Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. Do rajdu na kolejnych etapach mogą przyłączyć się pracownicy, funkcjonariusze i sympatycy Policji.

Pomysł tego rajdu zrodził się kilkanaście miesięcy temu i po raz pierwszy wystartował przy okazji obchodów Święta Policji w 2020 roku. Wtedy rajd wzdłuż granic województwa warmińsko-mazurskiego odbył się w dniach 24-27 lipca i w tym czasie siedmiu rowerzystów, do których na trasie rajdu dołączali kolejni (zarówno policjanci, jak i cywile), odwiedzając wszystkie powiaty Warmii i Mazur i zbierając fundusze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dzięki hojności darczyńców zebrano 13 tysięcy złotych, które komendant wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek oraz przewodniczący warmińsko-mazurskiego zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Sławomir Koniuszy przekazali na konto fundacji.

Powodzenie tamtej akcji spowodowało, że w tym roku również przy okazji obchodów Święta Policji wystartuje II Rajd Rowerowy Granicami Warmii i Mazur, wspierający dzieci i wdowy po poległych policjantach. Organizacje rajdu wspiera m.in. warmińsko-mazurski zarząd wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie oraz sponsorzy.

Rowerzyści wystartują dziś  o godz. 9:00 sprzed budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Partyzantów 6/8 w Olsztynie. Meta rajdu znajdzie się w tym samym miejscu w poniedziałek około godz. 18:00. Kolejny raz pracownicy, funkcjonariusze i sympatycy policji uczczą Święto Policji przemierzając ponad 800 kilometrową trasę granicami Warmii i Mazur w cztery dni, odwiedzając wszystkie powiaty regionu. Impreza ma charakter otwarty, co oznacza, że w każdym momencie na trasie mogą dołączyć inni rowerzyści, chcący wesprzeć to przedsięwzięcie. Stałą ekipę rajdu stanowi 14 osób.

Uczestnicy chcą w ten sposób uczcić pamięć po poległych funkcjonariuszach oraz uzmysłowić innym ludziom, że służba w policji wymaga wiele poświęceń, w tym narażenia swojego życia i zdrowia w celu ratowania innych ludzi. Czasami Policjanci płacą najwyższą cenę, utraty życia i zdrowia.

Tym bardziej nie można pozostać obojętnym wobec najbliższych poległych policjantów, którzy stracili tatę, mamę, męża czy żonę. W trakcie rajdu zbierane będą pieniądze na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Na Warmii i Mazurach opieką fundacji objęte jest 14 rodzin.

W tym roku dodatkową atrakcją jest aukcja internetowa, na której zainteresowani mogą wylicytować książki Czesława Langa i koszulki z Tour de Pologne 2020 roku, które otrzymaliśmy od organizatora imprezy. Zebrane podczas licytacji pieniądze również wesprą Fundację Pomocy Wdów i Sierot po Poległych Policjantach.

https://allegro.pl/charytatywni/fundacjapolicja/cele/pomoc-wdowom-i-dzieciom-osieroconym-przez-policjantow-poleglych-na-sluzbie.

Trasa rajdu według planu będzie wiodła przez powiaty:

  • 23 lipca – olsztyński, mrągowski, piski, ełcki
  • 24 lipca – ełcki, olecki, gołdapski, węgorzewski, bartoszycki
  • 25 lipca – bartoszycki, braniewski, elbląski, iławski, nowomiejski
  • 26 lipca – nowomiejski, działdowski, nidzicki, szczycieński, olsztyński

KWP w Olsztynie

 

 

 


Czytaj też:

ETZT w gminie Banie Mazurskie

Gmina Banie Mazurskie po raz kolejny przystąpiła do organizacji kampanii na rzecz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Więcej…

Czas najwyższy posprzątać materiały wyborcze

Po każdych wyborach, czy to ogólnopolskich, czy lokalnych, część komitetów wyborczych ma problem z usunięciem swoich plakatów z przestrzeni publicznej. Po ostatnich wyborach uzupełniających do rady miejskiej w Gołdapi również.

Więcej…

Akcja krwiodawcza w Baniach Maz. - nowy termin

Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza do udziału w akcji krwiodawczej, która odbędzie się 23 września w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich.

Więcej…

Zaszczepiło się tylko kilka osób

Podczas gminnych dożynek w Baniach Mazurskich chętni mogli zaszczepić się przeciw covid-19. Większego zainteresowania jednak nie było.

