Dzisiaj gen. bryg. SG Robert Inglot spotkał się z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, wyjeżdżającymi na misję do Słowenii. Komendant oddziału podziękował funkcjonariuszom za zgłoszenie się do udziału reprezentowania polskiej Straży Granicznej na arenie międzynarodowej. Zaznaczył, że każda zagraniczna misja jest cennym doświadczeniem i życzył delegowanym powodzenia podczas IV edycji misji w Słowenii. Podkreślił również, że wspieranie kolegów z innych państw, pozwoli na wymianę doświadczeń, przede wszystkim w zakresie ochrony granicy tzw. „zielonej”.

Służba 10 strażników granicznych z Warmii i Mazur rozpocznie się 2 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia. Wyjazd poprzedzi tygodniowe szkolenie zgrywające w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Głównym zadaniem delegowanych będzie ochrona tzw. zielonej granicy. Na misję wyjeżdżają wraz ze sprzętem służbowym do ochrony granicy.

Od początku roku 16 funkcjonariuszy Straży Granicznej uczestniczyło w różnych operacjach zagranicznych w ramach umów dwustronnych oraz koordynowanych przez Agencję Frontex m.in. w Macedonii, Grecji, Bułgarii, czy Rumunii. Dziesięciu funkcjonariuszy obecnie przebywa na misjach zagranicznych. Teraz dołączy do nich kolejna 10-tka, którzy ruszy na Słowenię.

WMOSG

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!