30 kwietnia w Biskupcu, z udziałem Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, odbył się finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Gołdapianki wywalczyły srebrny medal.

Po raz pierwszy w historii finał wojewódzki odbył się na neutralnym terenie, gdyż żadna ze szkół powiatu olsztyńskiego ziemskiego nie awansowała do najwyższego szczebla rozgrywek. Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego powierzył więc organizację Biskupcowi. Na powojskową halę zjechało pięć najlepszych drużyn województwa: SP1 Barczewo, SP Olsztynek, SP5 Braniewo, SP3 Gołdap i SP Kocioł Duży. Zdecydowano, że mecze rozgrywane będą systemem "każdy z każdym", 2x7,5 minuty.

SP3 Gołdap rozpoczęła meczem z Olsztynkiem, najmocniejszą drużyną turnieju. Do trzynastej minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Końcówka należała jednak do przeciwniczek Gołdapianek, które swoją wyższość potwierdziły dwoma golami. Następnym przeciwnikiem SP3 był Kocioł Duży Marcina Gentka (drużyna ma na swoim koncie sukcesy między innymi w turniejach "Z podwórka na stadion"). Obie połowy spotkania były bardzo wyrównane, a walka toczyła się praktycznie na całej hali. Bliskie strzelenia gola były Magda Rydel oraz Angelika Szczerbicka, ale bramkarka Kotła spisywała się fantastycznie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0. Po półgodzinnej przerwie odbyło się spotkanie z SP1 Barczewo (mistrz w 2008 roku oraz 3 miejsce w 2009 roku). Pierwsze siedem i pół minuty to indywidualne popisy kadrowiczek z obu stron. Piłka jednak ani razu nie znalazła drogi do siatki. Około 12 minuty piekielnie mocnym strzałem z trzynastu metrów popisała się Joanna Wąsikowska i padł pierwszy gol dla Barczewa. "Trójeczki" nie załamały się, a wręcz rzuciły się do ataku. Odpowiedź była błyskawiczna. W trójkowej akcji gola technicznym strzałem strzeliła Angelika Szczerbicka. Na kolejne bramki zabrakło czasu i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Ostatni mecz z SP5 Braniewo to przemyślane oraz "książkowe" akcje dziewcząt z Gołdapi. Wielokrotnie „kotłowało się" w polu karnym Braniewa. Zmęczone wypracowały kilka stuprocentowych sytuacji, z których trzy zamieniły na bramki. Wysokie zwycięstwo pozwoliło zająć SP3 z Gołdapi drugie miejsce w finale. Był to zarazem trzeci finał z rzędu oraz drugie wicemistrzostwo.

- To niebywały sukces całego zespołu - mówi opiekun reprezentacji SP3 Łukasz Tarasiewicz.- Dziewczyny pokazały charakter i wolę walki.

Gołdapianki otrzymały piękny puchar, a także medale srebrne medale.