Otwarcie bazy rodzin „Szlachetnej Paczki” to moment w roku, w którym na stronie akcji www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze. W tym roku baza zostanie otwarta 13 listopada o godzinie 8. Przez cztery tygodnie każdy będzie mógł wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc. To proste. Zbierz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotujcie „Szlachetną Paczkę”, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc wolontariusza.

- Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać. Już 13 listopada będziecie mogli wybrać swoją rodzinę, dla której przygotujecie „Szlachetną Paczkę” czyli specjalny prezent, który doda im sił - mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, organizatora akcji.

Otwarcie bazy rodzin to oficjalny moment startu każdej edycji „Szlachetnej Paczki” poprzedzony pracą wolontariuszy, którzy od tygodni odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby z chorobami, niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub pandemii. Wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby. Na tej podstawie tworzą szczegółowe historie rodzin, które trafiają do internetowej bazy.

Będziesz przygotowywać „Szlachetną Paczkę” pierwszy raz? Zobacz poradnik darczyńcy ze wszystkimi najważniejszymi informacjami. jest on pod adresem www.szlachetnapaczka.pl/poradnik-darczyncy.

To już 21 edycja „Szlachetnej Paczki” - programu społecznego, który co roku dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących. Tylko w zeszłej edycji programu wsparcie materialne otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin. Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln. zł., a w mądrą pomoc zaangażowało się ponad 420 tys. Polaków.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!