W piątek w Suwałkach uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi: Wioleta Słowikowska i Monika Zarzecka oraz opiekunka dziewczyn, a jednocześnie nauczycielka wychowania fizycznego w ZSZ Emilia Wołyniec, uczestniczyły w biegach przełajowych z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz biegu w ramach akcji „Polska biega". Uczennice ZSZ startowały w kategorii urodzonych w 1993 roku na dystansie 1600m. Zajęły bardzo dobre miejsca. Wioleta Słowikowska była druga, a Monika Zarzecka dziesiąta. W biegu tym wystartowało łącznie 16 zawodniczek. Biegu główny na 2000m. wygrała Emilia Wołyniec. Zwycięscy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy.

Dzień później, 8 maja, w Grajewie odbył się XII Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. Na starcie stanęło ponad 900 uczestników z Polski, Niemiec, Litwy i Turcji, którzy rywalizowali w 15 biegach na dystansach od 200m. do 10km. Bieg Główny odbył się na trasie liczącej właśnie 10km, a zawodnicy mieli do pokonania pięć pętli. Gołdap reprezentowały w nim dwie osoby: Jaśkiewicz Zbigniew (JW 4808, czas 00:43:36) oraz Emilia Wołyniec (00:50:59, V miejsce wśród kobiet). Czas mierzony był elektronicznie przy użyciu chipów, które zostały założone na nogach biegaczy. Sportowe zmagania cieszyły się olbrzymią popularnością publiczności.

Wczoraj w Ełku, w ramach akcji „Polska biega", odbył się Bieg Rekreacyjny. Udział w nim wzięło ok. 300 osób, w tym Gołdapianki: Iwona Kowalewska i Emilia Wołyniec. Zawodnicy mieli do pokonania 3 pętle po 1111m. każda, które zorganizowane zostały na ulicach miasta. Nieważny był czas i miejsce na mecie, ale chęć udziału w biegu. Wszyscy uczestnicy zawodów, którzy przebiegli minimum 1 okrążenie, otrzymali pamiątkowe dyplomy. Rozlosowane zostały także nagrody rzeczowe.

Kolejne zawody biegowe w naszym regionie już w najbliższą niedzielę, 16 maja, w Gołdapi. Będzie to XXXIV Bieg Zwycięstwa.

Wioleta Słowikowska na podium (II miejsce) * fot. E. W.

Biegi w Suwałkach: Monika Zarzecka, Wioleta Słowikowska i Emilia Wołyniec * fot.M. W.

Emilia Wołyniec (nr 9) na starcie w Grajewie * fot. M. W.

Iwona Kowalewska i Emilia Wołyniec podczas biegu w Ełku * fot. M. W.