36 kandydatów do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej zmierzyło się z drugim etapem procedury kwalifikacyjnej. 29 osób uzyskało pozytywny wynik i już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

Kandydaci podjęli wyzwanie i 30 marca zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej. Po osiągnięciu pozytywnej oceny czeka ich komisja lekarska, która określi zdolność kandydata do służby w Straży Granicznej. Następnie zasilą oni szeregi WMOSG i złożą uroczyste ślubowanie.

Kolejnym etapem w ich życiu będzie szkolenie w jednym z ośrodków SG. Po jego ukończeniu otrzymają stopień kaprala i rozpoczną służbę w ochronie granicy polsko-rosyjskiej.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ochrania granicę z obwodem kaliningradzkim na odcinku blisko 200km. W służbowej odpowiedzialności WMOSG jest 11 placówek, w tym 4 drogowe przejścia graniczne, 2 kolejowe oraz lotnicze przejście graniczne. Do końca roku do obsadzenia pozostało 45 etatów. (WMOSG)

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!