27 marca w Węgrowie odbyły się III Mistrzostwa Mazowsza w Kickboxingu Seniorów, Juniorów w semi i light contact oraz Juniorów Młodszych w semi i light contact. Zawody były również eliminacjami do mistrzostw Polski. Turniej obsadzony był wieloma zawodnikami z kadry narodowej naszego kraju. Trójka podopiecznych Krzysztofa Zdancewicza wywalczyła w Węgrowie siedem medali. Dwa złote krążki padły łupem kadeta Bartosza Putry z gołdapskiego gimnazjum. W obydwu formułach nie zaznał porażki, tym samym został najszczęśliwszym kickboxerem w zawodach. Również kadet Łukasz Michałowski pokazał się z dobrej strony. W odmianie walki semi wywalczył srebro, a w lightcie przypadł mu brązowy medal. Ostatnią startującą była szesnastoletnia juniorka Amelia Zapolska. Swój rytm narzuciła w semi contact i zdobyła złoto. Potem jeszcze stanęła na drugim miejscu podium w light. Spróbowała jeszcze swoich sił w seniorkach, czego dowodem jest brązowy medal w lightcie.

- Bardzo cieszy mnie występ moich podopiecznych, którzy stoczyli bardzo ładne walki z bardziej doświadczonymi zawodnikami - mówi Krzysztof Zdancewicz. - Niektórzy przegrali na własne życzenie. A i może „organizacyjnie" było trochę słabo. Taka liczba medali to duży sukces, gdyż strefa wschodnia, do której należymy, uznawana jest za najsilniejszą w Polsce. Należą się ogromne podziękowania Rafałowi Dobrzyjałowskiemu z firmy „Kulturysta - Centrum Suplementów", który po raz kolejny dofinansował wyjazd na zawody.

Organizatorami mistrzostw był Węgrowski Klub Sportowy „SFINKS" przy współpracy Masters Promotion. Kolejnymi zawodami będzie Międzynarodowy Puchar Polski, który zaplanowany został na 23-25 kwietnia w Węgrowie.


Reprezentacja Gołdapi: (od lewej) trener Krzysztof Zdancewicz, Łukasz Michałowski,
Bartosz Putra, Amelia Zapolska oraz sponsor Rafał Dobrzyjałowski. Fot. archiwum klubu