moc bajek” w przedszkolu

Dzieci z grupy 5-latków C Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi brały udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”.

Więcej…

Szkoła w Boćwince laureatem konkursu ekologicznego

Szkoła Podstawowa w Boćwince została laureatem w drugiej edycji drugiego cyklu Konkursu Ekologicznego "Edukujemy - Pomagamy" Grupa "Konkurujemy" w kategorii szkół podstawowych.

Więcej…

Dzień, który zapamiętamy

Zakończenie roku szkolnego to wspaniała uroczystość, która pozostaje na długo w naszej pamięci. W tym wyjątkowym dniu młodsze klasy ze szkoły w Boćwince przygotowały ósmoklasistom pewną niespodziankę.

Więcej…

Zakończenie nauki w roku szkolnym 2021/2022 w SP3

Przedstawiamy kilka zdjęć z zakończenia nauki w roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Więcej…

Zakończenie nauki w „piątce”

Wczoraj ósmoklasiści, a dziś młodsze dzieci w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi pożegnały się swoimi nauczycielami i zaczęły wakacje. Uroczyste zakończenie nauki w bieżącym roku szkolnym odbyło się w hali OSiR.

Więcej…

Pożegnanie ze szkołą klas ósmych w SP5

Uczniowie dwóch klas ósmych w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi zakończyli dziś naukę w tej szkole. Odebrali swoje świadectwa i nagrody.

Więcej…

„Dzień grecki” w szkole w Grabowie

15 czerwca w naszej szkole zorganizowaliśmy „Dzień grecki”, mający na celu przybliżenie wiedzy o kraju, do którego uczniowie naszej szkoły wyjadą w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

Więcej…

Rozstrzygnięcie konkursu "Wakacyjna przygoda z książką"

Konkurs plastyczny „Wakacyjna przygoda z książką”, który został zorganizownay w SP2 w Gołdapi, został rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce zajęły: Pola Kosowska, Lena Dębowska i Małgorzata Świtaj.

Więcej…

Piknik rodzinny

Dzieci z zerowego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w pikniku rodzinnym, który odbył się w Lesie Kumiecie pod wiatą edukacyjną Nadleśnictwa Gołdap.

Więcej…

Urząd Miejski w Gołdapi informuje

Zebranie mieszkańców sołectwa Marcinowo

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina o dzisiejszym zebraniu mieszkańców sołectwa Marcinowo, którego celem jest wybór sołtysa.

Więcej…

78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że z tej okazji burmistrz Gołdapi Tomasz Luto wraz z dowódcą 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego  płk. Tomaszem Sawczukiem złożyli 1 sierpnia kwiaty pod pomnikiem Niepodległości.

Więcej…

Informacja dot. przydomowego kompostownika

Urząd Miejski w Gołdapi prosi osoby, które zadeklarowały posiadanie przydomowego kompostownika o niezwłoczne zgłoszenie się do urzędu w celu wypełnienia stosownego oświadczenia dotyczącego posiadanego kompostownika.

Więcej…

Już w tę niedzielę - Kartaczewo!

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że 7 sierpnia będzie święto smakowitego dania regionalnego, uczta dla ciała i dla ducha czyli "Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo".

Więcej…

UWAGA! OSZUŚCI PRÓBUJĄ WYŁUDZIĆ DANE OSOBOWE

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że pojawiły się doniesienia o osobach próbujących wyłudzić dane osobowe w związku z nowym programem "Granty PPGR".

Więcej…

Kalendarz wydarzeń - sierpień 2022

Urząd Miejski w Gołdapi zaprasza do zapoznania się z wydarzeniami, które odbędą się w sierpniu w Gołdapi.

Więcej…

Może dołączycie do programu wspierającego weteranów?

Urząd Miejski w Gołdapiinformuje, że program „Weterani są wśród nas – Gołdap Przyjazna Weteranom” w gminie Gołdap funkcjonuje już od 2019 roku.

Więcej…

Minister oraz marszałek podpisali Kontrakt Programowy 2021-2027

Urząd Miejski w Gołdapi informuje, że dziś w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku odbyło się spotkanie dotyczące możliwości pozyskania funduszy z Unii Europejskiej na rozwój szeroko rozumianej branży turystycznej.

Więcej…

Weekend? Tylko w Gołdapi!

Lato w uzdrowisku Gołdap dopiero się rozkręca, a bogaty program wydarzeń na nadchodzący weekend zachęca do wizyty. Urząd Miejski w Gołdapi zaprasza do Gołdapi!

Więcej…

Mija termin składania ofert na wolne stanowisko urzędnicze

Urząd Miejski w Gołdapi przypomina, że 1 sierpnia mija termin składania ofert na wolne stanowisko urzędnicze ds. oświaty szkolnej i przedszkolnej.

Więcej…