W Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznym w Olsztynku odbyły się wczoraj wojewódzkie dożynki. Goście wydarzenia mogli bezpłatnie zwiedzać muzeum, czekało na nich też dużo stoisk handlowych m.in. z rękodziełem, żywnością, chińskimi zabawkami czy gadżetami. Wojewódzkie uroczystości dożynkowe są za każdym razem okazją do wręczenia różnych wyróżnień. Wczoraj kilku mieszkańców naszego powiatu uhonorowanych zostało odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Tradycyjnie odbył się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku swoje prace zaprezentowali przedstawiciele prawie 30 gmin. Ogromny sukces odniosły Folkowe Dziewuchy w Nowoczesnym Wydaniu z Bań Mazurskich, które wygrały ten konkurs i zgarnęły główną nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. Trzecie miejsce zajęło i nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych zgarnęło sołectwo Grabowo.

Dożynki, które rozpoczęły się przed południem przemarszem korowodu dożynkowego i uroczystą polową mszą świętą, zakończyły się około godziny 17 koncertem zespołu Mejk.