Więcej…

15 nowych potencjalnych dawców szpiku

Wczoraj podczas gminnych dożynek w Baniach Mazurskich, strażacy z OSP w Surminach przeprowadzili akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Więcej…

Gminne dożynki w Baniach Maz. za nami

Gminne dożynki odbyły się wczoraj w Baniach Mazurskich. Najpierw o 12:30 przez wieś przeszedł dożynkowy korowodu. Kilkadziesiąt minut później na stadionie gminnym rozpoczął się festyn dożynkowy.

Więcej…

Podczas dożynek możesz się zaszczepić

W niedzielę w Baniach Mazurskich odbędą się gminne dożynki. Przy okazji tego wydarzenia podczas festynu na stadionie gminnym będzie można się zaszczepić przeciw covid-19.

Więcej…

Najwięcej cudzoziemców nielegalnie pracowało na budowach

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od 1 stycznia do 31 sierpnia br. wszczęli blisko 140 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Najwięcej, bo aż 33% pracowało nielegalnie w powiecie olsztyńskim, 16% w nidzickim, 14% w ełckim, po 8% w powiatach działdowskim i gołdapskim.

Więcej…

W Olecku powstanie nowa siedziba policji

Budynek odpowiadający wymaganiom lokalnej społeczności, poprawione warunki pracy i służby policjantów oraz zastosowane najnowsze rozwiązania technologiczne – to wszystko ma cechować nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Olecku. Wkład w jej powstanie mają gołdapianie: były komendant powiatowy policji w Olecku Andrzej Żyliński i obecny Jerzy Kuprewicz.

Więcej…

Kolejna marihuana ujawniona przez SG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach ujawnili w powiecie suwalskim 25 krzaków konopi indyjskich.

Więcej…

Odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu

W sobotę po godzinie 19:30 policjanci interweniowali Siedlisku. Dyżurny gołdapskiej komendy policji po przyjęciu zgłoszenia od świadka, które dotyczyło nietrzeźwego kierowcy, natychmiast wysłał tam patrol ruchu drogowego.

Więcej…

Kolizja rowerzysty i samochodu na DW650

10 września około godziny 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 650 w pobliżu Dąbrówki Polskiej doszło do kolizji roweru i samochodu osobowego.

Więcej…

Kolizja podczas cofania

Manewr cofania nie należy do łatwych, o czym przekonał się dziś jeden z gołdapskich kierowców.

Więcej…

Kolizja na przejściu dla pieszych

Do kolizji samochodu i rowerzysty doszło dziś po godzinie 10 na ul. Kolejowej w Gołdapi. Na szczęście nic nikomu poważnego się nie stało.

Więcej…

Gołdapianie wywalczyli pięć punktowanych miejsc

Narodowy Dzień Tenisa Stołowego w województwie warmińsko-mazurskim obchodzono oficjalnie w Olsztynie, w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Składał się w z dwóch zasadniczych części: pokazu i zawodów.

Więcej…

Siatkarzez z SP3 rywalizowali w mistrzostwach Polski

W dniach 25-28 sierpnia w Gliwicach odbył się 27 Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. W wytwornym gremium prominentów siatkówki znalazł się zespół „trójek” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Więcej…

Siatkarska kariera zamiast komputera

W dniach 16-25 sierpnia zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi uczestniczyli w siatkarskim obozie stacjonarnym pod hasłem „Siatkarska kariera zamiast komputera”.

Więcej…

Piłkarze na konsultacji do kadry województwa

Kacper Wiśniowski i Dominik Osiński już po raz drugi zostali zaproszeni przez Kamila Kozłowskiego (trenera kadry woj. warmińsko-mazurskiego rocznik 2008) na konsultację najlepszych zawodników z całego województwa, która odbyła się w Mrągowie.

Więcej…

VII Letni Bieg Jaćwingów na Nartorolkach

VII Letni Bieg Jaćwingów na Nartorolkach o Puchar Burmistrza Gołdapi odbył się dziś na ulicach Gołdapi. Seniorzy rywalizowali na dystansie 25,2km, juniorzy zaś na 8,4km.

Więcej…

Ultramaraton kolarski Wschód 2021

Wystartowali w Dwerniku (powiat bieszczadzki), meta znajduje się zaś w Gdańsku. Mowa o ultramaratonie kolarskim Wschód 2021. Jego trasa prowadzi przez Gołdap.

Więcej…

Akademia na obozie piłkarskim

Wzorem najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce, w wakacje zorganizowaliśmy kolejny piłkarski obóz sportowy. Dzieci uczęszczające na zajęcia do Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap w tym roku wyjechały do Jastrzębiej Góry w woj. pomorskim.

Więcej…