Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne towary o wartości ponad 27 mln. zł. (prawie 5,2mln. zł. - I półrocze 2020r.). 46 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych. To bilans pierwszego półrocza br.

Największą wartość zabezpieczonych towarów, bo aż 22,5 mln. zł. stanowiła krajanka tytoniowa. W pierwszym półroczy 2020r. było to niecałe 600 tys. zł.

Zdeponowano blisko 3 mln. sztuk (prawie 3,7 mln. sztuk - I półrocze 2020r.) nielegalnych papierosów o wartości 2,1 mln. zł. (blisko 2,6 mln. zł. - I półrocze 2020r.). Na polski rynek nie trafią również narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 2,4 mln. zł., które zabezpieczyli funkcjonariusze WMOSG w trakcie działań. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku funkcjonariusze rozbili 7 zorganizowanych grup przestępczych, zlikwidowali nielegalne fabryki papierosów oraz ujawnili przydomowe hurtownie.

Działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu zarówno na Warmii i Mazurach, jak i na terenie całego kraju, doprowadziły do postawienia przed sądem liderów i członków zorganizowanych grup przestępczych. Zarzuty usłyszały również osoby przewożące i handlujące tytoniem, czy nielegalnymi papierosami.

WMOSG