Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymali w gminie Wiżajny do kontroli drogowej audi A6. W samochodzie podróżowało 5 nielegalnych migrantów.

Nowy rok szkolny już niedaleko, dlatego warto zaopatrzyć dziecko w przybory szkolne i książki. Pomocny w tych wydatkach jest program "Dobry Start". Warto już teraz pomyśleć o złożeniu wniosku. Ważny jest termin jego złożenia, bo od daty wysłania dokumentu zależy, kiedy otrzymamy świadczenie.

Przypominamy, że 27 czerwca nastąpi ostatni etap zmiany systemu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej na terenie Polski. Dotyczy to m.in. stacji nadawczych w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Gminne Centrum Kultury w Kowalach Oleckich zaprasza na recital Lecha Dyblika, który odbędzie się 19 maja o godzinie 19:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kowalach Oleckich. Wstęp wolny.

Gołdapscy funkcjonariusze Straży Granicznej przyłapali mieszkańca powiatu ełckiego, który niósł w plecaku nielegalne papierosy. Twierdził, że to na własny użytek. 53-latek wpadł na jednym z osiedli w Ełku.

Prokuratura Rejonowa w Sejnach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom: 40-letniemu suwałczaninowi i 35-letniemu mieszkańcowi Gołdapi.

36 kandydatów do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej zmierzyło się z drugim etapem procedury kwalifikacyjnej. 29 osób uzyskało pozytywny wynik i już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką 655 z Olecka w kierunku Giżycka. Ze względu na utrudnienia, dla gołdapian jadących w kierunku Ełku najlepszym rozwiązaniem będzie obecnie przejazd przez miasto Olecko.

W Olecku samochód zaczepił lusterkiem przechodzące przez przejście dla pieszych dziecko. Kierowca udzielił dziecku pomocy i powiadomił o zdarzeniu rodzica, ale później odjechał z miejsca zdarzenia. Policja chce teraz ustalić dane kierowcy. Niewykluczone, że jest on mieszkańcem powiatu gołdapskiego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał środki z programu Rodzina 500+ obywatelom Ukrainy, którzy przybyli legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 roku w związku z działaniami wojennymi.

W kwietniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłatę trzynastej emerytury. Świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Trzynastka na rękę wynosi 1217,98zł.

ZUS informuje, że świadczenie wychowawcze Rodzina 500+ mogą otrzymać obywatele Ukrainy, którzy zamieszkują na stałe w Polsce. Do wniosku należy dołączyć dokumenty m.in. potwierdzające legalność pobytu cudzoziemca w Polsce i dostęp do rynku pracy.

W każdy poniedziałek marca br. w godzinach 14 - 18 pod numerem telefonu 87-629-42-01 można uzyskać dodatkowe informacje oraz pomoc przy rozliczeniach zeznań podatkowych drogą elektroniczną.

NFZ w Olsztynie przestrzega przed wykorzystaniem do oszustw internetowych domeny nfz.olsztyn.pl. Poprawny adres internetowy olsztyńskiego oddziału NFZ to nfz-olsztyn.pl.

Od 2022 roku obowiązują nowe terminy płatności składek i przekazywania dokumentów rozliczeniowych. To 5, 15 i 20 dzień danego miesiąca. Zmiany mają związek z wejściem w życie pakietem ustaw zwanych Polskim Ładem.